Zapoj sa do LETNEJ VÝZVY v limitovanom predpredaji len do 30.4. a získaj DARČEK ZADARMO

Janka schudla 30 kíl: Cieľ mám každý deň pred sebou a idem za ním

Barbora Volná

Janka prešla výraznou premenou, vďaka ktorej sa jej podarilo schudnúť neuveriteľných 30 kilogramov. Čoho sa vzdala a čo naopak, pridala do každodenného života? Inšpirujte sa.

Janka schudla 30 kíl: Cieľ mám každý deň pred sebou a idem za ním
Zdroj: Archív J. Poldaufovej
31. JAN 2023

Janka, do dnešného dňa si vďaka našim stravovacím a pohybovým plánom vo vedených výzvach zhodila celkom tridsať kiloramov! Ako sa ti od nášho posledného rozhovoru, keď si mala na konte mínus dvadsať kíl, podarilo schudnúť ďalších desať?

Zmenila som spôsob života. Už to nie je o motivácii ani o tom, že chcem pekne vyzerať. Je to o celkovej premene – navonok aj vnútri, o zdraví a o tom, že vďaka tomu, čo robím teraz, môže moja staroba vyzerať inak, ako keď som mala 115 kíl. Je to o disciplíne. Mám svoj cieľ každý deň pred sebou a idem za ním. 

Čo bolo pri tvojej premene zásadné?

Naučila som sa, ako má vyzerať vyvážená strava. Vďaka výzvam poznám množstvo nových receptov, ktoré varím denne a často pre celú rodinu, čiže oni tiež jedia zdravšie bez toho, aby by si to uvedomovali alebo všimli. Naučila som sa pravidelne jesť a dodržiavať pitný režim. Znie to tak jednoducho a samozrejme, ale na začiatku to bolo veľmi náročné. Jedlo si vážim, starostlivejšie vyberám suroviny, hľadám alternatívy, keď jem „vonku" alebo nosím so sebou krabičky s jedlom. Vďaka komplexným tréningom som sa naučila veľa o mojom tele a zistila som, že dokáže neuveriteľné veci.

Vďaka tomu, čo robím teraz, môže moja staroba vyzerať inak, ako keď som mala 115 kíl.

Ako si sa cítila v čase, keď si s cvičením a Supershape výzvami začínala?

Definitívne rozhodnutie som urobila v nemocnici na jeseň 2020, keď som pred operáciou nevedela odpovedať anesteziológovi, koľko mám kíl, lebo som to nevedela. Keď som sa potom postavila doma na váhu a uvidela to strašidelné trojciferné číslo, bola som vydesená. Hanbila som sa, ako vyzerám. Začiatok bol o vzhľade, nepopieram. Začala som behať. Bolo neuveriteľne ťažké ťahať všetky tie kilá. Na začiatku som nedokázala obehnúť ovál, musela som si dávať prestávky. Ale chodila som behať pravidelne – aj v snehu a mraze. Zapojila som sa do Supershape Bežeckej výzvy, prijali ma medzi seba úžasné ženy v skupine Nebuď lokša a tam som zistila, že existujú aj iné výzvy. Od prvej Bežeckej výzvy som bola takmer 2 roky, s menšími prestávkami, stále v nejakej výzve. (smiech) Na začiatku som mala také svalovice, že som nevedela ani poriadne chodiť či dvihnúť ruky, ale časom si telo zvyklo, dnes si už pohyb vyslovene pýta. Nikdy som nebola športový typ, ani som nežila aktívne. Nemala som vo svojom okolí príklad, vzor a ani podporu. Po pôrodoch som sa síce snažila zhodiť, ale nedarilo sa mi. Až Supershape mi priniesol výsledky, o akých som ani nesnívala. Tým, že som si vybrala tento spôsob života, zároveň idem príkladom mojim deťom a snažím sa v nich vzbudiť záujem o šport a celkovo aktívny životný štýl, ukázať im, že si môžu vybrať.

Jana Poldaufová

Kedy sa tvoje telo začalo meniť?

