Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Michaela „Mishuls“ Homolková: Proti bolesti „bojujem“ cvičením

Barbora Volná

Sympatická rádiová spíkerka a tanečnica čaká svoje prvé bábätko, no na aktívny životný štýl nezanevrela ani počas tehotenstva. Cvičenie ju udržiava fit a bez akýchkoľvek ťažkostí.

Michaela „Mishuls“ Homolková: Proti bolesti „bojujem“ cvičením
Zdroj: Archív Michaela „Mishuls“ Homolková
4. OKT 2022

Miška, v decembri sa ti narodí dcérka, ako sa cítiš?

Tým, že ide o moje prvé bábätko, nemám to s čím porovnať. Veľa si pozerám rôzne informácie ohľadom jednotlivých týždňov, aby som vedela, či je to, čo cítim, v poriadku. Dostupných informácií je veľmi veľa, preto je dôležité vybrať si tie správne. Aj preto som rada, že má Janka (pozn. redakcie: Jana Šimkovičová – Supershape zakladateľka) v tíme odborníkov. Tým, že veľa cvičím, mám sa fajn. Jediné je to, že cítim trochu únavu, nakoľko vstávam ráno do rádia. Keď sa malá rozhodne mať v brušku diskotéku, nie som až tak vyspatá ale snažím sa to potom dohnať. :)

Je o tebe známe, že neobsedíš na mieste. Obmedzuje ťa tehotenstvo v pohybe? 

Vždy som bola aktívna, mojou dilemou bolo, čo a ako cvičiť počas tehotenstva. Náhody neexistujú, preto som sa potešila, keď Janka prišla so správou, že sa chystá projekt zameraný na cvičenie počas tehotenstva i po ňom. Hneď po dovolenke som si ho začala postupne prezerať a veľmi sa mi páčil, nakoľko sa chcem cítiť fit aj ako tehuľka. 

Program FIT MAMA je pre ženy v očakávaní skvelým spôsobom ako bezpečne cvičiť a posilniť svaly, ktoré počas tehotenstva i pri pôrode najviac potrebujú. Stavila si na tento online program aj ty?

Práve som v štádiu, že som sa v mojom Supershape PREMIUM členstve začala „rozkukávať“. :) Tým, že som drobnej postavy a mávala som na začiatku problémy s bolesťou v panvovej oblasti, cvičenie konzultujem s fyzioterapeutom, aby som nič nepodcenila, dávam si pozor. Minimálne polhodinu týždenne cvičím online s Jankou, potom mávam hodinu s terapeutom a chodievam aj na plávanie. S manželom milujeme prírodu a často sa chodíme prechádzať. Túto aktivitu by som neskôr chcela robiť v trojici.

Michaela „Mishuls“ Homolkova_Paddleboard

Aktívna mama! Určite si sa kedysi okrem tanca venovala aj iným činnostiam...

Kedysi som športovala päťkrát do týždňa. :) Celý život som tancovala folklór, z ktorého mi „odišli“ kolená, preto som sa začala venovať fyzio cvičeniam. Vtedy som prvýkrát prišla na to, že keď človek robí dynamické cvičenie, je vhodné kombinovať ho s posilňovacími aktivitami. Z tohto faktu som tiež vychádzala, keď som zistila, že som tehotná. Hovorila som si, že, keď ma niečo bolí, neznamená to, že sa mám prestať pohybovať, ale naopak, že tú oblasť treba posilniť. 

Vedené cviky zamerané na účinné spevnenie tela počas tehotenstva si pochvaľujú nielen tehotné ženy ale aj tie, ktoré chcú vybudovať „dobrý základ“ pre svoj aktívny život. Program FIT MAMA pomáha upravovať pohybové návyky, nie je tajomstvom, že ženy, ktoré športujú v tehotenstve, sa vracajú do formy podstatne rýchlejšie.

Som šťastná, že sa aj vďaka správnemu výberu cvičení môžem cítiť fit. Postupne sa začínam dostávať do komunity aktívnych žien, ktoré si navzájom pomáhajú a radia. Je to veľmi príjemné. 

Neprestávajte cvičiť ani počas tehotenstva s video programom na domáce cvičenie FIT MAMA od Supershape. Posilníte v ňom svaly, ktoré budete počas tehotenstva, pri pôrode a aj po ňom najviac potrebovať. Nájdete v ňom 9 online tréningov do 30 minút s profesionálnou trénerkou a fyzioterapeutkou, ktorými posilníte celé telo, tak aby ste bola aj počas tehotenstva krásna a zdravá. FIT MAMA program nájdete spolu s viac než 100 ďalšími tréningovými videami, jedálničkami od výživovej špecialistky a vedenými výzvami v rámci Supershape PREMIUM členstva.

Banner_Fit Mama_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Michaela „Mishuls“ Homolková: Proti bolesti „bojujem“ cvičením

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.