Var rýchlo a chutne s knihou ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2.

Ako si udržať hmotnosť, ak ste schudli? Radí Michal Páleník

redakcia

Podarilo sa vám schudnúť? Teraz je dôležité si túto hmotnosť aj udržať. Ako na to vám poradí skúsený výživový odborník Michal Páleník z TV relácie Extrémne premeny.

Chudnutie_Meter_Brucho
Zdroj: AdobeStock
5. OKT 2022

Ak si chcete udržať zdravú líniu, nezabudnite v prvom rade na svojich priateľov a známych, s ktorými ste aj doposiaľ mohli o svojich cieľoch hovoriť. Je to dôležité z dvoch dôvodov. Jednak vás podržia, pochvália, motivujú. A tiež je fajn mať niekoho, s kým o svojich cieľoch môžete hovoriť a kto vám nastaví zrkadlo, ak by ste sa snažili poľaviť.

S tým súvisí aj ďalší bod v snahe udržať si nadobudnutú hmotnosť - dajte si ďalší cieľ. Možno ste si už na sebe všimli, že ak má človek cieľ, ku ktorému smeruje, lepšie sa mu prekonajú aj obdobia, keď sa mu nechce. Túto motiváciu si potrebujete nechať aj ďalej. Preto si dajte taký cieľ, ktorý vás bude nútiť napredovať, nie taký, ktorý vás udrží tam, kde ste. Inak začnete stagnovať a z toho je len kúsok dostať sa tam, kde ste boli. A určite nechcete začínať opäť odznova...

Keď hovoríme o cieli, musí to byť niečo, čo vás baví. Zostaňme napríklad pri športe. Keď vás baví behať, dajte si cieľ, že zabehnete viac kilometrov za týždeň, prípadne pracujte na lepšom čase, alebo si zaraďte do svojho programu bežecké súťaže, na jeseň ich je veľa po celom Slovensku. Ak radšej bicyklujete, postupujte rovnako - aj v tomto prípade sú súťaže skvelá motivácia, kde si viete zmerať sily s inými ľuďmi a zároveň máte cieľ, ku ktorému smerujete, a ktorý vás motivuje zlepšovať sa.

 Najdôležitejšie pravidlo pri stanovení si nových cieľov však je - musíte sa pri tom cítiť dobre. Ak vás baví to, čo robíte, prekonáte každú prekážku.

Video v tomto článku s Michalom Páleníkom je súčasťou video seriálu TAJOMSTVO CHUDNUTIA, v ktorom nájdete 15 osvedčených rád pre trvalé schudnutie. Prístup k nemu získate ako BONUS ZADARMO pri zakúpení knihy ZDRAVÉ RÝCHLOVKY 2, spolu s 3 VZOROVÝMI JEDÁLNIČKAMI.

Infografika_Zdrave rychlovky 2_3 za cenu 1_640x360_Bonusy


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako si udržať hmotnosť, ak ste schudli? Radí Michal Páleník

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.