TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Krásna postava vďaka švihadlu? Áno!

Advertoriál

Aj vy by ste tento rok potrebovali zhodiť nejaké to kilečko navyše? Síce behanie nenávidíte, no aj napriek tomu sa denno-denne snažíte ubehnúť aspoň 5 kilometrov? Aj napriek tomu, že beh je jednou z najlepších fyzických aktivít na chudnutie, existujú aj iné športy, vďaka ktorým môžete konečne schudnúť, ba dokonca výrazne posilniť svalstvo. 

Svihadlo_Skakanie
Zdroj: https://pixabay.com/photo-79615/
5. MAR 2018

Prečo je skákanie cez švihadlo ideálnou športovou aktivitou?

Skákanie na švihadle patrí dnes medzi najobľúbenejšie fyzické aktivity. Totiž, skákať môžete v podstate kdekoľvek – doma i vonku, čo možno považovať za obrovské plus! Počas skákania zapájate celé telo, teda hornú i dolnú časť, kedy dochádza k spevňovaniu, posilňovaniu aj chudnutiu. Môžete sa tiež zbaviť nepeknej celulitídy a dokonca nepríjemnej bolesti krížov. Vďaka skákaniu formujete zadok, stehná aj brušné svalstvo, takže pokiaľ sú tieto partie pre vás problémové, tomu môže byť navždy koniec. Skákať môžete viacerými spôsobmi, buď na jednej nohe, znožmo, prípadne vpred alebo vzad. Pochopiteľne, ak patríte medzi začiatočníkov, niektoré cviky môžu byť pre vás náročnejšie, takže na začiatok je lepšie skákanie znožmo.

Ako mám skákať?

Pri skákaní je dôležité dodržiavať niektoré z pravidiel, čím zabránite neželanému poraneniu alebo úrazu. Dôležité je skákať nízko a radšej rýchlejšie, pričom je nutné, aby bol váš chrbát rovný. Brucho zatlačte dovnútra, pozerajte sa smerom vpred a lakte zbytočne neprehýbajte. Odrážajte sa z prednej časti chodidla a nezabudnite zhlboka dýchať. Zo začiatku to radšej nepreháňajte, no postupom času môžete zvyšovať intenzitu a počet výskokov, pokojne si dajte cieľ 60 skokov za minútu.

Svihadla_InSPORTline

Moderné švihadlo, ktoré si okamžite zamilujete

Dnešné švihadlá sú vybavené zabudovaným počítadlom, vďaka ktorému viete, koľko skokov máte, ba dokonca to, ako dlho skáčete či koľko kalórií ste spálili. Ak je pre vás skákanie cez švihadlo príliš jednoduché, môžete siahnuť po záťažovom švihadle. Vo švihadlovom lane je umiestnená záťaž, vďaka čomu budú skoky dynamickejšie, ale i rýchlejšie. Zvoľte švihadlo, ktoré má pohodlné rukoväte, čo zabezpečí pevný a pohodlný úchop. Vedeli ste, že takýmto spôsobom môžete tiež posilniť predlaktia a zápästia?

Svihadlo_InSPORTline

Bandáž na ochranu vašich kĺbov

Ak si netrúfate skákať cez švihadlo kvôli problémom s kĺbmi, neváhajte a siahnite po bandáži. Bandáž na kolená je vyrobená z kvalitného, no zároveň pružného materiálu, ktorý sa prispôsobí tvaru kolena. Zabezpečuje spevnenie a stabilitu kolena, vďaka čomu dochádza k zvýšeniu prietoku krvi v danej oblasti. Ak ste sa počas športovania zranili, vďaka výberu vhodnej bandáže bude vaša bolesť zmiernená, čiže môžete vykonávať v podstate akýkoľvek pohyb bez bolesti!

Bandaz_InSPORTline

InSPORTline, ktorý patrí medzi najväčších a najlepších fitness predajcov na slovenskom trhu, ponúka nielen širokú škálu švihadiel či bandáží, ale aj ďalších pomôcok na cvičenie, vďaka ktorým sa budete cítiť fit po celý rok! 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Krásna postava vďaka švihadlu? Áno!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.