Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

VIDEO TRÉNING: Guma na cvičenie - ako ju využiť v tréningu na doma

redakcia

Guma na cvičenie je šikovná a finančne nenáročná pomôcka na cvičenie, ktorá pomôže telo posunúť na vyššiu úroveň cvičenia. Ak chcete vedieť, ako ju správne využiť, vyskúšajte tento video tréning.

VIDEO TRÉNING: Guma na cvičenie - ako ju využiť v tréningu na doma
Zdroj: AdobeStock
28. JUN 2022

Guma, alebo expander, býva obyčajne v dvoch základných formách. S voľnými koncami, kedy si ju môžete chytiť, prípadne omotať konce okolo dlaní, aby ste mali pevný stisk. A potom uzavretá forma, kedy si zas expander môžete navliecť na nohy či ruky.

Odpor gumy je pritom pre kĺby šikovná alternatíva napätia, ak to porovnáme napríklad s činkami. Čím je totiž kĺb otvorenejší, tým je napätie gumy menšie a naopak. Svaly aj šľachy tak dostávajú záber presne v momentoch, keď sú najviac stiahnuté.

S cvičebnými gumami existuje nespočet rôznych cvičení. My sme vám teraz pripravili ukážku dvoch, na zadok, brucho, nohy aj ruky, pričom využijeme aj uzavretú, aj voľnú gumu. Veď poďte vyskúšať. Správne prevedenie cvikov ukáže trénerka a výživová odborníčka Veronika Hanáková.

Chcete viac účinných cvičení na doma s pômôckami aj bez nich. Pridajte sa medzi naše Supershape PREMIUM členky a získajte neobmedzený prístup k domácim cvičeniam s profesionálnymi slovenskými trénerkami, ako aj obľúbeným vedeným výzvam a jedálničkom od výživovej špecialistky.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Guma na cvičenie - ako ju využiť v tréningu na doma

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2558
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.