Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Cvičíte, ale nemáte prehľad o vašom pokroku? Pomôžu vám smart hodinky!

Advertoriál

Asi ste si všimli, že v posledných rokoch sa smart hodinky stali jednými z najobľúbenejších nositeľných inteligentných zariadení. Nejde len o módny doplnok tak, ako je to pri klasických hodinkách, pretože majú množstvo užitočných funkcií, ktoré využijete aj pri cvičení. 

Cvičíte, ale nemáte prehľad o vašom pokroku? Pomôžu vám smart hodinky!
Zdroj: PR, Carneo, https://unsplash.com/photos/lrQPTQs7nQQ
5. AUG 2022

Smart hodinky sú akousi revolúciou, čo sa týka medicínskej sféry, keďže používateľom poskytujú výhody v podobe monitoringu zdravotného stavu. Samozrejme, nevyrovnajú sa diagnostike u lekára, no pri cvičení vám poskytnúprehľad o kondícii, vďaka čomu môžete efektívne riadiť tréning. 

Zdravotné funkcie uľahčia športovcom život

Technológie nás ovplyvňujú na každom kroku, či sa nám to páči alebo nie. Ako pri všetkom, tak aj tu platí, že záleží na tom, či smart hodinky využívame správnym spôsobom a efektívne. Niekto si ich kúpi, pretože je to trend a niet sa čomu čudovať. 

Dámske smart hodinky nie sú len praktické, ale aj štýlové! Avšak zdravotné funkcie sú jedným z hlavných dôvodov, prečo sa ľudia do nich rozhodnú investovať. My ich tiež používame tak, ako veľa fitness nadšencov, športovcov alebo ľudí, ktorí chcú mať prehľad o vlastnom zdraví a fyzickej kondícii.

Aké výhody prinesú aktívnym ľuďom?

1. Všetky informácie na jednom mieste

Naše čitateľky, ale aj kamarátky si ich obľúbili, pretože smart hodinky povýšia cvičenie na nový level. Pochvaľujú si ich práve preto, že sa dajú spárovať s mobilným telefónom, kde si následne môžu prezerať namerané údaje v štatistických grafoch. Na to je určená šikovná aplikácia pre smart hodinky.

Určite ste už čo-to počuli o značke CARNEO. Jej slovenská aplikácia CARNEO FIT je prepracovaná a dotiahnutá do najmenšieho detailu. Zhromažďuje údaje o kvalite spánku BMI, strese, okysličení krvi, energii tela, kardio indexe a podobne.

Na dámskych smart hodinkách je skvelé aj to, že disponujú menštruačným kalendároma povedzme si na rovinu, že my, ženy, často strácame pojem o tom, kedy nám začala posledná menštruácia. Niet sa čomu čudovať, v týchto uponáhľaných dňoch sa proste stane, že zabudneme. Nosiť na ruke praktického pomocníka ušetrí veľa času s výpočtom najbližšieho príchodu ženských dní či ovulácie.

Zena_Fitko

2. Monitorujú srdcovú frekvenciu

Či už radi beháte, chodíte alebo cvičíte doma či v posilňovni, so smart hodinkami môžete zaznamenávať a sledovať svoj srdcový tep. Takáto forma monitoringu sa postará o to, aby ste to s cvičením neprehnali. Lebo ako už vieme - všetkého veľa škodí a nadmerná fyzická aktivita vyčerpáva srdce. Hodinky vám pripomenúť, kedy prestať. Treba aj oddychovať.

3. Sledujú prejdenú vzdialenosť alebo kroky

Sledovanie prejdených krokov predstavuje najjednoduchší spôsob, ako zostať aktívny a posilniť fyzickú kondíciu. Krokomer počíta každý krok a na konci dňa môžete zhodnotiť, či ste skôr leňošili alebo dopriali telu dostatok pohybu. 

Takýto prehľad o fyzickej aktivite vás zároveň namotivuje, aby ste si vedeli určiť krátkodobé i dlhodobé ciele. Vo všeobecnosti platí, že človek by mal denne prejsť 6 - 8 tisíc krokov, čo je približne hodina chôdze. S inteligentnými hodinkami v tom budete mať jasno! 

Hodinky_Smart_Carneo

4. Rôzne športové režimy

Kvalitné hodinky by mali disponovať aj ŠPORT funkciou s možnosťou výberu rôznych športových režimov. Najčastejšie ide o chôdzu, beh, turistiku, cyklistiku či basketbal. Pri každej aktivite hodinky sledujú počet spálených kalórií, vzdialenosť, aktuálny srdcový tep a celkový čas danej aktivity. Tým, že zaznamenávajú váš progres, môžete sa ľahšie orientovať v tom, aké ciele si dobudúcna stanovíte a za aký čas je reálne dosiahnuť ich. V aplikácii to budete mať čierne na bielom. 

5. Sledujú spánok

Faktom je, ženejeden fitness nadšenec zabúda na oddych a dostatočnú regeneráciu, čo môže viesť k narušeniu spánkového cyklu a problémom so zaspávaním. Je známe, že až tretinu života prespíme, takže nedostatok spánku negatívne ovplyvňuje zdravie jednotlivca. Skvelý spôsob, ako sledovať spánkové vzorec, je používať smart hodinky. Vďaka pravidelnému meraniu si všimnete rôzne úrovne spánku a môžete pracovať na jeho skvalitnení! 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičíte, ale nemáte prehľad o vašom pokroku? Pomôžu vám smart hodinky!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.