Cvič neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek so Supershape PREMIUM už od 6,50 €

Detox výzva pomohla schudnúť aj mladej mamičke Benedike

redakcia

Detox výzva našla mladú mamičku pri jedení čipsov. Zobrala to ako znamenie a od ďalšieho dňa sa jej zmenil život. Prinášame vám rozhovor s Benedikou Pátek, jednou z výherkýň Detox výzvy.

Premena z Detox výzvy: Benedika
14. APR 2021

Benedika, prečo ste sa pripojili k Detox výzve?

Už dlhšiu dobu som sa snažila o zmenu, či už v stravovani alebo fyzickej aktivite. Nakoľko som aktívne tancovala a zdravý životný štýl mi je veľmi blízky, vedela som, že potrebujem len správne nakopnúť. Rok po druhom pôrode a v momentálnej pandemickej situácii, kedy žijeme každodenný stereotyp, som však nevedela nájsť ani vôľu ani cestu. A vtedy - bolo to v nedeľu - na mňa večer o 23:00 pri jedení chipsov na gauči vyskočila z obrazovky môjho telefónu DETOX VÝZVA. Celé sa to začínalo nasledujuci deň ráno. Tak som si jednoducho povedala, že to je už asi znamenie, a že za pokus nič nedám.

Keďže mám 2 malé deti (1 a 3 roky), celú svoju energiu a voľný čas som venovala im. Nájsť si každý deň čas na tréning a nachystať si jedlo, najesť sa v kľude 5x denne, bolo pre mňa tak trošku ako sci-fi. Celé to však chcelo len dobrú organizáciu a vytrvalosť.

Čo bolo najťažšie?

Pre mňa osobne bolo najťažšie naučiť sa nájsť si čas sama pre seba. Keďže mám 2 malé deti (1 a 3 roky), celú svoju energiu a voľný čas som dovtedy venovala im. Nájsť si každý deň čas na tréning a nachystať si jedlo, najesť sa v kľude 5x denne, bolo pre mňa tak trošku ako sci-fi. Celé to však chcelo len dobrú organizáciu a vytrvalosť. A mala som ten najlepší ťahák od Janky a Veroniky. 😊

Premena z Detox výzvy: Benedika

Čo považujete za najväčší úspech?

Za najväčší úspech považujem to, že moje telo opäť získalo vlastný "rozum". Myslím si totiž, že naše telo vždy veľmi dobre vie, čo potrebuje, čo mu robí dobre a aj naopak, čo mu škodí. Musíme sa len naučiť počúvať ho a dovoliť mu to. Ja som to tak mala vždy, no bohužiaľ, stratila som sa, alebo lepšie povedané, zabudla som na to popri nie vždy jednoduchom živote matky s dvoma malými deťmi. Vďaka výzve som opäť našla samu seba a vrátila sa na správnu cestu.

Podarilo sa mi všetko, čo som od toho očakávala. Začala som sa lepšie stravovať, pravidelne sa hýbať a nastavenie mojej mysle sa zmenilo od úplných základov.

A čo naopak sa vám až tak nedarilo?

Podarilo sa mi všetko, čo som od toho očakávala. Začala som sa lepšie stravovať, pravidelne sa hýbať a nastavenie mojej mysle sa zmenilo od úplných základov. Lebo v zdravom tele, zdraví duch. 😊

V čom vám Detox výzva zmenila život - aký užitočný návyk alebo informáciu ste získali?

Absolvovala som obidve výzvy. DETOX VÝZVA 1 ma naučila pravidelne a zdravo jesť. Prišla som na to, aké potraviny mi robia dobre, po čom sa cítim plná energie a čo naopak spôsobuje, že sa cítim byť unavená. Krásne sa mi upravil ekzém na dlaniach, ktorý ma trápil už pomaly tri roky. Vďaka pitnému režimu sa upravila viditeľne aj pleť, trávenie detto. Aj som čo-to schudla. Ale pre mňa je najviac to, že sa cítim ako nový človek, plná energie a optimizmu.

Začať s DETOX VÝZVOU 2 bolo pre mňa aj preto úplnou samozrejmosťou. V dvojke som sa veľmi našla v online tréningoch, čomu som dovtedy vôbec nevedela prísť na chuť. Som veľký milovník power jogy, preto som si myslela, že len to bude moja šálka kávy. Ale keď som si zacvičila 1x SUPER BODY a HITko úplne som tomu podľahla. Ak nebol čas a priestor cvičiť doma, čakala som na muža, kým príde z práce a šla som behať. Alebo som si dala kratší intenzívny tréning power jogy večer, potom, čo som uložila deti spať. Pohyb sa pre mňa stal opäť závislosťou. To, čo som sa naučila v DETOX VÝZVE 1 o stravovaní som plne zužitkovala.

Chcem však veľmi oceniť aj edukatívnu stránku detoxov. Myslím si, že ak človek chce čokoľvek dosiahnuť, musí mať najprv dostatok informácií a až potom na tom môže začať pracovať. O pohybe a fungovaní ľudského tela toho viem ako vyštudovana magistra tanečného umenia celkom dosť, ale o strave som toho teda vedela očividne málo, nakoľko veľa informácií od Veroniky bolo pre mňa úplnou novinkou. Teším sa, že novonadobudnuté poznatky budem môcť v budúcnosti zužitkovať aj v mojej pedagogickej praxi. Za tento prínos som nesmierne vďačná.

V DETOX VÝZVE 2 som už cítila aj väčšiu voľnosť v kuchyni. Jedlo som si vedela pekne nakombinovat a prispôsobiť mojim chutiam a potrebám. Inšpiráciou sú mi aj dodnes knihy od Janky, ktoré som vyhrala v DETOX VÝZVE 1. Príprava jedla ma začala veľmi baviť a už si neviem predstaviť objednávať denné menu v reštaurácii, alebo jesť polotovary tak, ako predtým. Všetko sa dá pripraviť doma zdravo, rýchlo a veľmi chutne. 😉

Benedika Pátek

Ako na vaše aktivity v Detox výzve zareagovala rodina? Inšpirovali ste ich k zdravšiemu životu?

Moje deti sa snažím vždy do všetkého zapájať. Pokiaľ sa to samozrejme dá, vzhľadom na ich vek a schopnosti. Myslím si, že vnímajú to, že máme viac pohybových aktivít, z čoho sa vždy veľmi tešia a so staršou dcérkou spolu oveľa častejšie pripravujeme sladké zdravé mlsnotky. 😊

Môj manžel pre mňa vždy bol a aj je veľkou oporou. Nakoľko tiež pracuje v športovom odvetví, vieme sa navzájom motivovať a pomôcť si. Detox 1 ani 2 so mnou síce neabsolvoval, no na bežeckú výzvu sme už obaja nachystaní. 😉👍 Moje pokroky som zdieľala aj so svojimi kamarátkami, ktoré sa veľmi tešili, a niektoré sa neskôr aj zapojili. Takže celé to vnímam veľmi pozitívne nielen voči sebe, ale aj voči môjmu okoliu.

Myslím si, že v dnešnej dobe je veľmi dôležité vedieť ľudí motivovať a inšpirovať. Janke a spol. sa to naozaj darí perfektne a ja jej za to budem naveky vďačná. Môžem povedať s istotou a plnou vážnosťou, že mi zmenila život.

Potrebujete pomôcť s odľahčením organizmu? Zapojte sa do Supershape REŠTART VÝZVY pod vedením výživovej špecialistky a top slovenských tréneriek.

Banner_Restart Vyzva_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Detox výzva pomohla schudnúť aj mladej mamičke Benedike

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.