TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Plánujete začať chudnúť? Michal Páleník má pre vás jednoduchý návod

Redakcia

Chcete zhodiť nejaký ten kilogram? Aby sa vám to tentokrát podarilo, mali by ste si osvojiť niekoľko pravidiel. Nutričný expert má pre vás účinný plán.

chudnutie-zena
Zdroj: AdobeStock
28. DEC 2022

Chudnutie nie je o krátkodobých diétach, je to beh na dlhú trať, pri ktorom je potrebné osvojiť si základné pravidlá a vytvoriť rozumný stravovací plán v kombinácii s tým tréningovým. Nehovoriac o tom, že ak trpíte nadváhou, chudnutie je aj otázkou zdravia, preto ak sa zamýšľate nad stratégiou, uznávaný výživový špecialista Michal Páleník z relácie Extrémne premeny, má pre vás na začiatok niekoľko rád.

Nečakajte na lepší čas, začnite

Bude to chcieť vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Na to, aby ste sa rozbehli, však musíte začať. Akokoľvek, hlavne začať. Odkladať je to zbytočné, a najmä, je to len na vás. Nebude lepší čas, lepšie počasie, ideálnejšia príležitosť. Nie je príliš skoro ani príliš neskoro, začať môžete vždy, no najlepšie je, keď začnete s malými zmenami hneď.

Urobte si rýchly „audit“

Všimnite si, koľko počas dňa vypijete, koľko si nakladáte na tanier a ako často si doprajete „nevinný“ malý snack. Hýbete sa dostatočne? Ako by ste zhodnotili vašu fyzickú aktivitu? Je dostatočná alebo by ste potrebovali nakopnúť k jej zvýšeniu? Začnite s prechádzkami alebo jednoduchšími tréningami zameranými na mobilitu a po čase si doprajte viac. V Premium členstve od Supershape nájdete desiatky hodín rôznych tréningov pre začiatočníkov i pokročilých, na ktoré vám stačí menej ako 30 minút.

Majte udržateľný plán

Nastavte si reálne ciele, napíšte si zoznam a vytvorte si časovú os svojich budúcich úspechov. Nechcite všetko hneď, heslo pomaly ďalej zájdeš platí v tomto prípade naozaj dokonale. Rozdeľte si veľký cieľ na niekoľko malých. Toto pravidlo vám pomôže krok za krokom dosahnuť, čo ste si predsavzali. Ak by ste sa nedržali tejto rady, veľký cieľ by mohol byť vzdialený natoľko, až by sa vám jeho naplnenie mohlo zdať ako utópia. Postupné ciele vás dovedú do finále. V praxi to znamená, až ak chcete napríklad zhodiť desať kíl do plaviek, nastavte sa na to, že mesačne dáte dole kilo alebo dve.

Buďte hladní – po informáciách

Nájsť balans pri chudnutí v dobe, kedy na vás z každej strany číhajú rôzne dezinformácie, môže byť ťažké. V našich vedených výzvach naučíme správnym pohybovým návykom aj úplných začiatočníkov. Je skvelé chcieť zmeniť svoj život k lepšiemu, dôležité je však staviť na dobrý, overený zdroj informácií. Inak by sa mohlo stať, že si drastických chudnutím alebo nezmyselnými diétami viac uškodíte ako pomôžete.

V našej novoročnej Supershape Reštart výzve kladieme maximálny dôraz na to, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovaní. Účinný program pod vedením Janky Šimkovič a Michala Páleníka je zostavený tak, aby bola vaša snaha o zmenu životosprávy tentoraz úspešná. Pridajte sa k nám!

Banner_Supershape Restart Vyzva 2023_1080x1080_B


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Plánujete začať chudnúť? Michal Páleník má pre vás jednoduchý návod

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.