Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY 2 spojenej s otužovaním!

Cvičte s odhaleným telom

Možno ešte len naberáte odvahu a zvažujete cvičenie len tak zľahka. Aby sme vás posmelili, napísali sme pre vás článok o výhodách cvičenia v úspornom oblečení.

Cvičte s odhaleným telom
Zdroj: pixabay.com
11. OKT 2018

Cvičenie je mimoriadne dôležité pre naše telo, udržanie si štíhlej a zdravej postavy, tak aj pre duševnú a psychickú rovnováhu a udržanie si pozitívneho myslenia a dobrej kvality života.

Keď už cvičíme, zvykneme mať na sebe pohodlné športové oblečenie, ako sú tričká, tielka či legíny. K tomu si obujeme tenisky a sme pripravení sa hýbať. Ale čo ak by sme vám povedali, že sa máte pri cvičení vyzliecť? A práve to je ústredná téma, nad čím sa v dnešnom článku zamyslíte troška hlbšie.

Prečo by ste to mali aspoň raz skúsiť?

  • Zvýši sa vám sebavedomie a naučíte sa mať rady

Práve to, že budete cvičiť bez oblečenia, lepšie si budete uvedomovať a preciťovať každý pohyb. Okrem toho po prvotnom strachu z myšlienky, čo si možno o vás budú myslieť iní, budete lepšie vnímať seba samého a naučíte sa akceptovať vaše telo také, aké v skutočnosti je.

Ženy by mali venovať  pozornosť aj kvalitnej športovej podprsenke. Ak prsiam nie je počas cvičenia poskytnutá dostatočná opora, tak sa hýbu nielen zhora nadol, ale aj do bokov. Preto by pri každej športovej aktivite mali nosiť športovú podprsenku v správnej veľkosti a vo vhodnej kvalite. Práve kvalitu vám vedia poskytnúť športové podprsenky značky ANITA. V predajniach so spodnou bielizňou vám odborne poradia s výberom správnej veľkosti  športovej podprsenky. Každý rok zbierajú športové modely ANITA ocenenia ISPO, REDDOT design award. 

Určité činnosti a pohyby pri fyzických aktivitách však môžu byť práve kvôli odlišnostiam tela medzi mužom a ženou nepríjemné alebo nekomfortné. I napriek tomu je dobré tieto partie počas cvičenia zámerne nevynechávať, prípadne prispôsobiť anatomickým tvarom tela. Každá žena má iné proporcie a práve z toho dôvodu potrebuje aj inak posilniť telo.

podprsenka anita

  • Telo sa lepšie vetrá a pot je lepšie odvádzaný

Samozrejme, ak cvičíte v klasickom športovom oblečení, potíte sa. Je síce pravda, že pot sa do oblečenia vstrebe, ale i tak máte počas cvičenia na sebe mokré oblečenie, čo je často diskomfortné a môže prispieť aj k prechladnutiu či iným zdravotným problémom. Aj napriek tomu, že v dnešnej dobe je športové oblečenie vyrábané z vysoko kvalitných materiálov, schopných pot od tela odvádzať.

Potíte sa samozrejme aj keď si zacvičíte bez oblečenia, ale schopnosť vetrania tela je výrazne vyššia, keďže pokožke nič nebráni v prirodzenom „dýchaní“ a tým aj ochladzovaní sa. Tiež nebudete musieť často prať, čo vám tiež ušetrí pár minút.

  • Spálite viac kalórií

Človek váži bez oblečenia o trocha menej. To je normálna vec. Preto aby ste zistili vašu skutočnú hmotnosť, najlepšie je vážiť sa ráno, ihneď po prebudení, ešte pred raňajkami a nahý.

No a cvičiť bez oblečenia má tiež výhody v tom, že budete flexibilnejší, budete mať väčší rozsah pohybu a dokážete cvičiť s trocha vyššou váhou. To všetko bude mať za následok to, že pri cvičení spálite viac kalórií.

anita

  • Zlepšíte techniku pri cvičení

Správna technika je pri cvičení základ. Predídete zbytočným zraneniam a precvičíte a zapojéte presne tie svalové partie, ktoré pri konkrétnom cviku zapojiť treba.

Tým, že pri tom nebudete mať na sebe oblečenie, budete na sebe presne vidieť, ktoré svaly zapájate a ako konkrétny cvik robíte. Ak budete cvičiť bez topánok, zlepšíte zároveň aj svoj balans.

Rada za záver

Ak sa necítite na cvičenie s odhaleným telom, skúste to najprv v pohodlí vášho domova, kde hlavnými kritikmi ste vy a vaši najbližší.


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičte s odhaleným telom

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2530
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.