Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

Bývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší zmysel

„Na prácu fitnes trénerky som oveľa viac hrdá, pretože potrebujem mať vedomosti a nie iba peknú tvár. Pracujem srdcom a dávam do toho svoju dušu.“

Bývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší zmysel
16. APR 2015

Byť modelkou je snom nejedného mladého dievčaťa. Príťažlivej Slovenke sa táto túžba splnila a zhruba osem rokov v oblasti modelingu pôsobila. Lenže jedného dňa sa rozhodla skončiť, pretože ju vnútorne nenapĺňal. Dala sa na fitnes, ku ktorému mala vždy veľmi blízko, veď posilňovňu po prvýkrát navštívila už v šestnástich.

Eva patrí medzi tých odvážnych ľudí, ktorí sa nebáli urobiť zmenu vo svojom živote a šli za hlasom svojho srdca. Vďaka tomu  robí to, čo ju neuveriteľne uspokojuje. „Moja práca mi dáva predovšetkým hrejivý pocit na srdci. Milujem svoju prácu. Pre mňa nie je nič krajšie ako spokojní klienti, ktorí dosahujú výsledky, tréningy ich bavia a robia im radosť. Najkrajšie je, keď im pomôžem vytvoriť návyk a lásku k športu, zdravému životnému štýlu, vlastnému zdraviu a telu. Milujem, keď pomôžem ľuďom zvýšiť ich sebavedomie,“ prezrádza Eva, ktorá je aktuálne osobnou trénerkou v Dubaji.

eva dvorackova

Aký bol jej životný štýl vtedy a aký je dnes?

Aj v čase, keď bola Evka ešte modelkou, jedla zdravo a cvičila. Lenže vyžadovalo sa od nej, aby si udržiavala veľmi chudú postavu bez viditeľných svalov. Tomu prispôsobila nielen stravu, ale aj tréningy. Cvičila síce intenzívne, ale s menšími váhami a veľa sa venovala kardiu. Čo sa týka jedla, konzumovala malé porcie. „Strave som vtedy nevenovala až toľko pozornosti ako aktuálne, nevedela som toľko o výžive ako teraz. Dnes by som k svojmu telu pristupovala inak,“ priznáva bývalá modelka. V tom období vážila okolo 51 kg. Pred tehotenstvom si udržiavala stabilnú váhu 62-63 kg, pričom mala podstatne viac svalovej hmoty. „Moje telo sa mi páči omnoho viac, cítim sa v ňom neporovnateľne lepšie ako v časoch modelingu. Staré krivky by som v žiadnom prípade nechcela späť,“ hovorí budúca mamička dvojčiat.

Je zároveň príkladom toho, že vychudnuté telo nie je zárukou spokojnosti so sebou a svalová hmota je dôležitá aj pre ženy. Posilňovania sa netreba báť. Šport je tiež jedným zo spôsobom, ako zlepšiť svoj zdravotný stav. Svoje o tom vie i Eva, ktorá v minulosti trpela akútnou inzulínovou rezistenciou. Toto nepríjemné ochorenie sa spája napríklad s priberaním či kožnými chorobami. „Práve šport a veľmi prísna strava počas niekoľkých rokov mi pomohli dostať sa z toho von. Napríklad tréning s vysokou záťažou zvyšuje senzitivitu tela na inzulín, a teda u ľudí s touto diagnózou je tréning s činkami veľmi potrebný,“ hovorí zo skúseností fitnes trénerka.

eva dvorackova

Fitnes je jej láskou. Ako si spomína na časy modelingu?

Keby sa dal  vrátiť čas, zmenila by svoje rozhodnutie a pokračovala v modelingu? S odpoveďou ani chvíľu neváhala. Eva by nemenila vôbec nič, pretože fitnes a práca s ľuďmi jej dali to, čo by v modelingu nikdy nenašla. „Fitnes bolo odjakživa mojou obrovskou vášňou. Keď som sa rozhodla skončiť s modelingom, lebo ma prestal vnútorne napĺňať, stať sa trénerkou bola pre mňa jediná správna cesta. Milujem prácu s ľuďmi, teší a napĺňa ma meniť ich životy. Tiež mám rada psychológiu a trénerstvo je z veľkej časti i o tom,“ vraví Eva a dodáva, že práca trénerky má pre ňu oveľa hlbší zmysel. Pomáha ľuďom, mení ich životy k lepšiemu a tomu sa pózovanie pred kamerou nevyrovná. Aké sú jej spomienky na modelingovú éru? „Časy modelingu boli napriek všetkému úžasné. Vidieť svoju tvár v časopisoch, na billboardoch, v reklamách, skúšať si všetky tie šaty, stretávať úžasných ľudí, bolo fascinujúce. Avšak bolo tam aj veľa pretvárky a povrchnosti, s tým sa človek musí vyrovnať. Je veľmi dôležité zostať nohami na zemi. Keď som prišla domov, vždy som bola iba Evka z Bratislavy. Nič viac,“ dodáva osobná trénerka.

eva dvorackova

Odporúčame prečítať: Chcete mať zadok ako Jen Selter? Cvičte podľa nej

Zdroj foto: https://www.facebook.com/EvaDvorackovaPT?fref=ts

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová

Redaktor, editor, copywriter. Viac sa dozviete na mojej stránke:

https://www.miroslavasucharova.sk/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bývalá modelka Eva Dvoráčková: Práca trénerky má oveľa hlbší zmysel

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.