Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Premium členka Majka: Vďaka výzvam od Supershape sa vrátila pred objektív a plní si sen

Barbora Volná

Tridsaťosemročná Mária zmenou životného štýlu schudla o niekoľko konfekčných veľkostí a stále pokračuje za svojím cieľom. Vrátiť sa na prahu štyridsiatky k fotomodelingu sa jej už podarilo, do leta plánuje zamakať aj na svojom brušku. Spolieha sa na seba i na Supershape Letnú výzvu.

Premium členka Majka: Z veľkosti 40 na 34 vďaka výzvam od Supershape
Zdroj: Archív M. Schneider
15. MÁJ 2023

Mária, ako naša aktívna Premium členka ste si vďaka cvičeniu a informáciám z výziev odniesli mnoho zdravých návykov. Čo sa vo vašom živote zmenilo najviac?

Zhrnula by som to asi takto – pochopila som, že jedlo nie je môj nepriateľ. Je dôležité jesť pravidelne, zdravo ale hlavne netrápiť telo a hlavu tým že si nemôžem nič okrem predpísaných vecí v jedálničku dať. Predtým som sa snažila jesť čo najmenej, mala som stres keď som niečo zjedla, nedajbože som si dala niečo vysoko kalorické... Keď som „zhrešila“, automaticky som už vynechávala ďalšie jedlá. V období „pred členstvom“ som tiež robila šport a myslela si, že čím viac budem športovať, a čím menej budem jesť, tým viac budem fit ale opak bol pravdou. Telo síce chudlo, ale ukladalo tuk presné na tých miestach, kde som to nechcela.

Čo ste teda urobili, aby sa to zmenilo?

Zmenila som svoj život od základov. Bez raňajok z domu nevyjdem, snažím sa dodržiavať pravidelnosť a jem päťkrát do dňa. Najťažšie bolo zladiť stravovanie s prácou, rodinou a aktivitami. Teraz si to už viem rozplánovať. Musela som tiež vysvetliť rodine a v práci, že som zmenila životný štýl a je pre mňa dôležité jesť vtedy, keď to potrebujem. Doma to problém nebol, stravu som nám prispôsobila všetkým a všetkým chutí. V práci to bolo ťažšie, keďže pracujem ako kuchárka vo veľkom hoteli, kde je problém dať si pauzu len tak. Počas práce som to vyriešila so smoothies. Problém bol, že poslednú pauzu mám o 17. hodine a končíme až po 22.hodine. Vtedy obvykle príde najväčší hlad, človek by zjedol všetko. Tak som si osvojila, že keď mám ešte hlad, dám si skyr, tvaroh alebo nočný proteín a dodržiavam pravidlo jesť naposledy dve hodiny pred spánkom.

V období pred členstvom som tiež robila šport a myslela si, že čím viac budem športovať, a čím menej jesť, tým viac budem fit ale opak bol pravdou.

Skvelé, že sa vám podarilo vynájsť sa a ísť si stále za svojím aj napriek malým prekážkam. Ako to máte so športom?

Už som nakazila aj kolegov v práci! (smiech) Keďže v hoteli máme fitnes, trikrát do týždňa si spolu zacvičíme. Mala som aj pauzy, kedy som nebola motivovaná alebo sa mi pohyb zle kombinoval s prácou,  hlavne počas sviatkov, kedy sme išli na plné obrátky dva týždne vkuse. Stále som sa však ku cvičeniu vrátila a šla odznova. Keďže vidím prvé výsledky a začína sa mi tvarovať brucho, cvičím každý deň aspoň 15 minút Program Six Pack a aspoň trikrát do týždňa tabatu.

Maria Schneider

Zdravá strava a cvičenie sa stali vašou súčasťou, čo je zásadný predpoklad trvalého úspechu...

Vďaka výzvam mám pravidelnosť v jedení, chuť k športu, vďaka Janke (pozn. redakcie: Jana Šimkovičová – Supershape zakladateľka) mám organizér na cvičenie, ktorý mám ho stále na očiach, takže mám stále motiváciu. (smiech)

Ste príkladom toho, že aj keď má človek málo času, dokáže si život zariadiť tak, aby si na seba chvíľu našiel a plnil si sny o vyformovanom, zdravom zovňajšku. Máte nejakú rady pre ostatné, ktoré sú na začiatku svojej cesty či premeny?

Jedlo nie je nepriateľ. Netvrdím, že to je ľahké... Navariť, navážiť a nachystať si jedlo, postarať sa o domácnosť, deti, ísť do práce... Áno, my ženy toho máme veľa, ale máme aj ten dar všetko organizovať a manažovať. Nedá sa všetko zladiť za pár dní, ale postupom času si človek zvykne a ono to už pôjde samo. Netreba sa báť povedať aj okoliu, že ste zmenili životný štýl, pôjde to ľahšie a možno sa k vám niekto pridá.

Áno, my ženy toho máme veľa, ale máme aj ten dar všetko organizovať a manažovať. Postupom času si člove zvykne a ono to už pôjde samo.

Pociťujete ešte ten spomínaný „stres“ okolo priberania a chudnutia, ktorý ste spomínali na začiatku rozhovoru?

Neviem, či to môžem nazvať stres. Samozrejme, že mám aj dni, keď si chcem dať proste čokoládu či zmrzlinu... A dám si! Nemávam stres, ale skôr výčitky, no potom si uvedomím že o nič nejde, veď aj tak makám ďalej a treba sa aj odmeniť. U mňa je skôr nedočkavosť problém. (smiech) Vidím výsledky, no viem, že sa to dá aj lepšie a chcela by som ďalšie výsledky vidieť čo najskôr. Ale najkrajší doterajší výsledok tohto celého projektu je, že som sa dostala k foteniu a z veľkosti 38/40 sa dostala na 34/36. Že ma to baví a okolie sa zaujíma, čo je za mojou zmenou. Stáva sa mi dokonca, že cudzí ľudia mi dávajú komplimenty ako dobre vyzerám. To mi dáva motiváciu, že to čo robím, robím dobre, aj keď ešte nie som tam, kde chcem byť.

Maria Schneider

Vonku máme Supershape Letnú výzvu zameranú na formovanie problematických partií. Budete v tejto výzve s ďalšími stovkami aktívnych žien?

Samozrejme! Neuveriteľne sa teším a hádam do leta to brucho ozaj dostanem na iný level. (smiech)

Majka je dôkazom toho, že plniť si sny a ciele je možné v akomkoľvek veku! Ak chcete dosiahnuť podobné výsledky ako ona, zapojte sa do našej Supershape Letnej výzvy. Čaká vás v nej 28 dní formovania a rysovania s dôrazom na problematické partie, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Prihlásiť sa môžete už dnes!

Banner_Letna Vyzva 2023_1080x1080


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Premium členka Majka: Vďaka výzvam od Supershape sa vrátila pred objektív a plní si sen

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.