TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Mladej mamičke naše výzvy zmenili život: Pozrite na tú premenu!

Barbora Volná

Benedika Pátek ako mamička päťročnej dcéry a trojročného syna prešla pred časom výraznou zmenou. Jej výsledky si udržiava dodnes. Naše výzvy jej dopomohli k vysnívanej postave, naučili ju tiež žiť zdravo, vďaka čomu dnes prekypuje energiou a užíva si život naplno!

Benedika Pátek
Zdroj: Archív B. Pátek
11. JAN 2023

Benedika, tebe naše Supershape výzvy pomohli s veľkou premenou, odniesla si si z nich zdravé návyky, know-how ako kombinovať jedlo, naučili ťa pitnému režimu a veľa veľa ďalšieho. Keď sme spolu robili rozhovor naposledy, bola si nadšená a ku zmene si motivovala aj svoje okolie. Ako by si svoj životný štýl zhrnula dnes, s odstupom času?

Janka (pozn. redakcie: Jana Šimkovičová – Supershape zakladateľka) a jej tím mi zmenili život v hodine dvanástej. Bola som po druhom pôrode a bojovala nielen s váhou a rôznymi zdravotnými problémami, ale najmä s mojou hlavou. Po absolvovaní Supershape výziev sa zmenilo moje myslenie, životný štýl a vrátila som sa späť na správnu cestu, z ktorej som  našťastie stále nezišla a verím, že už ani nikdy nezídem.

Takže sa ti darí riadiť princípmi z našich výziev aj dnes. Stále sa cítiš plná energie a fit?

Celý môj život bol, je a pravdepodobne aj bude o pohybe, nakoľko učím tanec. Pohyb je moja práca i vášeň zároveň. Tím Cvičte.sk a Supershape ma však naučil správne sa stravovať a naštartovať svoj metabolizmus aj po dvoch pôrodoch a dlhšom odlúčení od reality. Najväčšia zmena však nastala v mojej hlave. Naučila som sa venovať čas samej sebe aj pri dvoch malých deťoch, pripraviť si rýchlo a jednoducho výborné, plnohodnotné jedlá, ktoré si obľúbila celá rodina. Začala som pravidelne cvičiť a po mesiaci som videla výsledky, o akých sa mi ani nesnívalo. S každým pribúdajúcim dňom sa mi zdalo, že je všetko jednoduchšie, zvládnuteľné bez problémov. Moje dni sa zmenili na nepoznanie! Unavená matka dvoch detí bez štipky energie a bez nálady sa razom zmenila na usmiatu, aktívne žijúcu – nie prežívajúcu Benediku. Naučila som sa piť vodu, zmizli mi nehorázne kožné problémy, s ktorými si už žiadny lekár nevedel dať rady, ustúpili veľké bolesti počas menštruácie a takto by som mohla pokračovať ešte dlho. Jednoducho zmena o 180 stupňov.

Benedika Pátek

Zmenila si život od základov a tvoje výsledky hovoria samy za seba.

Ocitla som sa v situácii, z ktorej som nevedela nájsť východisko. So Supershape tímom som začala od začiatku, lebo som vedela, že musím! To čo fungovalo pred deťmi, už viac nebola pravda a nebolo to ani možné. Preto som musela nájsť nový model. Výzvy ma to naučili, za čo som do konca života vďačná.

Naučila som sa piť vodu, zmizli mi nehorázne kožné problémy, s ktorými si už žiaden kožný lekár nevedel dať rady, ustúpili veľké bolesti počas menštruácie, jednoducho zmena o 180 stupňov.

Deti podrástli, máš viac času sama na seba, darí sa ti hýbať sa tak, ako si predstavuješ?

Môj život je v tomto momente aktívnejší než kedykoľvek predtým. Síce ešte som na rodičovskej dovolenke s druhým dieťaťom, no aj napriek tomu pracujem, trikrát do týždňa vyučujem tanec, venujem sa power joge, chodím behať minimálne trikrát do týždňa, aktívne tancujem a popritom všetkom som stále mamou na plný úväzok. Varím, upratujem, vozím deti na krúžky. Nemám k dispozícií mojich rodičov a manžel má časovo veľmi náročné povolanie. Aj napriek tomu všetkému sa to dá! Pred rokom a pol by takáto predstava o mojom živote bola len sci-fi, teraz je to realita. A ja som plná energie, vždy dobre naladená, mám chuť žiť tak ako nikdy predtým! Je to len v hlave. A staré dobre príslovie na 100 % platí  v zdravom tele, zdravý duch.

