Vyformuj sa do plaviek za 28 dní v BIKINI VÝZVE

Cvičenie doma za pomoci nábytku je jednoduché

Advertoriál

Cvičenie v domácom prostredí sa dostalo medzi širšiu verejnosť po prvotnom uzatvorení fitness centier a je pravdou, že mnohí si tréning v pohodlí domova zamilovali a ostali pri ňom. Je jasné, že doma nemáte vybavenie ako v gyme, preto je nutné využiť všetko, čo je dostupné. Napríklad aj nábytok.

Zena_Voda
Zdroj: PR, Seocentrum
10. FEB 2022

Dajte si do tela v kuchyni

Možno vás prekvapí fakt, že aj obyčajná kuchynská linka sa dá využiť pri domácom tréningu. Jednoducho sa zapriete rukami o pracovnú dosku a robíte kliky s vyvýšeným ťažiskom tela. Opačne môžete trénovať aj triceps, kedy sa ku doske otočíte chrbtom, zapriete sa rukami a znižujete telo dole a následne sa vytlačíte naspäť.Rukám dáte poriadne zabrať a kuchynská linka získa o využitie naviac.

Rovnakým spôsobom vám môže poslúžiť aj jedálenský stôl a zaručene využijete aj stoličky k nemu. Na tie môžete robiť výstupy ako na bedňu, prípadne si na ne vyložíte nohy a robíte kliky s vyvýšeným ťažiskom tela. Náročné, no veľmi efektívne!

Priestor v obývačke

V obývačke máte zrejme najväčší priestor na cvičenie, tak využite aj sedačku. Ľahnite si na zem na chrbát, nohy vyložte na gauč a dvíhajte zadok hore do zatnutia. Dáte zabrať spodnej časti tela. Sedačka vám skvelo poslúži aj na výpady, pri ktorých si jednu nohu vyložíte za seba hore a druhá pracuje až do podrepu.Variantom je aj postoj zboku, kedy noha oddychuje na sedačke a druhou idete dole. Spodná hrana sedačky vám môže poslúžiť aj na zachytenie nôh pri cvikoch na brucho.

Ako vyvýšená plocha vám môže pri cvičení poslúžiť aj parapet pri vstupe na balkón. Využite aj plávajúcu podlahu, na ktorej si precvičíte core. Stačia vám dva menšie uteráky alebo handričky a máte domáci flowin. Postavíte sa na "podložky" nohami a môžete sa v planku prisúvať, prípadne v stoji pracujete nohami. Fantázii sa medze nekladú. Nezabúdajte, že na podložky môžete dať aj ruky a posilňovať tak aj vrchnú časť tela.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cvičenie doma za pomoci nábytku je jednoduché

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2553
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.