Fyzicky viditeľné a citeľné zmeny som si všimla asi po pol roku. Bolo mi voľné oblečenie, ktoré ma v predchádzajúcej sezóne tlačilo. No prvá naozajstná zmena nastala na konci Bežeckej výzvy, keď som dokázala zabehnúť bez pauzy 5 km. A keď som odcvičila ťažký tréning a nemusela som si dať pauzu. A keď som zvládla chaturangu v jóge, alebo polohu vrany. To som doslova lietala od radosti. Zistila som, že ľudské telo dokáže fantastické veci, len ho to treba naučiť. Bol to pocit ako po odbehnutí prvých bežeckých pretekov. Oceán endorfínov!

Stretla si sa aj s tým, že sa v jednom momente váha a chudnutie zastavili?

Ja už tie čísla na váhe neriešim. Meriam moje úspechy inak. Raz za čas o číslo menšie nohavice. O 5 minút rýchlejší beh. Zvládnutá náročná poloha v joge. Priznám sa, že ani nemám pocit, že by sa to zastavilo, možno to ide pomalšie, ale robím to tak, aby som si váhu udržala a vyhla sa jojo efektu. Preto nejdem skratkami cez diéty, ale dodržiavam vyváženú stravu a pravidelný pohyb. 

Idem príkladom aj deťom, snažím sa v nich vzbudiť záujem o šport a celkovo aktívny životný štýl. Chcem im ukázať, že si môžu vybrať.

Čo robíš dnes inak ako kedysi?

Kedysi som jedla veľmi veľa sladkého, doslova na kilá a celé plechy. Dnes nie, už si vyberám. Dokážem povedať nie torte alebo zmrzline, ale nie je to o tom, že by som si vyslovene odopierala. Moje telo je však už nastavené tak, že nepotrebuje sladkosti. Viem, kedy si môžem dať koláčik alebo nejakú maškrtu, len vďaka upravenému metabolizmu mi stačí už oveľa menej na to, aby som moju potrebu uspokojila. 

Jana Poldaufová

K akým návykom by si sa už s poznatkami a úspechmi, ktoré máš, nevrátila?

K diétam! Fungujú na pomýlenom princípe, kedy na nejaký čas obmedzíme niečo, čo nám bude chýbať, a keď diéta skončí, telo si to vypýta. A vypýta si to v oveľa väčšom množstve! Každý môže začať, kedykoľvek, v akomkoľvek veku. Niekedy stačí, keď namiesto auta zvolíme nohy. Jedno poschodie vyjdeme pešo. Nabudúce to už môžu byť dve. Netreba sa zmeny báť. Je to úžasná cesta, ktorá nás môže zaviesť na miesta, o akých sa vám nesnívalo. Mňa beh priviedol k trailovým pretekom, ktorých som absolvovala už niekoľko a na ďalšie sa chystám. Milujem to. Nejde mi o pódiové umiestnenia ale o pocit, keď prebehnem cieľom a poviem si, wau, to čo som zvládla! Nedávno som natrafila na peknú myšlienku nestrachuj sa o svoje tempo, predbehla si všetkých, čo sedia na gauči. 

Netreba sa zmeny báť. Je to úžasná cesta, ktorá vás môže zaviesť na miesta, o akých sa vám ani nesnívalo.

Nakoľko využívaš Supershape Premium členstvo, nedá mi nespýtať sa, či si sa dala aj na našu Supershape Reštart výzvu...

Vždy, keď sa objaví výzva, ktorá ma zaujme, idem do nej. Nové recepty, nové tréningy, to je moje! (smiech) Okrem toho počas roka využívam všetky tréningy podľa nálady. Sú dni, keď si poviem, že potrebujem jogu, a sú dni, keď sa potrebujem „zničiť" nejakým dobrým HIIT tréningom. Aktuálnu výzvu kombinujem s tréningami z programu Sixpack, keďže core je stále moja slabina a potrebujem trochu popracovať na tejto oblasti. A už sa teším na ďalšie a ďalšie výzvy. 

Chcete podobné výsledky ako Janka? Aj vy môžete schudnúť a zmeniť svoje telo i život! V našej novoročnej Supershape Reštart výzve vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod ako to dosiahnuť. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024

 

Zdroj fotografií: https://www.facebook.com/jana.poldaufova/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Janka schudla 30 kíl: Cieľ mám každý deň pred sebou a idem za ním

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.