Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Lucia zhodila za rok takmer dvadsať kíl: Výzvy zmenili moje telo, životný štýl i myslenie

Barbora Volná

Dvojnásobnej mamičke Lucii naše výzvy zobrali 18 kilogramov a s našimi cvičeniami stále smeruje ďalej k vytúženej hmotnosti. Čo jej pri premene najviac pomohlo?

Lucia zhodila za rok takmer dvadsať kíl: Výzvy zmenili môj životný štýl i myslenie
Zdroj: Archív L. Kukurugyovej
25. JAN 2023

Lucka, počas roka si na sebe urobila kus veľkej práce. Čo ťa viedlo k tejto veľkej premene?

Všetko pramenilo zo vnútornej nespokojnosti súvisiacej s telom. Po druhom pôrode som mala 96 kg a ostalo mi aj vypuklé bruško, ktoré ma veľmi trápilo. Najviac ma však zamestnávalo, že ľudia si mysleli, že čakám ďalšie dieťa. Necítila som sa dobre vo svojom tele a výrazne to začalo zasahovať aj moju psychiku. Bola som unavená a bez energie, trpela som depresiami z toho, ako vyzerám. Doteraz mám v hlave, ako som to neustále riešila. Až Cvičte.sk ma namotivovalo ku zmene. Minulý rok o takomto čase som rozhodla zapojiť do Reštart výzvy. Chcela som na sebe vyskúšať, či to bude fungovať.

A ono to fungovalo!

Samozrejme, život sa mi začal meniť. Zlepšovala sa mi kondícia, cítila som sa zdravšie a ľahšie aj vďaka jedálničkom, ktoré mi nesmierne vyhovovali. S ubúdajúcimi kilami mi začala prichádzať väčšia chuť do života, začala som si ho viac užívať. Na mojej ceste mi veľmi pomáhajú smart hodinky, ktoré denne využívam a sledujem si nimi denný progres aktivít a pohybu. Vždy som inklinovala k sedavému spôsobu života, no minulý rok som sa reálne rozhodla to zmeniť a začala som pravidelne športovať.

Lucia Kukurugyová

Kedy si spozorovala, že sa tvoje telo mení? Aký to bol pocit?

Prvé zmeny som videla už po mesiaci, bolo to úžasné! Schudla som prvých päť kíl, čo ma motivovalo ku ďalšej aktivite. Cítila som sa skvelo, plná sily a energie. Zrazu som toho zvládala oveľa viac, chcela som prekonávať a zistiť, kde sú moje limity.

Prvé zmeny som videla už po mesiaci, bolo to úžasné! Zlepšovala sa mi kondícia, cítila som sa zdravšie a ľahšie. S ubúdajúcimi kilami mi začala prichádzať väčšia chuť do života, začala som si ho viac užívať.

Z našich tréningov a výziev ťažíš dodnes. Okrem štíhlejšieho a pevnejšieho tela si si osvojila aj veľa návykov nevyhnutných pre udržanie hmotnosti.

Supershape Premium členstvo a knihy využívam vo veľkom dodnes. Naučila som sa pripravovať veľa zdravých receptov, ktoré sú nenáročné a viem si tak rýchlo vyskladať zdravé jedlá aj sama. Nehovoriac o tom, že zdravé stravovanie si obľúbila celá moja rodina. Základom našej kuchyne sú strukoviny a zelenina. Naučila som sa tiež viac používať rastlinné mlieka a smotany. Objavila som naozaj skvelé recepty, v ktorých sa používa bulgur, pohánka, pšeno či amarant. Základom je mať vždy poruke zdravý snack, po ktorom siahnete, keď máte chuť na sladké.

Čo oceňuješ z našich výziev najviac?

Určite je to cvičenie a nové stravovacie návyky, i keď cez sviatky som trošku popustila uzdu a pár kíl šlo hore. Viem však, že nový životný štýl je pre mňa na prvom mieste a vždy sa k nemu vraciam. Schudla som osemnásť kíl a tento rok by som ešte chcela schudnúť a dosiahnuť tak svoju vysnívanú váhu. Už som na tom však začala poctivo pracovať.

Lucia Kukurugyová

Tipujem, že si sa zapojila do našej novoročnej Supershape Reštart výzvy, ktorá je opäť plná skvelých informácií, chutných jedálničkov a premyslených tréningových plánov.    

Samozrejme! Som jej súčasťou a nesmierne si to užívam.

Ak by si to mala zhrnúť, čo je podľa teba pri prechode na zdravší spôsob života a trvalej strate váhy najdôležitejšie?

Žiadne diéty nefungujú! Zmena musí začať v hlave. Túžba dosahovať ciele a nastavenie sú kľúčové. Nesmie chýbať disciplína, dodržiavanie jedálničkov a cvičenia. Strava tvorí 80 percent úspechu, jedálničky je potrebné striktne dodržiavať, ak chcete dosahovať požadované výsledky. Rozhodujúca je psychika. Aj u mňa boli obdobia, kedy sa mi chcelo menej, čo – to som porušila a na chvíľu poľavila. Je to úplne normálne a prirodzené, netreba sa za to trestať. Stačí si povedať, okej, už predsa viem ako na to, mám recepty, aj cvičenia... Vždy sa dá vrátiť na cestu, po ktorej sme vykročili za svojím novým telom. Moje motto? Cesta je cieľ. Snažím sa ním riadiť počas celej mojej premeny.  

Túžite po premene, ktorá sa podarila Lucke, aj vy? Neváhajte a zapojte sa do našej novoročnej Supershape Reštart výzvy! V tej vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod na dosiahnutie zdravého a pevného tela. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024

Zdroj: https://www.instagram.com/lucyfashionvisions/, https://www.facebook.com/lucy.lumtzerova


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Lucia zhodila za rok takmer dvadsať kíl: Výzvy zmenili moje telo, životný štýl i myslenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.