Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Ivka schudla 15 kíl a má energie na rozdávanie

redakcia

"Spočiatku mal manžel také divné neveriace pohľady, že či to fakt myslím vážne," hovorí Ivana Čechová, keď spomína, ako začala viac cvičiť a dbať na to, čo je. Dnes tvrdí, že keď sa pozrie naspäť na seba, akoby videla úplne inú osobu. Má menej kíl, viac sebavedomia a veľkú chuť hýbať sa.

Ivka schudla 15 kíl a má energie na rozdávanie
Zdroj: Archív I. Čechovej
21. JUN 2022

Absolvovali ste viaceré výzvy od Supershape. Prečo ste sa do nich zapojili?

Pár rokov dozadu (2016 – 2019) som mala nadváhu a začal ma bolieť chrbát. Chodila som na fyzioterapie a musela som začať cvičiť. Samozrejme som potrebovala a aj chcela schudnúť. Nútila som sa cvičiť aspoň trochu. Našla som si na nete rôzne videá a podľa nich sa snažila cvičiť. Tu som natrafila aj na Janku Šimkovičovú a učila som sa s ňou cvičiť jogu od základov. Neskôr som už nasledovala jej prácu a výzvy, pretože som sa chcela dozvedieť viac informácií o výžive, naučiť sa variť a zdokonaľovať sa v cvičení.

Čo bolo na tom všetkom najťažšie?

Na začiatku je najťažšie nájsť si čas a donútiť sa vyliezť na podložku. Koľkokrát som ostala len tak ležať s pocitom, že sa mi strááášne nechce. Väčšinou som ten pocit porazila prvými pozíciami a potom to už išlo. A ten pocit po tréningu bol skvelý.

Čo si vyžadovalo väčšiu pevnú vôľu - strava alebo cvičenie?

U mňa je to určite strava... Tu sa ja moc kontrolovať neviem. Skĺbiť čas, nákupy, recepty, varenie, vynechať sladké, slané, alkohol... Toto sa zatiaľ učím. Ja milujem jedlo, môžem jesť takmer všetko a jedlo si vychutnávam.

Ivana si obľúbila rôzne pohybové aktivity v prírode.

Čo považujete za najväčší úspech?

Keď porovnám tú lemru spred pár rokov a seba teraz, tak mám pocit, že to nie je tá istá osoba. Získala som chuť hýbať sa. Každý deň rozmýšľam, čo po práci budem cvičiť. Keď mám ťažší deň, dám si len jogu alebo pilates, keď mám energie na rozdávanie, idem si zabehať, alebo mám veľmi rada Power Woman tréning s činkami. Keď mám chuť ísť do lesa zvolím Nordic Walking. V lete chodíme plávať a najnovšie som vytiahla aj bicykel. Ale sú aj dni, keď prídem domov a padnem do postele...

Keď porovnám tú lemru spred pár rokov a seba teraz, tak mám pocit, že to nie je tá istá osoba.

Čo sa vám počas tréningov a návyku na zdravšie formy stravovania až tak veľmi nedarilo?

Nedarí sa mi dodržiavať jedálničky presne podľa receptov a gramáže. Nikdy som sa nechcela až tak veľmi obmedzovať v jedle. Všetko si vážiť a zapisovať. Počítanie kalórií je podľa mňa strašne náročné na psychiku. A nedať si pagáč, koláč, zmrzlinu alebo pohár prosecca. Každý deň niečo poruším a potom mám výčitky, ktoré ale mať nechcem.

Spomenuli ste, že ste dnes iný človek ako kedysi. V čom vám výzvy najviac zmenili život?

Naučila som sa zdravšie stravovať. 5x denne jesť, viac piť. Pijem viac čajov a prestala som piť sýtené a sladké vody. Jedlo si pripravujem doma a objednané jedlá z reštaurácie mám len raz za čas. Naučila som sa postaviť sa k sporáku aj večer po cvičení a večeri. Väčšinou sú tie jedlá rýchle a nenáročné. Jem omnoho viac zeleniny varenej aj surovej.

Veľa som sa naučila o výžive, o tom čo kedy jesť, pred tréningom, po tréningu. Naučila som sa behať a zlepšila som si kondičku. Cvičenie je pre mňa už radosť z pohybu a nie nutnosť a premáhanie sa. Schudla som dokopy spolu už 15 kg a už nenosím veci XXXL a tým sa mi zvýšilo aj sebavedomie. A naučila som sa, že je to dlhá cesta, že niekedy to nepôjde podľa mojich predstáv a nemôžem chcieť všetko hneď. Nie je všetko len o váhe, ale aj o zdraví. Upravil sa mi tlak, nebolí ma chrbtica a viscerálny tuk mám v norme.

A naučila som sa, že je to dlhá cesta, že niekedy to nepôjde podľa mojich predstáv a nemôžem chcieť všetko hneď. Nie je to všetko len o váhe, ale aj o zdraví.

Cvičiť sa dá za každého počasia.

Rodina sa k vám tiež pridala?

Doma si už postupne zvykli, že sa zatváram do izby alebo vybehnem von. Spočiatku mal manžel také divné neveriace pohľady, že či to fakt myslím vážne. Občas sme cvičili spolu so synom (19) superbody alebo sme behali. S mamou sme začali robiť Nordic Walking, kvôli jej bedrovému kĺbu. A často sa k nám na prechádzku pridala aj ostatná rodina. Veľakrát som ich inšpirovala aj zdravým receptom. Všetky jedlá som si varila vo väčšom množstve a stalo sa, že mi ledva ostalo na obed do práce. Syn obľubuje napr. červenú šošovicu s vajíčkom a po sladkých banánových cookies sa vždy zapráši.

Chcete podobné krásne výsledky ako Ivka? Pridajte sa medzi naše Supershape PREMIUM členky a získajte neobmedzený prístup k domácim cvičeniam s profesionálnymi slovenskými trénerkami, ako aj obľúbeným vedeným výzvam a jedálničkom od výživovej špecialistky.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ivka schudla 15 kíl a má energie na rozdávanie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.