Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

Keď nič nezmeníme, nič sa nezmení

Jana Šimkovičová

Toto je príbeh, ktorý by mohol pomôcť na ceste za zdravším a krajším telom aj vám.

Keď nič nezmeníme, nič sa nezmení
Zdroj: Cvicte.sk
13. JAN 2022

Začal na jednom obede so vzdelanou a vnímavou ženou, akou Veronika Hanáková nepochybne je. Sťažovala som sa, aká som nafúknutá a neviem zhodiť tie posledné kilá, ktoré boli na mne prilepené ako kliešť a nechceli sa ma vzdať. „Z toho, ako ťa poznám, málo jedávaš," hovorí mi Veronika. „Je možné, že tvoje telo je podvýživené, zadržiava tuky a brzdí metabolizmus." Dosť ma to zarazilo. Mala som pocit, že jem zdravo už roky, ale je pravda, že porcie som si strážila. Zrazu mi navrhla detox. Oblial ma pot. Ja a detox? Vždy som bola proti hladovkám, pokiaľ to nevyžadoval zdravotný stav. Nikdy som nevyznávala žiaden výživový smer, skôr som hľadala akúsi rovnováhu a spokojnosť. A už vôbec nie detox s množstvom potrebných preparátorov, keď po uplynutí človek nevedel, čo ma skôr zjesť. Tak som pred Veronikou úprimne vyslovila svoje obavy, tá sa iba šarmantne pousmiala. Zrejme som nebola jediná, ktorá reagovala rovnako. 

Z toho, ako ťa poznám, málo jedávaš. Je možné, že tvoje telo je podvýživené, zadržiava tuky a brzdí metabolizmus.

Nie je detox ako detox

Vysvetlila mi, že svoj plán nazýva detoxom, ale skôr ide o odľahčenie tela a jeho dovýživu. To ma zaujalo a nechala som si všetko vysvetliť. Zavážil aj fakt, že Veronika je jedna z mála výživových špecialistiek, ktoré majú na Slovensku vyštudovanú biochémiu a potravinárstvo. Navyše ma bohatú prax a množstvo skúseností. 

Ste zvedaví, ako dopadol môj detox? Prvé dni sa telo adaptovalo na viacero zmien. Hneď som zistila, že mám drobné medzery v pitnom režime. Prekvapilo ma, že bez kávy je možné prežiť. Namiesto hladovania som mala problém zjesť predpísané porcie. Čo si však zapamätám navždy – to bola tá energia, ktorá prišla po prvom týždni. V období, keď som ho skúšala, bolo pár týždňov do Vianoc. Takmer všetci okolo mňa čakali so zvesenou hlavou na sviatky. Naopak, ja som poskakovala s úsmevom a bola som neskutočne nabudená. Ten príval energie bol okúzľujúci. Moje telo si ho pamätá dodnes, pretože som sa cítila úžasne. Navyše sa mi podarilo zhodiť aj tie posledné kilá, čo bol príjemný bonus. 

Jana Simkovicova

A čo vy? Skúsite tiež?

Tak mi napadlo, že by táto skúsenosť mohla zaujímať aj iné ženy. Dopriať vám novú cestu poznania. Že pripraviť si zdravé a výživné jedlo nemusí trvať večnosť. Že sa dá naučiť aj pravidelnosti v jedení a nie je to nemožné. Že jedlo chutí a môžeme si ho užívať. Namiesto toho, aby sme si všetko vyčítali a pýtali sa donekončena, či je tento kúsok jedla v poriadku. Toto by ste od detoxu nečakali, že? Keďže sme interne so slovom detox neboli uzrozumení, nazvali sme plán reštartom. Slovo, ktoré to vystihuje najviac. Reštartuj svoje telo, ale aj myseľ, svoje návyky.

Supershape REŠTART VÝZVA

Tento 28-dňový plán sme si vyskúšali s množstvom žien v podobe výzvy. Mala neuveriteľné odozvy. Mnohým pomohla aj po zdravotnej stránke, či sa už zbavili ekzémov alebo gynekologických problémov. 

Teraz máte možnosť vyskúšať ho aj vy. Pripravili sme pre vás návod na to, ako sa stravovať ľahko, chutne a výživne. K dispozícii budete mať každý týždeň presný plán a recepty. Okrem jedla sa rovnakou mierou venujeme aj pohybu, ktorý je nesmierne dôležitý. Čaká vás cvičebný plán s rozmanitými tréningami. Nebojte sa, určite ich budete stíhať. Väčšina z nich sú 30 minútové, aby to stíhali aj pracujúce maminy, aj maminy na materskej. 

Súčasťou výzvy budú aj LIVE tréningy a rozhovory, kde vám objasníme súvislosti, aby ste chápali, ako je celá výzva postavená. Je pre nás dôležité, aby ste sa naučili dobrým návykom, ktoré vám budú vyhovovať a ponechali si ich už navždy.

Pre každého to bude jeho cesta poznania a získania nových skúseností. Verím, že vám táto výzva vám pomôže cítiť sa lepšie a žiť spokojnejšie.

Ak chcete dosiahnuť pozitívnu zmenu, tak začnite meniť svoje návyky. Najlepšie postupne a krok za krokom, pod vedením odborníkov, tak aby bol váš pokrok bezpečný a trvalý. Radi vám k nemu pomôžeme v Supershape REŠTART VÝZVE. Pripojte sa k nám a presvedčte sa sami o tom, že to vie byť jednoduchšie než si myslíte.

Banner_Restart Vyzva_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Keď nič nezmeníme, nič sa nezmení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2556
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.