TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Ako si uvoľniť stuhnutú krčnú chrbticu cvičením

redakcia

Leto láka cvičiť, ale mnohí z nás tomu úspešne odolávajú. Ba čo viac - v lete sa neraz hýbeme ešte menej a potom krčná chrbtica trpí rovnako ako pri sedení v kancelárii. Pozrite sa, ako ju viete účinne rozhýbať vhodnými tréningami.

Ako si uvolniť stuhnutú krčnú chrbticu cvičením
Zdroj: AdobeStock
16. AUG 2022

Na jednej strane je cez leto krásne počasie, ktoré láka vyjsť do prírody, na záhradu, či do parku a rozhýbať sa. Potom je tu však výpočet rôznych dôvodov, prečo to nerobiť.

Je teplo. Čo teplo, extrémne horko. Máme dovolenku a cez dovolenku treba oddychovať. Zacvičím si podvečer, to bude chladnejšie - alebo zajtra. Aj vy poznáte tieto argumenty?

Nuž a potom sú tu rôzne praktické dôvody - ideme síce na dovolenku, ale tam sa musíme dostať sedením. Takže sedíme v aute, v autobuse, vo vlaku, v lietadle, v čakárňach, v taxíkoch, v reštaurácii... A potom ležíme. Na pláži, na lehátku, na hotelovej izbe...

Dalo by sa povedať, že leto preležíme a presedíme, čo je kombinácia, ktorú naša chrbtica, predovšetkým jej krčná časť, nemá veľmi rada. Preto sme pre vás pripravili dva video tréningy - krátke cvičenia, ktoré sú zamerané na uvoľnenie stuhnutej krčnej chrbtice. Môžete si ich zacvičiť hocikde, nemajú priveľké nároky na priestor, energiu, ani čas. Preto veľa výhovoriek pri nich neuspeje. Skúste to a vaša krčná chrbtica sa poteší.

Chcete viac komplexných tréningov na chrbticu, ako aj ďalších účinných cvičení? Pridajte sa medzi naše Supershape PREMIUM členky a získajte neobmedzený prístup k domácim cvičeniam s profesionálnymi slovenskými trénerkami, ako aj obľúbeným vedeným výzvam a jedálničkom od skúsených výživových špecialistov.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si uvoľniť stuhnutú krčnú chrbticu cvičením

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.