Dopraj si aktívny oddych na novom FIT POBYTE v X-Bionic 11.-13.11.

Fit mama Diana Hágerová: Po deťoch sa cítim asi najkrajšia za celý život

Barbora Volná

Sympatická moderátorka Diana Hágerová, ktorá je súčasťou nášho programu FIT MAMA 2, považuje za najdôležitejšie dopriať si po pôrode čas na zotavenie, rovnako tak vybrať vhodné tréningové cviky. Ako je to s jej pohybom pri deťoch?

Fit mama Diana Hágerová: Po deťoch sa cítim asi najkrajšia za celý život
Zdroj: Kristína Botlová-Dutková pre Supershape
13. SEP 2022

Roky patríš k najkrajším známym ženám na Slovensku, materstvo ti ešte pridalo iskru a si takým chodiacim dôkazom, že aj mama môže vyzerať atraktívne a pestovane. Prezraď, ako to robíš?

Ďakujem veľmi pekne za kompliment. :) Cením si, keď vie žena inej žene zložiť pochvalu. Za výzor vďačím z veľkej časti genetike, má v tom však prsty aj životný štýl a samozrejme, nemôžem zabudnúť na vnútorné nastavenie. 

Je o tebe známe, že necvičíš len kvôli tomu, aby si mala vyformované telo, ale najmä preto, lebo máš z pohybu dobrý pocit. Za postavu teda vďačíš najmä dobrým génom?

Áno, určite sú v tom gény a ďalej aj to, že ma rodičia k športu a pohybu viedli odmalička, takže odkedy si pamätám, je mojou súčasťou... Neviem bez neho byť! 

Netajíš sa tým, že si sa v živote venovala rôznym športom. Plávanie, beh, atletika, fitko či crossfit ti nie sú cudzie, práve naopak. V tehotenstve si však zvoľnila tempo a venovala sa joge. S čím všetkým ti pomohla? 

Joge som sa venovala už pred tehotenstvom. Jej čaro je v tom, že človek vie naozaj spomaliť, naučí sa sústrediť na seba, zároveň sa pri nej dá aj perfektne spotiť. :) A to mi veľmi vyhovuje.

Di Hager_Cvicenie_4-3

Stíhaš cvičiť popri dvoch malých deťoch? Ako to vyzerá, keď sa rozhodneš byť aktívna?

Najradšej cvičím ráno, beriem to ako najlepší budíček. No keďže som vtedy väčšinou s deťmi doma sama, necvičím podľa programu, pretože by som ho stokrát musela zastavovať a prerušovať. Ráno si radšej dám pár svojich obľúbených cvikov a potom neskôr, keď je Roman s deťmi, môžem cvičiť podľa videí. 

Aktívne si sa podieľala na našich Supershape výzvach – jedálniček si teda upravila v rámci cvičenia tiež. Aký bol výsledok zmeny stravovania v kombinácii s pravidelným pohybom? 

Najťažšie bolo pre mať sledovať si pravidelnosť a dostatočnosť pitného režimu. Celý život málo pijem, skutočne to pre mňa bola výzva. Jedálniček som nasadila celej rodine a všetkým chutilo, takže som „odkukala" nové recepty do rodinnej kuchárky. Keďže sa aj bežne stravujem celkom zdravo, úbytok na váhe som nezaznamenala, no o to mi ani nešlo. Podarilo sa mi však pekne vyrysovať bruško. 

Je nejaká časť tela, ktorú by si rada cvičením vylepšila? Na čom pracuješ v rámci cvičenia najviac?

Som rada za to bruško a teraz by som len chcela udržať celé telo pevné. 

FIT MAMA 2 – program, ktorého si súčasťou bol tvojím pomocníkom pri vracaní sa do formy po druhom pôrode? Skús zrekapitulovať samotný „proces".

Program FIT MAMA 2 mi ukázal, že nič netreba unáhliť. Zároveň mi Naďka (pozn. redakcie: Naďa Ulehlová – fyzioterapeut a odborný garant programu) ukázala správne cviky a ich prevedenie, aby sa moje telo postupne dokázalo plynulo vrátiť k cvičeniu, na aké som bola zvyknutá. Je dôležité upozorniť na fakt, že žena po pôrode musí začínať s vhodným cvičením, inak si môže uškodiť.

Di Hager_Nada Ulehlova_Jana Simkovic_Cvictenie_Supershape_Fit Mama 2_4-3

Ak by si mala porovnať svoje tehotenstvá, pôrody a čas po narodení tvojich detičiek... Koľko ti trvalo „dostať sa do formy", regenerovať svoje telo?

Prvý pôrod bol celkom náročný, takže aj následná regenerácia trvala trošku dlhšie. Druhý pôrod bol rýchly a krásny – dá sa povedať, že na druhý deň som nevedela, že som rodila. Nič som nesilila a keď prišla chuť na cvičenie, pustila som sa do toho. Ja som na seba veľmi kritická, takže vlastne neviem či som si niekedy v živote pripadala „vo forme". 

Je niečo, čo by si poradila ostatným mamičkám, niečo ako svoje „know-how" v rámci cvičenia, stravy a pohybu pri malých deťoch?

Doprajte si čas. Deti sú dar a iba vďaka vám prišli na tento svet. Ľúbte svoje telo za to, čo dokázalo! A keď príde tá správna chvíľka a vy budete cítiť, že ste pripravené a máte chuť ísť cvičiť, plávať, behať či bicyklovať, vtedy to bude mať zmysel. Deti budú rásť a vy budete mať viac času starať sa o seba, nič vám neujde. Ja sa teraz po tridsiatke a s dvomi deťmi cítim asi najkrajšia za celý svoj život. Som so sebou spokojná, no vždy je kam posúvať svoje hranice. :)

Doprajte si čas. Deti sú dar a iba vďaka vám prišli na tento svet. Ľúbte svoje telo za to, čo dokázalo!

Návod ako cvičiť po pôrode nájdete vo video programe na domáce cvičenie FIT MAMA 2 od Supershape. Cielené online tréningy do 30 minút s profesionálnou trénerkou a fyzioterapeutkou vám pomôžu posilniť oslabené svaly tak, aby ste boli počas tehotenstva a po pôrode zdravá, krásna a plná energie. FIT MAMA 2 program nájdete spolu s viac než 100 ďalšími tréningovými videami, jedálničkami od výživovej špecialistky a vedenými výzvami v rámci Supershape PREMIUM členstva.

Banner_Fit Mama 2_1080x1080


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Fit mama Diana Hágerová: Po deťoch sa cítim asi najkrajšia za celý život

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2563
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.