Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

Dvojnásobná mamička Mária: Po Reštart výzve mám vyrysované bruško, pevné telo a kopec energie!

Barbora Volná

Naša verná predplatiteľka Majka cvičí so Supershape už nejaký čas. Medzitým stihla porodiť a ako to už býva zvykom, túžila sa dostať po pôrode späť do formy. „To, že som pred pôrodom robila výzvy bolo najlepšie rozhodnutie v mojom živote, pretože teraz mi to moje telo vrátilo dvojnásobne. Som späť! Opäť pravidelne cvičím, som zdravšia, plná energie a neskutočne vďačná a šťastná,“ napísala nám po absolvovaní novoročnej Reštart výzvy, len desať mesiacov od narodenia druhého synčeka. Ako sa opäť dopracovala k štíhlemu, pevnému telu, v ktorom sa cíti skvelo?

Dvojnásobná mamička Mária: Reštart výzva jej pomohla vrátiť sa po pôrodoch do formy
Zdroj: Archív M. Papánkovej
20. MAR 2024

Majka, ako si fungovala „pred" Supershape, resp. kým si začala do života aplikovať nové princípy zdravého životného štýlu spolu s Reštart výzvou?

Šport je mojou súčasťou od detstva. Vždy som sa rada hýbala. Venovala som sa 15 rokov tancu a neskôr som hľadala iný spôsob pohybu, ktorým by som sa udržala vo forme. A učaroval mi fitnes. No tak ako mi bol pohyb prirodzený, stravovanie a pitný režim popri ňom veľmi zaostávali. Vždy som si myslela, že keď nebudem veľa jesť, moje telo bude chudé, vyšportované a budem pôsobiť zdravo a fit. Bohužiaľ opak je pravdou. A až keď sa Supershape stalo mojou súčasťou, pochopila som, ako to naozaj funguje. Teraz to s vami ťahám už 3 roky. (úsmev)

Spomínala si, že tentokrát si sa vracala do formy inak ako po prvom pôrode. Prečo si sa rozhodla urobiť to tentoraz inak a čo bolo na tej ceste pre teba to najťažšie?

Po prvom pôrode som začala cvičiť celkom neskoro, až 8. mesiac po pôrode. Keďže som veľký športový nadšenec a v tom čase vo veľkom fičal Crossfit, samozrejme, musela som ho vyskúšať. Je to celkom náročný tréning, ktorý je charakteristický maximálnou intenzitou. A ten kto ma pozná, vie, že ja vždy idem do všetkého naplno, a pri tréningoch som sa vedela riadne rozbiť. Dávala som svojmu telu veľmi zabrať, neriešila som stravu a už vôbec nie regeneráciu, ktorá hrá veľmi veľkú úlohu. Samozrejme, zanedbala som vnútrobrušné svalstvo a panvové dno. A to sa neskôr odrazilo na mne v podobe diastázy a inkontinencie (počas skákania cez švihadlo alebo jumpingjackoch). Takže tentokrát som sa poučila a moja prvá cesta po šestonedelí viedla k fyzioterapeutke. Spevnila som najprv vnutrobrušné svalstvo a neskôr som pridala silové cvičenia a kardio. A naplno som nabehla do svojho režimu s Reštart výzvou. A postupne sa plánujem vrátiť aj ku Crossfitu, ale už s rozumom. (smiech)

Dávala som svojmu telu veľmi zabrať, neriešila som stravu a už vôbec regeneráciu. Zanedbala som vnútrobrušné svalstvo a panvové dno, čo sa prejavilo vo forme diastázy a inkontinencie. 

Čo bolo pre teba cieľom? Len schudnúť, alebo spevniť telo a získať svaly?

Pre mňa hlavným cieľom bolo dostať sa naspäť do formy. Získať po pôrode stratenú svalovú hmotu a nabrať silu, aby som sa cítila fit a dokázala sa postarať o svoje deti. Aby mali pri sebe vždy dobre naladenú mamu, plnú energie.

Mária Papánková
Čo bolo pre teba v rámci zmeny najťažšie?

Pre mňa ako pre človeka, ktorý si prešiel mentálnou anorexiou, bolo najťažšie si uvedomiť, že jedlo nie je nepriateľ. Musela som sa naučiť pravidelne jesť. Nehnevať sa na seba, keď si telo vypýta niečo sladké alebo niečo nie veľmi zdravé. Teraz mi nerobí problém zjesť 400 ml krupicovej kaše na večeru. (smiech) Rada ochutnávam nové jedlá, a už si neviem predstaviť hladovať.

Najťažšie bolo uvedomiť si, že jedlo nie je nepriateľ. Nehnevať sa na seba, keď si telo vypýta niečo sladké alebo niečo nie veľmi zdravé.

Si mamičkou na plný úväzok. Ako si manažuješ čas pre seba, v rámci pohybu a prípravy jedla?

Tým, že som momentálne na materskej, nie je pre mňa ťažké si nájsť hodinku pre seba na tréning, kým malý spí. Čo sa týka príprav jedál, od začiatku som si v tom našla taký svoj systém. Varím si a chystám jedlá do krabičiek na dva dni dopredu. Tým si ušetrím veľmi veľa času a som vždy pripravená si jedlo zobrať aj so sebou, pokiaľ odchádzam niekam preč.

Mária Papánková
Čo si zmenila vo svojom fungovaní?

Po pôrode som opäť nabehla na svoj režim v tréningoch. Samozrejme, pomaly a postupne. Jediná zmena nastala, že som popri silových a kondičných tréningoch zaradila aj cviky, ktoré sú určené na posilnenie stredu tela. V strave sa snažím stále zotrvať v pravidelnosti a vyváženosti. Tým, že mám intoleranciu na laktózu, rada experimentujem a dopĺňam si jedálničky o potraviny, ktoré mi neškodia.

Aké jedlá z jedálnička patria medzi tvoje najobľúbenejšie?

Ja veľmi rada skúšať nové jedlá a chute. Všetky recepty vo výzve boli pre mňa veľmi chutné a pestré. Ale mojou obľúbenou častou dňa sú raňajky – tiramisu ovsené vločky sa stali mojou závislosťou a šla som si ich skoro každé ráno celých 8 týždňov.

Kuchárky Majky Papánkovej

Koľkokrát do týždňa cvičíš a asi aký príjem si držíš?

Momentálne cvičím 3-4x do týždňa. Jedenkrát kardio, dvakrát silový tréning a jeden krát tréning zameraný na strečing alebo si zacvičím jogu s Jankou. Denný príjem mám nastavený na cca 1700 kcal. V tomto období momentálne aj viac, pretože dojčím.

Čo by si odkázala iným ženám, ktoré sa trápia diétami?

Ženy vymažte zo svojho života slovo „diéta”! Žiadna diéta nestojí za to, aby sa človek stresoval a týral svoje telo. Naopak, nájdite si v týchto výzvach svoj systém a motiváciu. Aby sa pohyb a jedlo stali zábavou a neodmysliteľnou súčasťou vášho života!

Inšpirovali vás Majkine výsledky? V našej novoročnej Supershape Reštart výzve vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod na dosiahnutie zdravého a pevného tela. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dvojnásobná mamička Mária: Po Reštart výzve mám vyrysované bruško, pevné telo a kopec energie!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.