Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO TRÉNING: Atraktívne ramená do tielka len za pár minút denne

Redakcia

Leto je v plnom prúde, kúskov oblečenia nosíme málo a odhaľujeme z tela rozhodne viac ako v jeseni či zime. Ukážte v tielkach či šatách na ramienka vyformované ramená. S naším rýchlym tréningom si túto partiu precvičíte raz – dva!

VIDEO TRÉNING: Atraktívne ramená do tielka len za pár minút denne
Zdroj: AdobeStock
8. AUG 2023

Takmer každá žena si už položila otázku – ako si vytvarovať ruky a ramená tak, aby vyzerali v tope či tielku atraktívne? Odpoveď je jednoduchá – mali by ste zasiahnuť svalové skupiny, ktoré rameno tvoria. Na ktoré sa zamerať pri cvičení?

Potrápte deltové svaly

Tieto svaly sú hlavnou svalovou skupinou ramien. Zamerajte sa na cvičenia s činkami – ramenné tlaky, bočné zdvihy či výpady s činkami – zasiahnete prednú, strednú a zadnú časť deltových svalov.

Posilnite svaly rotátorovej manžety

Nezabúdajte ani na tieto menšie svaly v okolí ramenného kĺbu, veľkú službu vám pri cvičení urobia gumy – expandery. Posilnenie týchto svalov pomáha zlepšiť stabilitu a zabráni zraneniam.

Precvičujte trapézy

Posilňujte aj svaly nachádzajúce sa medzi krkom a ramenami. Cvičenia na trapézy prispievajú k pevnejším ramenám a lepšiemu držaniu tela. Využite pri tréningu okrem činiek aj kettlebell a expandery.

Cvičte s vlastnou váhou

Cviky, ktoré využívajú vašu vlastnú váhu, sú skvelým spôsobom, ako posilniť ramená bez potreby ťažkých závaží.

Pridajte kardio cvičenia

Aj kardio cvičenia ako beh, cyklistika alebo plávanie posilnia a vytvarujú ramená.

Prečítajte si aj: 7 benefitov silového tréningu pre ženy: Dvíhať činky sa oplatí!

Chcete progres? Meňte tréningy

Vhodné je zvoliť rôznorodé cvičenia a pravidelne meniť svoj tréningový plán, aby sa vaše telo stále viac rozvíjalo. Dôležité je cvičiť s primeranou váhou a postupne zvyšovať záťaž, vďaka ktorej budú svaly postupne silnieť. Vždy dbajte na správnu techniku cvičenia. S tréningami, ktoré nájdete v našom Premium obsahu, spoľahlivo zasiahnete všetky podstatné partie v okolí ramien. Nezabúdajte, že vyvážená strava a dostatok odpočinku sú pre dosiahnutie optimálnych výsledkov rovnako dôležité. Na to, aby ste docielili výstavné ruky a ramená budete potrebovať disciplínu a pravidelnosť. Poďte si zacvičiť náš rýchly tréning zameraný na ramená!

Precvičte si ramená s naším tréningom!

Vyformujte si ramená i postavu účinne a v pohodlí domova! V rámci Supershape Premium členstva získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Atraktívne ramená do tielka len za pár minút denne

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.