Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Možno to chudnutie nejde, lebo nerešpektujeme samé seba

Jana Šimkovičová

Poznáte to? Aj viete, že by ste to nemali robiť, aj tak to však urobíte.

Možno to chudnutie nejde, lebo nerešpektujeme samé seba
Zdroj: Natália Jakubcová pre Supershape
14. OKT 2022

Takto sa správame hlavne vtedy, keď sme v strese. Keď sa nemáme čas zastaviť ani na minútu a zamyslieť sa nad tým, čo vlastne chceme. Ako sa dnes vôbec cítime. Je to náročné. A viete, čo ma najviac hnevá? Že tá snaha, ktorú vkladám do toho, aby som “nejako” vyzerala, ide vtedy navnivoč.

Ja búšim, telo nereaguje. Pridám, stále nereaguje. Ja som tak trochu tušila, kde je problém. Tam, kde mám pridať, uberiem. Vtedy, keď mám ubrať, pridám. Nepočúvam sa.

femini vyzva

Hormonálny kolotoč

My ženy fungujeme hormonálne a tým pádom aj emocionálne inak než muži. Ak si vezmete fakt, že náš ženský cyklus má štyri týždne a každý týždeň podlieha určitým hormonálnym zmenám, máme dosť náročný život. Ustavične sa niečomu prispôsobovať. Z týždňa na týždeň sa vezieme na hormonálnej vlne hore a dole a nechápeme, že čo sa to v tom tele niekedy deje. Je čas to hlbšie pochopiť, dámy. V ako zmysle? 

Našťastie, teda aspoň ja to tak vnímam, žijeme v 21. storočí. Veda pokročila a neustále je niečo skúmané. Verte, či nie, vedci skúmajú aj žeský cyklus. Čo sa presne v každej fáze deje a čo daným problémom, ktoré z toho plynú pomáha. Viete, že má zmysel nastaviť si výživu a pohyb podľa cyklu? Čo môže viesť k tomu, že aj naše úsilie schudnúť, či udržať si váhu bude efektívne.

Pátrali sme pre vás, aj pre nás a dali sme dokopy unikátny projekt pod názvom FEMINI VÝZVA. Práve tu je tá príležitosť stravovať sa a hýbať v súlade s tým, čo sa reálne deje v našom ženskom tele. Je to príležitosť neísť konečne proti sebe a fungovať efektívne. 

femini vyzva

Ako bude výzva fungovať?

Každá z nás začne v inej fáze. Práve v tej, ktorej sa bude práve nachádzať. Môžete si už teraz vyrátať, kde sa budete nachádzať 17. Októbra. Vtedy totiž začíname. Každá fáza má svoje videá, v ktorých sa dozviete miestami až fascinujúce informácie o fungovaní nášho tela. O fyziológii, o hormónoch a ich vplyve na emocionalitu, o výžive a pohybe. O tom, čo dokáže pomáhať z hľadiska suplementácie. Nájdete tam konkrétny jedálničk s presnými receptami na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Jedálničky budú štyri a budú sa od seba odlišovať. Počas výzvy pochopíte detailne prečo.

Budeme cvičiť?

Bez pohybu by to naozaj nešlo. Pohyb je nielen pre ženu, ale pre každého nesmierne dôležitý. V každej fáze cyklu sa bude trénovať odlišne. Každá fáza bude mať aj svoj tréningový plán. Dokonca sme ho nastavili tak pre začiatočníkov, ako aj pokročilých. Čakajú vás naozaj rôznorodé trénigy, preto veríme, že si každá príde na svoje. 

Edukácia je na prvom mieste

Keďže ja už na príprave projektu trávim nejaký ten čas, mám ho navnímaný kvalitne a musím povedať, že žasnem nad tými informáciami, ktoré sa tiež dozviete. Zároveň mi je ľúto, že som ich nemala ako žena skôr. Čo ma zaujalo najviac:

  • v PMS by sme mali navýšiť kalorický príjem o 10 %. Budeme tak predchádzať prejedaniu a šialeným chuťam na sladké

  • bolo vedecky potvrdené, že pravidelné cvičenie znižuje početnosť a intenzitu kŕčov v podbrušku počas fázy PMS

  • fáza pred ovuláciou je najvýkonejšia. Telo výborne spracúva sacharidy a vtedy by sme mali podávať výkony

  • fáza menštruácie je o stíšení a sebaprijatí. Prečo je to také dôležité upokojiť sa tieto dni?

  • vo fáze premenopauzy je dôležité nastaviť si jedálniček, aby sme v prechode predišli priberaniu. To isté platí ohľadom cvičenia. Povieme si, čo by mala žena cvičiť a ako si nastaviť stravu. 

  • tenzie a nadúvanie môžeme zmierniť pohybom. Aký presne je vhodný a ako cvičiť. To si presne povieme a vyskúšame v konkrétnych tréningoch. 

  • prečo sa váha vo fáze PMS zvyšuje a prečo sa jej nebáť?

  • vo fáze ovulácie sa odporúča vyvážená strava. Čo to znamená? 

  • fázu menštruácie charakterizuje kreativita. Mali by sme ju využiť naplno.

  • je dôležité nasadiť si doplnky výživy hlavne v PMS a počas menštruácie. Povieme si presne ktoré a kedy.

To je len zlomok informácii, ktoré vás čakajú. Venovať sa budeme aj ženám, ktoré sú v premenopauze. 

femini vyzva

Čo môžete získať? 

Je to jedinečná možnosť pre vás všetky, ktoré chcete zmeniť stravu. Chcete zdravšie jesť bez diét. Tiež pre všetky, ktoré chcú začať cvičiť a nevedia ako a potrebujú motiváciu. Informácie dostanete naozaj komplexné a zrozumiteľné. Celú výzvu sme pripravili s fantastickou odborníčkou, Barborou Svieženou, ktorá je molekulárna biologička a špecialistka na výživu. 

Bude to vaša cesta za zdravým ja. Nemôžem vám sľúbiť konkrétne výsledky, to nie je v mojich silách. Môžem vám však zaručiť to, že sa budete cítiť lepšie a výkonnejšie. Budete mať oveľa viac energie, čo vás určite poteší. Ak pôjdete podľa výzvy, určite to pocítite fyzicky na svojom tele v úbytku váhy a centimetroch. Bude to krásny pocit.

Vy všetky, ktoré ste už naše výzvy absolvovali, budete sa tešiť zo všetkých doplňujúcich informácii ohľadom výživy, športu, fungovania nášho tela, ale aj z oblasti suplementácie. Verím, že budete nadšené. 

Všetky informácie, ktoré sme dali dokopy by mala vedieť každá žena. Už nám pár z vás písalo, že by sa to malo zaviesť na základnú školu. Možno aj to raz príde. 

FEMINI VÝZVU začíname 17.10. Pridať sa môžete jednoducho. Prihláste sa na stránke www.feminivyzva.skTeším sa na vás, ženy. 

femini vyzva


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Možno to chudnutie nejde, lebo nerešpektujeme samé seba

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.