TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Kalistenika: Spaľovanie tukov pomocou HIIT workoutu

Nasledujúci workout tréning precvičí celé telo formou HIIT. Toto cvičenie využíva vysoko intenzívny intervalový tréning na zvýšenie srdcovej frekvencie a okrem iného sa ním dobre spaľujú tuky.

Kalistenika: Spaľovanie tukov pomocou HIIT workoutu
Zdroj: AdobeStock
18. JUN 2021

Pri cvičení v štýle HIIT (High Intensity Interval Training – vysokointenzívny intervalový tréning) budete striedať fázy mimoriadneho úsilia s ľahšími fázami zotavenia.

Táto forma tréningu umožňuje, aby sa váš srdcový rytmus zvýšil viac ako v prípade, ak by ste robili tradičné opakovania a série s odpočinkom medzi nimi. A pretože vaše doby odpočinku budú rovnaké alebo menšie, ako vaše pracovné doby, váš srdcový rytmus zostane počas celej doby cvičenia zvýšený.

A výsledok? Cvičenie, pri ktorom pumpujete srdce, tečie z vás pot a spaľujete tuky!

V tomto HIIT tréningu na spaľovanie tukov celého tela budete prechádzať piatimi cvikmi, ktoré už možno poznáte, hoci sú trochu pozmenené, aby ich vykonávanie bolo efektívnejšie. Medzi tieto cviky patria spor s kľukom, horolezec s pretočením, bočný plank s ohybom, skok dopredu a plyometrické výpady.

Tieto cviky vám okrem spaľovania tukov pomôžu zvýšiť vašu kardio vytrvalosť, vybudovať pevnosť jadra a stabilitu ramien, a pomôžu tiež pri budovaní sily dolnej časti tela.

Tréning na spaľovanie tukov

Spor s kľukom

Poloha vo vzpore predstavuje východiskovú pozíciu. Zostaňte vo vzpore a dotknite sa pravého ramena ľavou rukou, vráťte sa do vzporu. Vykonajte rovnako aj pravou rukou a nakoniec vykonajte kľuk.

Horolezec s pretočením

Vo vzpore sa oprite o dlane vystretých rúk a špičky. Striedavo priťahujte ľavé koleno k ľavému lakťu a pravé koleno k pravému 5-krát a následne sa pretočte doľava o 360°, takže budete opäť vo vzpore. Opakujte horolezca a pretočte sa späť.

Bočný plank s ohybom

Ľahnite si na bok s vyrovnanými nohami v zdvihu na predlaktí. Lakeť spodnej ruky máte pod sebou. A druhú ruku za hlavou pričom lakeť hornej ruky sa snažíte dostať čo najviac pod telo. Po 22 sekundách vymeňte ruky.

Skok dopredu

Postavte sa na šírku ramien a z podrepu skočte čo najďalej dopredu. Pomocou 3-4 krokov cúvnite do počiatočnej pozície.

Plyometrické výpady

Počiatočná poloha je vo výpade s nohou vzadu, pričom v oboch kolenách je pravý uhol. Treba si dávať pozor, aby predné koleno nepresahovalo pred špičku nohy. Z tejto polohy prudko vyskočte, pričom ohnutú nohu vzadu prehoďte dopredu a pri dopadaní ju vráťte späť do východiskovej pozície. Takto vykonajte opakovania pre prvú nohu a následne pre druhú.

Pred samotným cvičením sa nezabudnite poriadne rozohriať a následne rozcvičiť pomocou dynamického strečingu.

Ak si chceš vyformovať postavu do plaviek krok za krokom za 21 dní pod vedením odborníčok na stravu a pohyb, zapoj sa do BIKINI VÝZVY. Čakajú ťa obľúbené jedálničky od výživovej špecialistky, super cvičenia s top trénerkami a veľa ďalšej podpory. Tak neváhaj a zapoj sa do BIKINI VÝZVY ešte dnes!

Banner_Bikini vyva_800x312


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kalistenika: Spaľovanie tukov pomocou HIIT workoutu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.