Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Barbarka a jej „mamažment": Pomohli jej viac tvrdé tréningy alebo regenerácia?

Redakcia

Mladá mamička Barbarka Skálová Kapciová učí mamičky v rámci projektu „Mamažment“ manažovaniu času na materskej, aby v rámci všetkých povinností nezabúdali ani na seba. Sama v rámci psychohygieny cvičila pravidelne päť dní v týždni, no výsledky boli rozpačité. Čo jej nakoniec pomohlo na ceste za pevným a štíhlym telom? 

Barbarka a jej „mamažment
Zdroj: Archív Barbary S.
4. JAN 2024

Barbarka, patríš k ľuďom, ktorí cvičia celý život alebo si začala so športom až v určitom období?

Určite nepatrím ku skupine, ktorá cvičí celý život a mrzí ma to. Začala som v puberte, keď ma ako mladé dievča trápil môj vzhľad. Vždy som bola typ krv a mlieko. A bola to dlhá cesta, posledných pár rokov športujem pravidelne a skúšam nové veci. Ale nevnímam len estetickú stránku, ale najmä zdravotnú. Tá prvá sa podpísala na mojej fyzickej stránke, cvičením som si aj ublížila v mladosti. Ale tým sme si prešli asi všetci. Dnes bez športu a cvičenia neviem žiť. Je to môj najväčší relax a niečo, čo si neodopriem. 

Aká bola tvoja cesta sa zdravým telom, ktoré je pevné a štíhle?

No na tej ceste stále som, najťažšia asi bola po pôrode. To pozná každá mama. Keď som rodila, pribrala som len nutnú váhu, ale vždy ma lákala viac  pevnosť tela ako štíhlosť. Takže to je niečo, čo je podľa mňa dlhodobá cesta a nikdy nekončí. Bohužiaľ som typ postavy, ktorý musí športovať stále. Ak na chvíľu prestanem, hneď sa to na mojom tele odrazí a priznávam, dosť sa sledujem. (smiech) Ale nikdy som sa necítila vo svojom tele krajšie ako na materskej, ktorá mi umožnila športovať pravidelnejšie a častejšie. Takže moja cesta stále trvá a nekončí, a to je na športe krásne. Mám muža, ktorý bol profesionálny športovec a u nás doma je šport a cvičenie brané ako samozrejmosť, aj pre zdravie. 

Mamažment

Vraj si veľa cvičila, no výsledky sa nedostavovali. Čím to bolo?

Áno, priznávam sa, je to súčasné obdobie. Na materskej som cvičila 5x v týždni hodinu, silové, kondičné tréningy. Išla som podľa programu, moje telo vyzeralo krásne. Zrazu som ale priberala počas PMS, potom chudla a telo nebolo také pevné v rámci mojich problematických partií. Nikoho som nepočúvala, keď mi vraveli, že nemám regeneráciu a málo jem. Áno, v strave nie som disciplinovaná, jedávam niekedy až poobede. Jedávam zdravo, ale pravidelnosť a načasovanie sú moje slabé stránky. Keďže pracujem na svojom projekte ako mama po nociach, tak nutella v noci ma mnohokrát zachránila a niekedy to bolo druhé jedlo dňa. A ja jedlo milujem. (smiech) No a žiadna regenerácia. Keďže pohyb je pre mňa ako mamu na materskej relax, cvičila som každý deň. A ešte tvrdšie, keď som videla, že nevidím výsledky. A našťastie mám okolo seba ľudí, ktorí sa športu rozumejú, spoznala som aj vás baby zo Supershape a začínam zvoľňovať tempo...

Nikoho som nepočúvala, keď mi hovorili, že nemám regeneráciu a málo jem.

Ako cvičíš dnes?

Cvičím Supershape programy, 30-minútové tréningy, samozrejme niekedy, ak zvládam idem 2 za sebou, a chodievam na kurz Flexi, ktorý je zameraný na mobilitu. Cvičím 4x v týždni a zisťujem, že vládzem viac. Teraz testujem, ako zareaguje moje telo. Ale pohybu sa neviem vzdať. Chcem sa zamerať aj na stravu. Strave sa rozumiem, viem, čo by som mala, ale realita je bohužiaľ iná.

Barbara Mamazment

Aká je tvoja životospráva a celkovo rutina v rámci pohybu?

Ja som v pohybe stále. Rutina je tá, že dbám aj na mobilitu, nie len na estetické cvičenie, a baví ma skúšať, čo moje telo dokáže. Moja kamarátka ma vytiahla na Gerlach, zvládli sme to 2 mamy, ja som trénovala doma len HIITka, iná možnosť nebola. Síce sme si siahli na dno – ja určite – ale moje telo mi ukázalo, že ďakuje za to, že sa mu venujem a zvládlo to. A snažím sa využiť každú možnosť pohybu. Teraz začínam pravidelne zaraďovať plávanie s mojou sestrou raz v týždni a na to sa veľmi teším.

Baví ma skúšať, čo moje telo dokáže.

Ako stíhaš skĺbiť jednotlivé sféry života? Asi to chce dobrý „mamažment“...

Áno, priznávam sa, žijem podľa toho, o čom hovorím a čo učím svoje manažérky v rámci Mamažmentu. Čo je dôležité, viem si určiť priority, viem pracovať s realitou, akou sú nesplnené ciele. Veľa je toho v hlave. Ale za 6 mesiacov mi končí materská a za mňa som nikdy nebola šťastnejšia. Splnila som si najväčšie sny, pracujem na svojom projekte, s manželom pracujeme na našom vzťahu každý jeden deň, aby pre nás nebol samozrejmosťou, milujem svoju dcérku a užívam si to. Jednoducho som našla životný balans a kľúč je pre mňa mamažment. Presne aj pre chvíle, ktoré sú ťažké a náročné.

Barbara Mamazment

Ktoré aspekty považuješ z osobných skúseností za najdôležitejšie pri formovaní a chudnutí?

Určite silový tréning v kombinácii s kondičnými. Už asi nikdy nebudem iba chodiť do posilky a sedieť na strojoch. A strava. Viem, ako dokáže moje telo vyzerať. Takže určite skĺbiť tieto veci a hlavne na seba nebyť taká prísna. Ja som. A chcem to zmeniť. Ale jednej zásady sa držím a som jej obrovskou zástankyňou. A tou je múdrosť starých Grékov – a tou je princíp kalokagatie. Takže súlad a rovnováha medzi fyzickou a duševnou stránkou. Tak ako sa vzdelávam a učím nové veci, tak nesmiem zabudnúť na svoje telo. To je niečo, čo vravím aj mojim maminkám. Telo je to, čo nás každý deň nosí po tomto svete. Preto si zasluhuje starostlivosť, byť silným a zdravm, lebo s ním sme do konca svojho života. Nech sa má dobre. A na záver niečo, čo vás baví, ako som aj ja našla Supershape a spoznala množstvo inšpiratívnych žien. Môžeme zaviesť do praxe len niečo, čo nám dáva pridanú hodnotu. Ja som ju u vás našla a odporúčam všetkými desiatimi!

Ak aj vy chcete schudnúť a zmeniť svoje telo i život podobne ako Barbarka, v našej novoročnej Supershape Reštart výzve vám ponúkame pomocnú ruku a prepracovaný návod ako to dosiahnuť. Tento program pod vedením skúsených špecialistov je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovania a hlúpych diét. Pridajte sa k nám a zmeňte svoj život!

banner restart vyzva 2024


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Barbarka a jej „mamažment": Pomohli jej viac tvrdé tréningy alebo regenerácia?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.