TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Kalistenika: Týmto tréningom precvičíte celé telo

Aký tréning si zvoliť, aby ste precvičili naozaj celé telo? Taký, pri ktorom využívate okruh – ten je hlavným krokom k dosiahnutiu rýchlych výsledkov v sile, vytrvalosti, ale aj svalovej hmote a kondícii.

Kalistenika: Týmto tréningom precvičíte celé telo
Zdroj: AdobeStock
11. JUN 2021

Kedysi som sa venoval cvičeniu s činkami, ale nedávno som prešiel ku cvičebnému režimu iba s telesnou hmotnosťou. Všimol som si veľkú zmenu, ako po fyzickej, tak aj po silovej stránke. Vďaka kalistenike som začal cítiť rozdiel vo svojom tele a začal som používať svaly, ktoré som pred tým nikdy nepoužíval.

Teraz takmer všetky moje tréningy zahŕňajú rutinu kalistenického okruhu. Okruh je totiž hlavným krokom k dosiahnutiu rýchlych výsledkov v sile, vytrvalosti, ale aj svalovej hmote a kondícii. V okruhu sa pohybujete od jedného cviku k druhému s malým alebo žiadnym odpočinkom medzi cvikmi. Vďaka tomu kruhový tréning nedovoľuje vášmu srdcu odpočívať a ani spomaliť a vďaka tomu vám umožňuje spáliť viac kalórií a „rozbiť sa“.

Aj v dnešnom článku sa s vami podelím o jeden z mojich tréningov. Snažte sa nájsť si taký, ktorý vám vyhovuje najlepšie a ak sa ho budete držať, uvidíte výsledky za menej ako tri mesiace.

Tréning na celé telo

Plyometrické drepy

8 opakovaní každou nohou

Zaujmite počiatočnú polohu drepu a vykonajte drep spolu s výskokom, ako jeden pohyb. Dávajte si pozor, aby ste dopadali na špičky, ale drep už vykonávajte na celom chodidle.

Skákajúci panák

30 opakovaní

Začnite cvik s nohami pri sebe a s pripaženými rukami. Vyskočte do širokého stoja rozkročmo a paže zdvihnite nad hlavu. Pri dopade majte chodidlá širšie, ako sú plecia a s rukami nad hlavou tlesknite. Opäť vyskočte a vráťte sa do počiatočnej polohy.

Zapažovanie v ľahu

12 opakovaní

Ľahnite si na brucho a ruky rozpažte tak, aby boli s telom v pravom uhle. Teraz ruky pomaly zdvíhajte čo najvyššie a následne spúšťajte späť k podlahe.

Žabie kľuky

8 opakovaní

Dajte sa do polohy na štyri s rukami na šírku ramien a podvihnite kolená z podlahy. Toto je počiatočná poloha. Následne ohýbajte lakte a spúšťajte hornú časť tela nadol, až kým sa nos nedotkne podlahy a potom zatlačte späť nahor. Nezabudnite, že celé telo musí byť stabilné s výnimkou paží, v ktorých dochádza k ohybu.

Statický zdvih s pokrčenými nohami

30 sekúnd

Na tento cvik budete potrebovať napríklad stabilnú stoličku alebo lavičku. Stoličku uchopte s vystretými alebo mierne pokrčenými rukami. Teraz zdvihnite kolená, pričom vo vrchnej pozícií by stehná mali byť aspoň rovnobežné s podlahou a v tejto polohe vydržte.

Uvedené cviky vykonajte formou kruhového tréningu, čo znamená, že vykonajte jeden cvik po druhom s minimálnymi prestávkami. Väčšiu prestávku si môžete dopriať až po dokončení celého okruhu. Snažte sa vykonať 2-3 okruhy.

Ak si chceš vyformovať postavu do plaviek krok za krokom za 21 dní pod vedením odborníčok na stravu a pohyb, zapoj sa do BIKINI VÝZVY. Čakajú ťa obľúbené jedálničky od výživovej špecialistky, super cvičenia s top trénerkami a veľa ďalšej podpory. Tak neváhaj a zapoj sa do BIKINI VÝZVY ešte dnes!

Banner_Bikini vyva_800x312


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kalistenika: Týmto tréningom precvičíte celé telo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.