Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Športovkyňa a blogerka Ivana Antal: Zmeniť svoj život k lepšiemu môžeme každý deň

Barbora Volná

„Netreba sa upínať na pondelky, nové mesiace či začiatky roka, čakaním človek poľaví a upustí od svojich cieľov, treba začať ihneď," prízvukuje Ivana Antal, fanúšička zdravého životného štýlu a módy, známa na sociálnych sieťach tiež ako Sweetladylollipop.

Ivana Antal
Zdroj: Natália Jakubcová pre Supershape
10. JAN 2023

Si súčasťou našich Supershape Fit Box tréningov, tiež si obľúbenou blogerkou. Súvisí podľa teba zdravý životný štýl a móda?

Z môjho pohľadu nie. Poznám mnoho ľudí, ktorí milujú pohyb, ale módu neriešia. Tiež takých, ktorí sú v móde ako doma, no k cvičeniu ich to veľmi neťahá. Na živote je krásne to, že si každý môže nájsť to, čo ho baví, inšpiruje, poháňa, dodáva mu energiu, poznatky či sebavedomie. Mňa v rámci môjho životného mixu baví móda, rovnako tak aj pohyb. Bola som k nemu od mala vedená, dlhé roky som tancovala a okolo tanca sa točilo celé moje detstvo i dospievanie. Móda ma tiež prirodzene baví dlhodobo, ale netvrdila by som, že sa to vzájomne nejako výrazne prelína.

Patríš medzi športových nadšencov. Ako si účinne vyformovať postavu? Daj nám tip.

Dlho som cvičila vo fitku na strojoch a stále platí, že klasické silové tréningy milujem. No najväčšie zmeny sa na mojej postave udiali, keď som začala chodiť na box. Je to výbušný a dynamický šport, ktorý si pýta dobrú kondíciu. Po čase ju človek boxom tiež nadobudne. Box dokáže s postavou zázraky! Fit Box je istým spôsobom jeho odvodeninou, je tiež rýchly, dynamický, treba byť v strehu, rýchlo sa pri ňom človek zapotí, zároveň tak veľmi nebolí. Človek ani nevie, ako sa to deje a zrazu sa mu po pár tréningoch krásne začne meniť postava. Spevňuje stred tela, formujú sa pri ňom ruky a buduje kondícia.

Ohybné a pevné telo si vyžaduje nielen pravidelný pohyb, ale aj disciplínu. Dodržiavaš princípy zdravého stravovania alebo si odopieraš?

Jedlo milujem a počúvam svoje telo, no nejako zásadne sa neobmedzujem. Dávam telu to, na čo má práve chuť, do adekvátnej sýtosti, s mierou a s ohľadom na to, aby bola strava pestrá a rôznorodá. Zvyknem jesť v pravidelných intervaloch, takže mi telo pracuje veľmi spoľahlivo a všetko funguje tak, ako má. Ženy často pri formovaní postavy stagnujú práve preto, že nejedia alebo si príliš strážia, čo majú na tanieri. Z môjho pohľadu je to veľká chyba jedlo nie je nepriateľ. Práve naopak, je to prostriedok, ktorý nám vie pomôcť dosiahnuť vytúžený vizuál a tiež spokojnú myseľ len sa naň treba dobre nastaviť. Milujem sladké, no zároveň sa ním nejako neprejedám. Poobede si dám si dezert v podobe koláčika či napríklad croissant a tým je dávka sladkého na deň – dva vybavená. Vďaka takejto pravidelnej rutine nerobievam večer nálety na chladničku či skrinku so sladkosťami.

Ako tvojou optikou dosiahne človek vyrysovanú postavu?

Môj recept sa volá tanec! Za to, že mám aký – taký základ v podobe muskulatúry, vďačím mamine, ktorá ma v mojich štyroch rokoch prihlásila na tanečnú a trénovala som až do príchodu na vysokú školu. Ale dalo by sa povedať, že za zdravé telo, ktoré mám, vďačím obom rodičom a najmä ich pozitívnemu vzťahu k športu. Od mala som lyžovala, plávala, chodili sme na bicykle či korčule. Pestovanie športových aktivít je veľmi dôležité a okrem iného učí človeka disciplíne a férovosti. Som veľmi vďačná, že to bolo u nás doma vždy o pohybe a budem sa určite snažiť, aby mali rovnako pozitívny vzťah k športu raz aj moje deti. Vnímam, že kamarátky, ktoré v detstve nešportovali, majú teraz zdravotné problémy a je pre nich omnoho ťažšie nájsť si cestu k cvičeniu či pohybu ako takému. Čiže recept je z môjho pohľadu určite akýkoľvek pohyb či šport.

Jedlo nie je nepriateľ. Je to prostriedok, ktorý nám vie pomôcť dosiahnuť vytúžený vizuál a spokojnú myseľ. 

V rámci Fit Box tréningov, ktoré sú súčaťou nášho Supershape Premium členstva, ste si spolu s Jankou Šimkovič a Luckou Babony poriadne zamakali – je toto druh tvojich obľúbených tréningov?

Áno, ako som už spomínala, má veľa spoločného s boxom ako takým, takže ma tento druh tréningu veľmi baví a odporúčam ho všetkým, ktorí chcú vyformovať postavu a zároveň získať kondičku. Výhodou je, že tieto tréningy nie sú veľmi dlhé, majú len pol hodinku, no sú intenzívne a „zapíšu”.

Fit Box

Považuješ nový rok za vhodný impulz ku zmene? Mnohí ho vnímajú ako odrazový mostík v rámci svojej novoročnej motivácie.

Možnosť zmeniť život či nastavenie mysle má človek každý jeden deň. Netreba sa upínať na pondelky, nové mesiace či začiatky roka, čakaním človek poľaví a upustí od svojich cieľov, treba začať ihneď. Pravda, nemusí sa zmeniť všetko naraz, človek môže ísť na to aj postupne, ale je dobré, keď na tom začne pracovať čo najskôr – či už je to šport, nové výzvy alebo len obyčajná zmena účesu.

Zvyknem jesť v pravidelných intervaloch, takže mi telo pracuje veľmi spoľahlivo a všetko funguje, ako má.

Ako dosiahnuť svoje ciele pri cvičení? Čo je podľa teba dôležité?

Sebadisciplína. Je to dôležitý, a možno aj hlavný „parťák“ pri dosiahnutí akéhokoľvek cieľa. Skratky ani podvádzanie pri ceste za zdravším a sebavedomejším zovňajškom, a v podstate aj vnútrom, keďže verím, že naša hlava, duša a telo sú úzko prepojené, neexistujú. Buďme k sebe láskaví, naučme sa akceptovať svoje nedokonalosti, ale zároveň si povedzme, čo je pre nás dôležité, na to sa sústreďme a na tom svedomito pracujme.

Nielen disciplíne ale najmä zdravému, pravidelnému stravovaniu, vás naučí naša novoročná Supershape Reštart výzva! Program pod vedením Janky Šimkovič a Michala Páleníka je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovaní. Neváhajte a odhodlajte sa na najväčšiu zmenu svojho života aj vy!

Banner_Supershape Restart Vyzva 2023_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Športovkyňa a blogerka Ivana Antal: Zmeniť svoj život k lepšiemu môžeme každý deň

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.