Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Tip na rannú rutinu: Rýchly tréning, ktorým ponaťahujete a spevníte celé telo

Redakcia

Hľadáte jednoduché cvičenie, ktoré stihnete ešte pred prácou a spevníte ním každú časť tela? Poďte si vyskúšať obľúbený 10-minútový tréning od našej Janky Šimkovič, ktorý sa stal hitom a pravidelne ho cvičia aj stovky ďalších žien. Zapnite prehrávanie a ideme na to!

Tip na rannú rutinu: Rýchly tréning, ktorým ponaťahujete a spevníte celé telo
Zdroj: AdobeStock
5. JUN 2024

Začať deň ranným tréningom je skvelý spôsob, ako sa cítiť dobre – psychicky aj fyzicky. Tu je rutina, ktorá vám pomôže natiahnuť celé telo a cítiť sa skvelo ešte predtým ako začnete plniť všetky povinnosti, ktoré so sebou deň prináša.

 1. Polkruh hlavou 10x
 2. Krúženie ramenami 10x
 3. Úklony na stranu 10x
 4. Mačací chrbát 10x
 5. Zdvihnutie kolien zo zeme 10x /vydržte v pozícii 5-10 sekúnd/
 6. Strecha – kolená nad zemou 10x
 7. Stoj – drep – plank – kolená striedavo pod seba 10x

 

Poďte si zacvičiť jednoduchý a účinný tréning (nielen) na ráno:

Ak stále váhate, či si tréning dopriať ráno, tu je niekoľko dobrých dôvodov, prečo rozhodne áno!

 1. Zlepšuje náladu a energiu

Ranný tréning stimuluje produkciu endorfínov, ktoré preukázateľne zlepšujú náladu a dodávajú energiu. Po cvičení sa budete cítiť sviežo, pripravená čeliť všetkým výzvam.

 1. Zvyšuje produktivitu

Fyzická aktivita zvyšuje prietok krvi do mozgu, čo zlepšuje koncentráciu a kognitívne funkcie. Vďaka tréningu budete efektívnejša a sústredenejšia počas celého pracovného dňa.

 1. Podporuje metabolizmus

Ranný tréning má veľký vplyv na metabolizmus, aj preto pravidelné cvičenie pomáha dosiahnuť a udržiavať optimálnu hmotnosť.

 1. Zlepšuje kvalitu spánku

Ľudia, ktorí cvičia ráno, majú tendenciu spať lepšie a hlbšie. Kvalitný spánok je kľúčový pre regeneráciu tela a celkovú pohodu. Stále sme vás nenakopli ísť si ráno zacvičiť?

 1. Buduje disciplínu

Ranné cvičenie vyžaduje určitú dávku disciplíny. Ak si svoje ranné tréningy zautomatizujete, návyk dosahovať určité ciele si prenesiete aj do iných oblastí života.

Ako na úspešný ranný tréning? Pripravte si všetko večer vopred, uľahčíte si tak rannú prípravu a minimalizujete výhovorky. Nezabudnite, aj 10-15 minút pravidelného cvičenia vám dokáže priniesť skvelé výsledky. Začnite deň ranným tréningom a sledujte, čo všetko vám táto nenápadná zmena prinesie do života!

Viac takýchto tréningov nájdete aj v našej Supershape Letnej výzve, kde vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod na dosiahnutie zdravého a pevného tela. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner letna vyzva


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Tip na rannú rutinu: Rýchly tréning, ktorým ponaťahujete a spevníte celé telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.