Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

VIDEO: Čo jesť po cvičení a nepribrať? Radí Michal Páleník

redakcia

Ako a čím doplniť energiu po tréningu, tak aby ste nenabrali naspäť spálené kalórie? Pozrite si, čo vám radí skúsený výživový špecialista.

VIDEO: Čo jesť po cvičení a nepribrať? Radí Michal Páleník
Zdroj: Simona Hulmanová, TAJOMSTVO CHUDNUTIA
15. APR 2020

Ak sme sa rozhodli urobiť pre zmenu svojej postavy maximum, potom vieme, že minimálne 70 percent úspechu pri chudnutí zohráva práve strava. Aj preto si mnohí z nás kladú otázku, čo si dať na tanier po tréningu, ak sa práve nachádzame v štádiu redukcie hmotnosti.

Minimálne 70 percent úspechu pri chudnutí zohráva práve strava.

Väčšinou sa stretneme s informáciami, že ak trénujeme v popoludňajších hodinách, tak na večeru by sme mali obmedziť príjem sacharidov a, naopak, zvoliť si jedlo s obsahom kvalitných proteínov. Vhodnou večerou by potom mohlo byť kuracie či morčacie mäso so zeleninou, vaječné bielka alebo napríklad losos. V prípade, že máme za sebou náročný tréning, namieste je aj vypitie proteínového nápoja a to bezprostredne po skončení cvičenia. Je to naozaj nevyhnutné?

Odporúčanie populárneho výživového špecialistu Michala Páleníka v nasledujúcom videu znie trošičku inak:

Pri chudnutí je kľúčový tzv. kalorický deficit

Už vieme, že pokiaľ nie sme vrcholovými športovcami, nemusíme sa so stravou pred či po cvičení nijako špeciálne zaoberať. Úspech chudnutia v dlhodobom horizonte sa bude odvíjať od toho, či príjem kalórií počas dňa bude, alebo nebude nižší ako kalorický výdaj.

 

Uvedené video s Michalom Páleníkom je súčasťou video seriálu TAJOMSTVO CHUDNUTIA, v ktorom nájdete 15 osvedčených rád pre trvalé schudnutie. Prístup k nemu získate ako BONUS ZADARMO pri zakúpení knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Infografika_Zdrave rychlovky 2_3 za cenu 1_640x360_Bonusy

Čo však v prípade, že k jedlu po cvičení sa tak skoro nedostaneme a napriek tomu si chceme dopriať niečo kvalitné?

Riešením môže byť pre vás tyčinka Max Sport VIBE PROTEIN, ktorá sa vyrába v troch lahodných príchutiach. Disponuje nízkym obsahom cukru, vlákninou a 36-percentným podielom bielkovín. Jedná sa o pochúťku, ktorá by nemala chýbať v športovom ruksaku a ani v pracovnej taške aktívneho športovca a milovníka slovenskej kvality.

Banner_Vibe Protein_Max Sport


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - VIDEO: Čo jesť po cvičení a nepribrať? Radí Michal Páleník

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.