TU nájdeš vyše 100 tréningov už za 6,50 € mesačne

Diana Hágerová: Cvičenie ma nabíja

Veronika Shoebridge

Poznáme ju z televíznych obrazoviek i prehliadkových mól. Aktuálne je však hlavne mamou malej Izabelky a milujúcou partnerkou. Ako sa po pôrode udržiava vo forme a aký je jej vzťah k športu?  

Rozhovor Diana Hágerová
Zdroj: Diana Hágerová
21. JAN 2019

Ako si na tom s cvičením? Cvičila si odjakživa?

 

Áno, vždy som cvičila. Už od detstva som mala k cvičeniu skutočne pozitívny vzťah. Chodila som na plávanie, behala som a venovala sa atletike. Postupne, s pribúdajúcim vekom, som striedala aj formy cvičenia, ako fitcentrum a crossfit. Vždy som mala totiž problém s tým, že ma niečo bavilo iba dočasne. Po chvíľke ma to začalo nudiť a telo si na záťaž takisto postupne zvyklo. Nemala som svalovicu a chýbal aj dobrý pocit, že som pre seba niečo urobila. Potrebovala som zmenu, pohnúť sa niekam ďalej. Odkedy mám malé dieťa, na cvičenie už nemám tak veľa času. Sem-tam nejaká rýchla prechádzka, alebo si idem raz za dva či tri týždne zacvičiť. Doma však ten priestor ostáva. Na to však potrebujem motiváciu a tá mi zatiaľ chýba.

super body krst

Ale jednému štýlu cvičenia si predsa len prepadla, alebo sa mýlim?

Áno, môj život výrazne ovplyvnila joga. Pomohla mi aj pred pôrodom, najmä so zvládaním ťažkostí, ktoré s tým súvisia. Ja som sa počas celého tehotenstva cítila výborne, za čo tiež ďakujem joge, ktorú som cvičila ešte aj týždeň pred pôrodom. Pôrod som však mala ťažký a niekoľko dní, týždňov a mesiacov potom nebolo úplne jednoduchých. Vtedy som sa musela vzdať cvičenia úplne. Takže teraz na to pomaličky nabieham. Doma mám malé „šidielko”, tak keď sa rozhodnem, že idem cvičiť, cvičím spolu s Izabelkou. Problém je v tom, že to ako joga ani nevyzerá :). 

Chýba tam „relaxačný" rozmer, ktorý by tam podľa mňa mal byť a mne sa vždy páčil. Teraz mám jogu v úzadí, ale určite sa k nej chcem vrátiť vtedy, keď budem mať priestor. Ak mám povedať pravdu, keď dcérka večer zaspí, tak by som mohla cvičiť, ale väčšinou som taká unavená, že chodím spať spolu s ňou.

Diana Hágerová

Čo ti cvičenie dáva? Prečo cvičíš?

Veľa ľudí cvičí preto, lebo chce mať super postavu a krásne telo. Ja jasné, že to chcem tiež, ale dominantne cvičím preto, lebo mám z cvičenia veľmi dobrý pocit. To sa mi na cvičení veľmi páči, že ak ideš cvičiť s radosťou, cvičenie ťa ešte viac nabije radosťou a endorfínmi. Aj keď si človek niekedy myslí, že keď si zacvičil, bude mať presne o toľko menej energie, mne sa stával presný opak a to najmä pri joge. Keď som po veľmi ťažkom dni išla odcvičiť nejakú hodinu a už som bola veľmi unavená, tak ma to „nevybilo”, ale práve, naopak, nabilo ma to aj energiou od iných ľudí. Tá je veľmi príjemná.  

Vieš si predstaviť cvičiť doma pravidelne?

Tak to by bolo pre mňa najideálnejšie riešenie. Myslím si, že keby bývate v nejakom zdieľanom rodinnom dome, aj so sestrou alebo niekým iným, tak sa navzájom ťaháte a zdieľate spolu všetky veci. Ale tým, že nemám ani sestru, ani motivátora, keďže Roman je skoro stále v robote a Izabelka mi zatiaľ ešte nepovie, aby som si išla zacvičiť, tak mi trošku chýba motivácia, nejaké nakopnutie. 

Diana Hágerová
Nerobili by ti problém silovo-kondičné cviky?

Mám ich rada. Inšpirácia tam teda je, ale v danom momente si poviem, že som si znova odcvičila to isté. To znamená, že skĺznem do toho, že je to stále rovnaké a to ma nebaví. Potrebujem, aby mi niekto ukázal dačo nové, a keď to budem opakovať po druhýkrát, tak mi to pôjde opäť lepšie a budem sa cítiť istejšie.

Vyskúšaš video tréningy SUPER BODY?

Jednoznačne. Veľmi sa na to teším a som zvedavá aj na to, o čom sme sa rozprávali. Teda, že telo si po 21 dňoch vytvorí návyk na cvičenie a potom to pôjde automaticky. Chcem sa k tomu dopracovať a dosiahnuť to, pretože teraz mi naozaj chýba to správne nakopnutie.

SUPER BODY je komplexný video program na domáce cvičenie, zameraný na schudnutie a spevnenie celej postavy. Precvičíte si celé telo s dôrazom na spaľovnie tuku, rysovanie tela a ako bonus získate mladú tvár s tvárovou gymnastikou. Postaráte sa tak kompletne o celé telo so zameraním na špeciálne partie – zadok, stehná, brucho, prsia, tvár a chrbát.

Super body


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Diana Hágerová: Cvičenie ma nabíja

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2532
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.