Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

VIDEO TRÉNING: Ako nakopnúť spaľovanie vysoko intenzívnym cvičením

redakcia

Predsavzatia súvisiace s pravidelným cvičením narážajú na zvyčajný problém - nedostatok času. Ak je to tak aj u vás, mohli by ste skúsiť vysoko intenzívne cvičenia, ktorú nakopnú spaľovanie a nespotrebujú veľa času.

VIDEO TRÉNING: Ako nakopnúť spaľovanie vysoko intenzívnym cvičením
Zdroj: Kristína Botlová Dutková, Supershape WOMAN TABATA
11. JAN 2022

Vysoko intenzívne cvičenia sú rôzne formy intervalových cvičení. To znamená, že cvičíte nejaký cvik alebo kombináciu cvikov naplno počas určitého časového intervalu a potom si dávate pauzu, alebo ľahké cvičenie. Trikom pri takomto cvičení sú práve tie intenzívne intervaly - telo počas nich pracuje na maximum, preto aj intervalové cvičenia zvyčajne trvajú menej ako 30 minút, často len do 20 minút.

Vedecké štúdie pritom potvrdili, že vysoko intenzívne intervalové cvičenia prinútia telo spaľovať tuk, namiesto toho, aby čerpalo energiu zo sacharidov. No a druhá výhoda z pohľadu spaľovania je, že takto naštartovaný metabolizmus pracuje aj niekoľko hodín po cvičení, takže spaľovanie tukov prebieha aj potom, čo ste docvičili.

Výhodou vysoko intenzívnych cvičení (často ich nájdete pod označením HIIT) je aj to, že sa neodporúčajú robiť každý deň. Takže ak chcete schudnúť a máte málo času, vysoko intenzívne cvičenia sú dobrá voľba. A tú polhodinku dva- až trikrát do týždňa si určite nájdete.

V nasledujúcich dvoch videách vám ponúkame ochutnávku z toho, ako takéto vysoko intenzívne cvičenia môžu vyzerať. Môžete si ich vyskúšať aj doma, nezabudnite sa však pred cvičením poriadne zahriať rozvičkou a na záver si dať uvoľňujúci strečing.

Chcete intenzívne spaľovať a formovať celé telo z pohodlia domova? Pridajte sa k Supershape PREMIUM členom a získajte neobmedzený prístup k viac než 100 profesionálnym video tréningom, jedálničkom od výživovej špecialistky a vedeným výzvam, vrátane najnovšej Supershape REŠTART VÝZVY.

Banner_Premium_1.640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO TRÉNING: Ako nakopnúť spaľovanie vysoko intenzívnym cvičením

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2558
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.