TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Prečo je cvičenie s jednoručkami také populárne?

redakcia

Ak sa začiatočník vyberie do posilňovne alebo sa rozhodne posilňovať doma, prvou voľbou tréningu bývajú práve jednoručné činky. Prečo je to tak? 

Ruka_Fitness
Zdroj: https://pixabay.com/en/hand-boxing-boxer-tape-fingers-390444/
30. OKT 2017

Na túto otázku existuje celkom prostá odpoveď. Sú cenovo dostupné a dajú sa využiť na mnoho spôsobov.

Nedajte sa však oklamať! Možno vyzerajú jednoducho, ale dokážu veľké veci. Keď uchopíte činky a začnete cvičiť, môžete krásne sledovať ako sa vám biceps pohybuje hore dole a vy máte pocit, že konečne vaše ruky budú vyzerať ako zo žurnálu. Pri ich používaní dokážete zapojiť viac svalov ako pri iných posilňovacích strojoch, a preto pomocou nich dokážete dosiahnuť väčší nárast svalovej hmoty. A o to predsa pri posilňovaní ide.

Jednoručné činky navyše kúpite za veľmi prijateľné ceny a môžete si vybrať z veľkého množstva variant. Naviac sú veľmi skladné a nenáročné na použitie. Pokiaľ ich máte doma, iba ich vytiahnete zo skrine a cvičíte. Tým získavajú jednoručky na atraktivite a vy tiež.

Jednoručné činky sú dokonca aj u odbornej spoločnosti považované za jeden z najlepších nástrojov na posilňovanie svalstva a odporúča sa ich použitie pri rôznych typoch cvičenia. Činky môžete využiť pri silovom spôsobe cvičenia, ale i pri dynamických cvičeniach.

V čom sa líšia?

Činky sa líšia v prevedení, v materiáli, z ktorého boli vyrobené a samozrejme vo váhe. V prvom rade je dôležité si premyslieť na čo budete činky používať. Iný typ činky budete potrebovať pri dynamickom alebo aeróbnom cvičení, kedy vám stačia ľahšie typy činiek a iný typ pri silovom spôsobe cvičenia, kedy už je vhodné zvoliť si činky s možnosťou nakladania väčšej váhy.

Čo sa týka materiálu, jednoručné činky si väčšinou môžete vybrať vyrobené z chrómovej ocele alebo liatiny, z plastu alebo gumy. Chrómový typ činiek patrí ku najdrahším, ale zároveň ku najkvalitnejším typom.

Pri výbere váhy činky, myslite na to, že je lepšie začať najskôr s nižšími váhami, maximálne tak do 10kg. Postupne môžete používať ťažšie typy činiek. Ak už sa dostanete ku používaniu skutočne ťažkých činiek, mali by ste si radšej zaobstarať trhačky, ktoré vás uchránia od kŕča pri príliš dlhom zovretí činky.

Cinka_Insportline

Čo sú to trhačky?

Trhačky sú skutočný pomocníci pri posilňovaní s činkami. Vyzerajú ako kusy látky alebo kože, ktoré si oviniete okolo zápästia a aj činky. Tak sa nemusíte obávať, že vám činka z ruky vyletí a vy sa môžete sústrediť na správnu techniku posilňovania svalstva. Takisto ako pri činkách, i tu existuje viacero variant, z ktorých si je potrebné vybrať. Sú to trhačky so slučkou, Olympijské trhačky alebo hákovité trhačky.

Ak si však budete chcieť správne vybrať, poobzerajte sa na začiatok po kvalitných predajcoch, ktorí vám k činkám alebo trhačkám dodajú aj potrebný servis, predĺženú záruku alebo dopravu zdarma. Jedným z nich je napríklad inSPORTline, kde nájdete nielen činky, trhačky, ale aj posilňovacie lavice a všetky stroje, ktoré by vám v domácej posilňovni určite nemali chýbať.

Trhacky_Spagat_Insportline


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Prečo je cvičenie s jednoručkami také populárne?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.