Cvič neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek so Supershape PREMIUM už od 6,50 €

Intenzívka pre výstavné ruky: Vyskúšajte účinný video tréning proti „sloním ušiam“

Redakcia

Neviete, čo tento výraz znamená? Jednou z najproblematickejších častí tela býva ochabnutý triceps, ktorý najmä vo vyššom veku pripomína slonie uši. Poďte si s nami dať do tela a spevniť ruky s intenzívnym trinásťminútovým tréningom zameraným na paže a ramená!

 

Intenzívka pre výstavné ruky: Vyskúšajte účinný video tréning proti „sloním ušiam“
Zdroj: AdobeStock
14. MAR 2023

Ktorá z nás by netúžila po pevných rukách a ramenách, ktoré vyzerajú v tričku či tielku efektne, však? Nemusíte mať svaly ako speváčka Madonna, no pevné ruky, na ktorých sa jemne rysuje sval, sú atraktívne, čo si budeme nahovárať. Mľandravé paže sú nočnou morou mnohých žien, ochabnuté tricepsy, ktoré nepekne prevísajú, sú znakom toho, že svoje ruky často nespevňujete. Triceps alebo trojhlavý sval ramenný je sval dôležitý pre správnu funkciu ruky, zaisťuje naťahovanie lakťového kĺbu. Laicky povedané, vďaka nemu môžete vystrieť ruku. Ako už jnázov napovedá, tricepsový sval sa skladá z troch častí.

Ako často posilňovať ruky?

Ak chcete vidieť výsledky, cvičenie zamerané na ruky je ideálne spojiť s nejakou ďalšou aktivitou ako je kardio alebo posilňovaním iných partií. Paže môžete posilňovať bez činiek iba s pomocou vlastnej váhy, ale môžete zvýšiť efektivitu tréningu závažiami, činkami alebo gumami. Pokiaľ s cvičením začínate alebo ste mierne pokročilí, odporúčame siahnuť po 1 - 1,5 kg závažiach alebo rovnako vážiacich „jednoručkách“. Ideálne je dopriať si tréning rúk 2 až 3x do týždňa.

Efektívny tréning pre pevnejší triceps

Vyformujte si nielen ruky vďaka účinným cvičeniam s top slovenskými trénerkami! Staňte sa Supershape Premium členkou a cvičte online neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Získate tak prístup k desiatkom hodín video tréningov na domáce cvičenia, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo.

Supershape Premium


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Intenzívka pre výstavné ruky: Vyskúšajte účinný video tréning proti „sloním ušiam“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.