TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Športujete vonku? Vyhnite sa typickým letným úrazom a minimalizujte riziká

Puressentiel

Letné mesiace sú ideálnym obdobím na užívanie si vonkajších aktivít. Chystáte sa behať, hrať bedminton, volejbal či vyrážate za turistikou? Skúste naše tipy ako predchádzať rizikám spojeným s aktívnym letom!

Športujete vonku? Vyhnite sa typickým letným úrazom a minimalizujte riziká
Zdroj: AdobeStock
18. JUL 2023

Leto je ideálnym obdobím na to, aby ste sa venovali rôznym cvičeniam v exteriéri. Či už stavíte na plážové športy, aktivity vo vode, pohyb v prírode alebo rýchlu chôdzu, čerstvý vzduch vám určite pomôže načerpať energiu.

Aké zásady by ste mali dodržiavať počas leta?

Zapojili ste sa do našej Bežeckej výzvy alebo ste skôr fanúšikmi turistiky? Pri oboch aktivitách si dávajte pozor na nerovnosti v teréne, akými sú najčastejšie korene stromov, kamene alebo diery v chodníkoch. Kvalitná funkčná obuv je dôležitá z hľadiska minimalizovania rizika pošmyknutia alebo pádu. Cyklistika, skateboardovanie či korčuľovanie sú v lete tiež populárnymi športami, prinášajú so sebou však riziko pádov a zranení.

Prečítajte si aj: Nástrahy jari sú tu: Zvládnite alergie i dotieravý hmyz bez problémov

Vždy noste kvalitnú ochrannú helmu, chrániče kĺbov a rukavice, aby ste minimalizovali zranenia hlavy, zlomeniny alebo odreniny. Príliš intenzívne tréningy v horúcom počasí môžu viesť k vyčerpaniu, dehydratácii a úpalu, preto vždy dodržiavajte primeranú intenzitu tréningu, oddychujte v chládku a nezabudnite ani na dostatočný pitný režim. O tom, že netreba podceňovať ani silu slnečného žiarenia, netreba pochybovať. Pri každej outdoorovej aktivite používajte opaľovací krém so SPF a UV faktorom, noste pokrývku hlavy, slnečné okuliare a vyhnite sa aktivitám v najhorúcejšom čase od 10.tej do 15.tej hodiny. Nepríjemnými spoločníkmi vášho tréningu môžu byť komáre alebo iný bodavý hmyz. V tomto prípade tiež stavte na prevenciu a použite kvalitný repelent.

Tipy Supershape:

1. Sprej proti bodnutiu komárom a od prírodnej značky Puressentiel

Tento účinný sprej od prírodnej značky Puressentiel odpudzuje hmyz ako komáre či kliešte, tiež tíši bodnutie a je vhodný do zón s vysokým výskytom bodavého hmyzu. Jeho účinnou látkou je esenciálny olej z eukalyptu citrónového, tiež obsahuje aj 5 éterických olejov - tea tree, citronelu jávsku, levanduľu grosso, niaouli a mätu piepornú. Používať ho môžu aj deti od 30 mesiacov.

2. Puressentiel Roll-on na bodnutie hmyzom 11 esenciálnych olejov BIO

Upokojujúca tyčinka na štípance od značky Puressentiel pomáha tíšiť a hojiť pokožku po bodnutí alebo uhryznutí hmyzom. Upokojuje štípance od komárov, ôs, včiel, sršňov, ovadov, kliešťov, roztočov, pavúkov i bĺch vďaka 11 esenciálnym olejom. Zloženie je dokonalo vyskladané tak, aby oleje fungovali čo najúčinnejšie. Používať ju môžu deti od 3 rokov.

Pripravky Puressentiel proti hmyzu

Na čo by ste nemali zabúdať?

1. Venujte pozornosť svojmu telu

Počúvajte, čo vám vaše telo hovorí a nepodceňujte jeho potreby, prípadne bolesti alebo iné príznaky toho, že každý organizmus má svoje limity. Ak cítite, že dnes „to nedáte“ tak ako ste si stanovili alebo naplánovali, zvoľte jednoduchšiu alebo menej náročnú aktivitu. V prípade potreby si vždy dajte prestávku.

2. Zahrejte sa rozcvičkou

Predtým ako si dáte tréning, poriadne sa rozcvičte. Zlepšíte pružnosť svalov a minimalizujete riziko ich natiahnutia alebo neželaného poškodenia väzív či šliach.

Prečítajte si aj: 5 osvedčených tipov ako na boľavé svaly a kĺby

3. Dbajte na správnu techniku

Snažte sa cvičiť tak, aby ste cviky vykonávali technicky správne. Minimalizujete riziko úrazov a zlepšíte svoj výkon.

4. Nevynechávajte strečing

Pravidelný strečing zlepšuje rozsah pohybu a umožňuje vám vykonávať športové aktivity s väčšou ľahkosťou a menej obmedzeniami, pomáha predchádzať aj bolestivej svalovici. Čím flexibilnejšie svaly máte, tým menšie riziko zranení vám hrozí. Strečing by mal byť automatickou súčasťou záveru vášho tréningu ako forma „chladnutia“ a regenerácie. Ak ste to s tréningom prehnali a trápia vás boľavé svaly a kĺby, riešením sú účinné prípravky na zmiernenie bolestí spojených s preťaženými svalmi či kĺbmi.

PURESSENTIEL Roll-on na boľavé svaly a kĺby

Tipy Supershape:

1. Roll-on na boľavé svaly a kĺby 14 esenciálnych olejov

Rýchla a účinná pomoc – presne taký je tento malý pomocník, ktorý vám urobí veľkú službu vždy, keď vás bolia svaly alebo kĺby. Masážny guľôčkový aplikátor značky Puressentiel so 14 esenciálnymi olejmi je ideálny najmä pre športovcov. Odporúča sa používať pred cvičením a po ňom ako forma masáže pri stuhnutosti a bolesti svalov.

2. Gél na boľavé svaly a kĺby 14 esenciálnych olejov

Okamžitú úľavu od bolestí chrbta, krku, svalov či kĺbov vám prinesie 100 % prírodný gél so 14 esenciálnymi olejmi od značky Puressentiel. Spoľahlivo uvoľňuje svaly a znižuje pocit napätia.

Puressentiel na bolave svaly a klby

Pri každej aktivite majte na mysli svoju bezpečnosť a stavte počas horúcich letných dní aj na naše tipy. Letné športy sú skvelé a pomôžu vám v dodržiavaní zdravého životného štýlu, avšak, s dostatočnou prípravou a preventívnymi „opatreniami“ si budete môcť užívať aktivity ešte o niečo viac. Skúsite?

Prírodné produkty značky Puressentiel si viete zakúpiť na webe Naqed, ako aj v eshope a predajniach Dr. Max.

Tento článok je advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou DIPARLUX CZ & SK.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športujete vonku? Vyhnite sa typickým letným úrazom a minimalizujte riziká

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.