TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Štíhle brucho netradične a na vždy

Žiadne brušáky, ani sklapačky. Pripravili sme si pre vás trochu netradičné, za to účinné cviky. Vyskúšajte!

 
Štíhle brucho netradične a na vždy
28. MAR 2017

Určite nie je ľahké precvičovať pravidelne brušné svaly v maximálnej intenzite. Problém však je, že ak chcete docieliť pekne vypracované bruško, tak bez toho a samozrejme bez kvalitnej stravy to nepôjde. 

Okrem základných cvikov na brucho, ktoré sa vám už asi často veľmi nechce cvičiť, existuje aj jeden, ktorý môžete vykonávať mimo posilňovne, dokonca priamo v práci alebo na zastávke. Ide síce o menej (záťažovo) náročnejší cvik, ale stále dostatočne účinný.

Sťahovanie svalov brucha

V ľahu na zemi – jednoduchšia

Začnite tak, že si ľahnete na chrbát a chodidlami sa pevne zapriete do zeme. Vydýchnite najviac, ako sa vám dá (to zapríčiní maximálne možné zatiahnutie priameho brušného svalu). Následne čo najviac zatiahnite brušné svaly a pupok sa snažte vtlačiť do podložky. Vaším cieľom je vydržať 60 sekúnd 6-8-krát za sebou. 

Na štyroch – stredná

Dajte sa na štyri, kolená musia byť v zákryte s bokmi a paže s ramenami. Urobte to isté, ako pri ľahu na zemi, teda maximálne vydýchnite, a zatiahnite brušné svaly. Znova sa snažte vydržať 60 sekúnd 6-8-krát za sebou. 

Funkčná – počas každodennej praxe

Pri tomto cvičení ide už o to, zaradiť tento cvik do každodenného života a naučiť sa ho vykonávať kedykoľvek, keď budete mať čas bez toho, aby to na vás okolie spozorovalo. Postup presne taký istý, rozdiel je len v tom, že v tomto prípade už cvičenie vykonávate v pohybe, čo je rozdiel, ako v statickej polohe (v ľahu a na štyroch). 

Zo začiatku sa vám to možno bude zdať trochu neprirodzené, ale verte mi, po krátkom čase si nato zvyknete a bude to pre vás úplne prirodzená vec (viem to podľa seba). 

Zdroj foto: goodfon.su


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Štíhle brucho netradične a na vždy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.