Benedika Pátek

Čo z výziev aplikuješ v bežnom živote každý deň?

Ponechala som si veľmi veľa návykov. Každé ráno sa snažím do hodiny najesť. Dodržujem pitný režim, jem pravidelne. Samozrejme, nie vždy ukážkovo, no moje telo je už v štádiu, kedy mi dáva jasné signály, že po dlhšom „hrešení“ je najvyšší čas vrátiť sa späť k zdravej strave. Viem si sama regulovať príjem a výdaj bez toho, aby som si jedlo musela vážiť alebo si počítala kalórie po fyzickej aktivite. Stalo sa to mojou súčasťou, je to prirodzené pre moje telo rovnako tak pre moju myseľ. Doteraz sa vraciam k receptom z výzvy, ktoré nikdy neomrzia a dajú sa pripraviť na sto spôsobov. Supershape výzva bola pre mňa ako druhá vysoká škola.

Si živým príkladom toho, že naše vedené jedálničky a výzvy fungujú. Čo by si odkázala ženám, ktoré skáču z jednej diéty do druhej?  

Ja som Janku a jej prácu snáď odporučila už každej živej bytosti v mojom okolí! Všetkým ženám by som odkázala, že ak sú naozaj pevne rozhodnuté zmeniť svoj život k lepšiemu, Janka je z môjho pohľadu po každej stránke tou najlepšou voľbou. Robíte to perfektne! Prehľadne, vysoko profesionálne ale hlavne ľudsky! Nájde sa v tom určite každý, kto je pripravený počúvať, učiť sa a nechýba mu pevná vôľa a odhodlanie. Pretože návod je bezchybný, no tou cestou si musí každý prejsť sám. Shape your life.

Benedika Pátek

Ako si poňala sviatky, stravovanie a celý systém počas Vianoc?

Chvalabohu, dnes už stres z váhy neriešim. Metabolizmus mi pracuje bez väčších odchýlok, pri mojom aktívnom životnom štýle a stravovacích návykoch je to už len o regulovaní v rôznych fázach. Výbornou skúsenosťou bola Femini výzva, ktorá ma naučila stravovať sa a hýbať počas rôznych fáz nášho ženského cyklu. A keď sa bavíme o Vianociach, samozrejme, že som sa dobre najedla! Dala som si všetko, na čo mám chuť tak, ako to robím vždy. Avšak, nikdy sa neprejedám. Každý príjem si žiada aj výdaj, takže aj počas Vianoc som cvičila, tancovala a športovala. Tak, ako to robím celý rok.

Supershape výzva bola pre mňa ako druhá vysoká škola. 

Takže si si dopriala všetko, na čo si mala chuť?

Na vianočných jedlách nie je nič zlé. Kapustnica je predsa zdravá, ryba tiež. Kúsok majonézového šalátu sa dá vybehať, jeden koláčik tiež určite nespôsobí pohromu. Jedlo milujem, je to pre mňa pôžitok. Vždy si všetko vychutnávam a som vďačná, že sa môžem dobre najesť. Ak si môžem vyberať, siaham vždy po zdravších alternatívach. Ak má človek dostatok pohybu, ani vyprážaný rezeň mu neublíži.

Vonku máme novoročnú Supershape Reštart výzvu. Podstúpiš ju opäť, keďže aktívne využívaš programy tvojho Supershape Premium členstva?

Do novoročnej výzvy som sa neplánovala zapojiť, nakoľko mám naozaj veľmi veľa povinností, či už pracovných alebo domácich. Avšak, po tomto rozhovore a oprášení si spomienok na moju prvú výzvu si ju veľmi rada s ostatnými dám. A už teraz sa na to veľmi teším!

Inšpirovala vás Benedikina premena? Ak túžite po zmene aj vy, zapojte sa do našej novoročnej Supershape Reštart výzvy! Program pod vedením Janky Šimkovič a Michala Páleníka je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovaní. Neváhajte a odhodlajte sa na najväčšiu zmenu svojho života aj vy! 

Supershape Restart Vyzva 2023


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Mladej mamičke naše výzvy zmenili život: Pozrite na tú premenu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.