Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

STROLLERING® - zažite materskú v pohybe

Tak trochu iná prechádzka, ktorou podporujeme maminky k prežitiu materskej dovolenky aktívne a s úsmevom.

STROLLERING® - materská v pohybe
Zdroj: Lucia Moncman
8. OKT 2018

Si aktívna žena? Máš rada čerstvý vzduch a kolektív? Tak určite nechceš zažiť stereotyp na materskej dovolenke, ale užiť si toto najkrajšie obdobie v živote každej ženy tak, aby bolo plné pohybu, športových podujatí a fitpobytov. Aj toto zažiješ s nami, mamami z FIT MAMA PROJEKTU STROLLERING®.

Čo je STROLLERING®?

Ide o outdoorové cvičenie na čerstvom vzduchu, ktoré efektívne kombinuje rýchlu športovú chôdzu s kočíkom a kardio - posilňovacími cvikmi, ktoré sú zamerané na precvičenie celého tela, aj na typicky problematické partie žien.

Rovnako, ako celé zameranie konceptu FIT MAM PROJEKT STROLLERING® , ide o jedinečný druh cvičenia, pri ktorom môže mamička spevňovať celé telo, schudnúť a to všetko za prítomnosti svojho dieťatka v kočíku, alebo ergonosiči či na odrážadle. Cvičenie je vhodné pre všetky   mamičky po šestonedelí, pri cisárskom reze najskôr od troch mesiacov po pôrode, ale aj pre aktívne tehotné mamičky.

lucka

Strollering® má daľšie výhody - tím, že maminka so sebou berie svoje bábätko na lekcie, nielenže nemusí zháňať stráženie, ale už od útleho detstva mu ide príkladom.  Deti tak vnímajú, že hýbať sa je prirodzené a že šport patrí medzi každodenné bežné činnosti.

Aktívna dvojnásobná mama, Lucia Moncman, teraz pomáha druhým mamám prežiť aktívnu materskú dovolenku.

Lucka o cvičení s kočíkom hovorí: „Dávam do toho kus seba, svoje skúsenosti z trénerskej praxe a k Strolleringu ® zaraďujem aj prvky funkčného tréningu, cvičenie s vlastnou váhou, kruhové tréningy. Momentálne sa pripravujeme aj na DM ženský beh. Pôjde nás asi 10, je to také svetlo na konci tunela pre mamičky, aby videli kam sa od marca tohto roku, kedy som projekt spustila posunuli. Sú to len 4 km, to spolu zabehneme všetky.“

mamicky v pohybe

Benefity materskej dovolenky v pohybe

Mamičky sú pozitívne, usmiate, spokojné a plné energie, ich deti prirodzene trávia čas s inými detičkami rovnakého veku, a partneri? Tí si projekt nevedia vynachváliť. Mamičky sa zbavia nadbytočných popôrodných kíl a vyformujú si postavu, nenastane jo-jo efekt, ak to robia na pravidelnej báze. Sú súčasťou inšpiratívnej komunity, nájdu si kamarátky s rovnakým záujmom.

Kto je Lucia Moncman?

Certifikovaná lektorka Strolleringu®, absolventka FTVŠ Univerzity Komenského v Bratislave odbor kondičné trénerstvo, ktoré úspešne ukončila v roku 2012. V detstve sa venovala športovej gymnastike, 19 rokov aktívne hrávala americký šport softball aj na reprezentačnej úrovni a dva roky bola súčasťou družstva Technika Brno.

Neskôr začala trénovať ľudí so sedavým zamestnaním. Dva a pol roka pracovala ako trénerka vo FIT UP a neskôr prešla  ako externý tréner do Multisport Slovakia, ktorí poskytujú športové benefity pre zamestnancov, kde až do druhej materskej dovolenky pôsobila ako obchodný zástupca a osobný tréner.

„Teraz počas druhej materskej dovolenky sa venujem naplno mamičkám, trénujeme dva krát do týždňa MAMA OUTDOOR STROLLERING ® - cvičenie s kočíkom a dva krát do týždňa MAMA INDOOR v telocvični. Som aktívna mama a nedokážem si predstaviť, že by som čas na materskej venovala len deťom a domácnosti bez nejakej športovej aktivity. Energiu som vložila teda sem, vytvorila komunitu a tím mamičiek, ktoré sú moje kamarátky a trávime spolu aj náš voľný čas. Podnikáme rôzne výlety, chodíme spolu na rôzne akcie. Zdieľame rovnaké názory a milujeme pohyb na čerstvom vzduchu,“ hovorí energická Lucka.

„Cvičíme v parku na Račianskom mýte, v lete sme pravidelne trénovali aj v krásnom parku Jama, pravidelne sme mávali aj MAMA JOGU s Adriankou Špronglovou a už čochvíla vyrážame na druhý Fit pobyt pre mamičky s deťmi na Donovaloch. Verím, že mamičky môj projekt napĺňa a aj vďaka nemu  majú lepšiu, aktívnu materskú,“ dodáva na záver Lucia Moncman.


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - STROLLERING® - zažite materskú v pohybe

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.