TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ľudkina premena nakopne aj vás: 16 kíl dole bez diét a jojo efektu

Barbora Volná

Naša Supershape Premium predplatiteľka Ľudmila je dôkazom toho, že aj vo vyššom veku sa dá zmeniť svoj život k lepšiemu. Bez diét, prísnych obmedzení a hladovania. Ako sa dopracovala ku štíhlejšiemu telu?

Ľudmila Sokolová - premena
Zdroj: Archív Ľ. Sokolovej
17. JAN 2023

 „Pred dvoma rokmi sme robili svadbu a chcela som byť pekná svadobná mama, tak som potrebovala schudnúť. Upravila som si stravu, jedla som menej, pridala pohyb – hlavne chôdzu a stacionárny bicykel. Schudla som nejakých šesť kilogramov, ale po svadbe sa na mňa postupne zase nalepili,“ spomína mama dvoch dospelých dcér, ktorá prešla výraznou premenou vizáže. „Nebola som vyslovene tučná, ale mala som určite nadváhu, ktorá sa vekom a po deťoch na mne držala. Skúšala som, samozrejme, veľa rôznych diét. Podarilo sa mi síce schudnúť, no všetko sa mi časom vrátilo,“ opisuje svoje začiatky sympatická päťdesiatnička, ktorá datuje svoju zmenu k lepšiemu od zakúpenia Supershape Reštart výzvy.

Ľudmila Sokolová - premena

Zmenu odštartovali spolu s dcérou

„Pred rokom v januári mi dcéra Lucka poslala link na stránku Cvičte.sk s tým, že začína Reštart výzva a či ju nechcem skúsiť. V lete nás čakala jej svadba a ja som ju stále otravovala s tým, že by som chcela schudnúť, ale že sa mi nedarí. Tak som si výzvu kúpila, začala som a bola som spokojná. Stravovanie a pohyb mi neprišli náročné alebo komplikované. Zo začiatku som síce mala pocit, že stále iba jem a nestíham nič, len si chystať stravu a cvičiť. Ale postupom času som si v tom našla systém a funguje mi dodnes,“ hovorí s úsmevom na tvári Ľudka, ktorá počas prvej výzvy zhodila päť kíl a v páse stratila 9 cm. V tom čase jej najviac vadila váha a celkový vzhľad, bolel ju chrbát, cítila sa nafúknutá... Jednoducho sa necítila vo svojom tele dobre. Postupne sa však jej telo začalo meniť a Ľudka na sebe začala pozorovať prvé zmeny k lepšiemu ešte pred koncom samotnej výzvy.

Jedlá z výziev tvoria až 95 % mojej kuchyne. Chutia mi, sú jednoduché a rýchle!

„Pripadala som si krajšia a začínala som sa cítiť fakt dobre! Aj moje okolie si všimlo, že som schudla. Veľmi ma podporovala dcéra Lucka, ktorej nevadilo, že som stále rozprávala, čo varím a ako cvičím. Keď som mala krízu a prišla chuť na sladké, lebo moja váha bola hlavne preto vysoká, že som si nepotrpela na normálne jedlá, stačil mi vždy len nejaký keksík. V Reštart výzva som prišla na to, že každý keksík sa dá nahradiť inou a zdravšou sladkosťou. Podporu som mala aj v dcére Ivanke, ktorú som inšpirovala a spolu s manželom tiež začali praktizovať zdravší životný štýl,“ hodnotí Ľudka s odstupom času benefity svojho rozhodnutia začať žiť aktívne a stravovať sa vyvážene.

Ľudmila Sokolová - premena

Po reštarte nasledovalo formovanie a bikini výzva

Neskončilo to len prvotným úspechom dosiahnutým vo výzve, Ľudka si hneď po nej predplatila aj ďalší mesiac Supershape Premium členstva. „Bola by škoda skončiť, keď som tak dobre začala. Členstvo si platím dodnes, išla som aj Formuj po reštarte a Bikini výzvu, chystám sa aj na tohtoročnú Supershape Reštart výzvu,“ netají nadšenie zanietená fanúšička Supershape, ktorá zmenila stravovanie a nedá dopustiť na jedálničky z našich výziev. „Jedlá z výziev tvoria až 95 % mojej kuchyne. Chutia mi a sú aj jednoduché a rýchle na prípravu! Varím z kuchárskych kníh Ľahký reštart, Zdravé rýchlovky a v malíčku mám aj recepty z Nabitej kuchárky.“

Ľudmila Sokolová - premena

Keď sa spojí zdravá strava pohyb 3-4x týždenne, je jasné, že zmena na seba nenechá dlho čakať. Ľudka dokonca okrem tréningov z nášho Supershape Premium členstva nedávno začala s dcérou behávať a poctivo si zapisuje do tabuliek každé jedlo a jeho gramáž. Výsledok? Za jeden rok schudla 16,5 kg a stratila 9 centimetrov v páse, 12 z pŕs a 20 centimetrov z bokov. To však nie je všetko. „Nemám bolesti chrbta, cítim sa oveľa lepšie a sebavedomejšie. Kolegyne v práci ma obdivujú, že sa mi chce stále chystať a krabičkovať jedlo. Ja som si však zvykla a vôbec mi to nevadí. Konečne viem, kedy a koľko mám jesť, aký mám príjem a výdaj.“

Nie je to iba ďalšia diéta, je to zmena návykov. Nie je to vždy jednoduché, ale stojí to za to!

Ak ste si mysleli, že vo vyššom veku je zmena životosprávy nemožná, Ľudka je dôkazom toho, že všetko sa dá, keď sa chce. Aj ona má za sebou veľa rôznych diét, ktoré boli riešením na krátky čas, vždy sa dostavil jojo efekt a kilá boli skôr či neskôr späť. „Chcela by som povzbudiť iné ženy, ktoré možno váhajú, či sa na to dať, aby to skúsili, nie je to iba ďalšia diéta, ale zmena návykov. Nie je to vždy jednoduché, ale rozhodne to stojí za to!“ 

Inšpirovala vás Ľudkina premena? Ak túžite po zmene aj vy, zapojte sa do našej novoročnej Supershape Reštart výzvy! Program pod vedením Janky Šimkovič a Michala Páleníka je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovaní. Neváhajte a odhodlajte sa na najväčšiu zmenu svojho života aj vy! 

Supershape Restart Vyzva 2023


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ľudkina premena nakopne aj vás: 16 kíl dole bez diét a jojo efektu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.