Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

Ako sa dostať po sviatkoch do formy

Jana Šimkovičová
Aj vám dali Vianoce riadne zabrať? Viem, ako sa dostaneme v novom roku opäť do formy.
Čo nás čaká v novom roku?
Zdroj: Simona Hulmanova - Shine vision
11. JAN 2022

Pre mňa sú sviatky vždy pohroma. Vypadnem z bežného režimu, do toho všetko to jedlo, ktorému sa ťažko odoláva. Keďže sa ráno nikam neponáhľam, tak som dlho hore a toho kvalitného spánku je tiež pomenej. Ach, zabudla som na vínko. Zdá sa vám to povedomé?

Pozrite, darmo si budeme nadávať, obviňovať sa a trápiť. To nepomôže nikomu. Mám však pre vás dobrú správu. To, čo sme napáchali, dokážeme opäť zmeniť. A možno už navždy. 

Hovorí sa, že novoročné predsavzatia nefungujú. Ja si ich nedávam, takže neviem. Čo však viem je, že mám rada výzvy. V ktorých sa viem prekonať, dokážem si, že viem byť aj discplinovaná a ktoré ma jednoznačne posúvajú vpred. Viete k čomu? Nielen k zdravšiemu, pevnejšiemu a silnejšiemu telu. Najmä k spokojnému a kvalitnému životu. 

Ako na to? 

Čo keby sme si dali takú výzvu spolu? Aj vy za to stojíte, preto sme si pre všetkých, ktorí chcú zmenu, a nielen na pár dni, pripravili Supershape REŠTART VÝZVU. Reštart znamená, že sa do niečoho znovu pustíte. My sa teda 17.1. pustíme do výzvy s cieľom odľahčiť telo po sviatkoch, naštartovať metabolizmus a samozrejme zhodiť aj nejaké to kilečko. Nečakajte diéty, ani žiadne hladovanie. To by sme vám nikdy neponúkali. Pripravili sme 4-týždňový program, ktorý vás povedie k vybudovaniu zdravých návykov tak, aby ste tie zmeny držali ideálne už navždy. 

Keď som podobnú výzvu išla pred rokom prvýkrát, bola to riadna zmena. Úžasne sa mi naštartoval metabolizmus a spaľovanie. Prestala som sa konečne nafukovať. Zhodila som posledné kilá, ktoré fakt dlho nešli dole. Upravila som si pitný režim, ktorý je neuveriteľne dôležitý nielen pre chudnutie, ale najmä pre zdravie. Zistila som, že bez kávy sa dá existovať a telo sa mi pekne vyrysovalo nielen úpravou stravy, ale aj kvalitnými a rozmanitými tréningami. Na čo však nikdy nezabudnem, bola tá energia, ktorá sa dostavila.

Vôbec som nechápala, čo sa to deje. Následne mi Veronika Hanáková, výživová špecialistka vysvetlila, že keď sa telo odľahčí a dovyživí, získa novú energiu. Logické však?

Jana Simkovicova

Jedálniček vás odľahčí a rozhýbe metabolizmus

Veronika Hanáková zostavila stravovací koncept využívajúci princípy stredomorskej stravy bohatej na komplexné sacharidy so zvýšeným podielom nenahraditeľnej vlákniny. Plán je obohatený dostatočným zastúpením strukovín, veľkým množstvom enzýmov v podobe ovocia a zeleniny a je zameraný na zvýšený príjem omega-3 nenasýtených mastných kyselín vo forme prospešných tukov. Obmedzenia sú v podobe ťažšie stráviteľných živočíšnych bielkovín, mäsa, spracovaných mäsových výrobkov, mliečnych výrobkov, rafinovaných cukrov, veľkého množstva nasýtených omega-6 kyselín, ako aj iných priemyselne používaných aditívných látok. Práve čiastočným zamedzením príjmu týchto potravín a zároveň dostatočným energetickým príjmom z radu odporúčaných receptov dosiahneme výsledný efekt. Prevenciu a pevné zdravie. Jedálniček je vhodný aj pre vegánov a vegetariánov. Každý týždeň budú k dispozícii varianty jedál, ktoré medzi sebou môžete kombinovať. Pokiaľ by sa v recepte našla potravina, ktorú nemôžete konzumovať, ľahko ju nahradíte tou svojou, ktorú bežne používate. Prečo každý týždeň vyzerá inak, a prečo je potrebné urobiť v stravovaní určité reštrikcie, to vám vysvetlíme každý týždeň v LIVE vysielaní, aj v manuály, ktorý pravidelne obdržíte.

V jedálničku na vás čakajú konkrétne jedlá, recepty, gramáže a ich varianty. Novinkou toho roku je možnosť objednať si potrebné potraviny na konkrétny týždeň priamo od partnera Freshbox.sk, ktorý vám ich doručí priamo domov. Veľmi užitočnou a vítanou službou, ktorá bude nielen počas výzvy k dispozícii je služba Zjedené. Všetky jedlá vo výzve vám navaria a doručia domov alebo do práce. Na toto uľahčenie čaká mnoho žien, ktoré už výzvy s nami absolvovali v minulom roku. 

Cvičenie, ktoré nakopne a vytvaruje

Súčasťou výzvy je aj komplexný cvičebný plán, ktorý sme pre vás zostavili z video tréningov v online fitku Supershape PREMIUM. Jednotlivé tréningy sú zostavené a načasované s ohľadom na daný týždeň vo výzve. Každý týždeň sa jedla aj kalorický príjem od seba odlišujú, preto je k tomu potrebné prispôsobiť aj typ tréningu. Vyskúšate si rôzne typy cvičení, od strečingu, fyzio cvičenia, cez jogu, pilates až po silovo-kondičné, aj HIT tréningy. Súčasťou budú aj TABATA tréningy, ako aj silové tréningy s náčiním. Máte tak možnosť zistiť, čo z pohybu vás baví a ako je vhodné všetky tréningy medzi sebou prestriedavať. S cieľom, aby telo spaľovalo, spevnelo, rysovalo a daný pohyb poskytol aj psychickú pohodu. Zdraviť vás budeme aj LIVE. Každý týždeň si dáme s konkrétnym trénerom LIVE tréning na oživenie. Nebojte sa, tréningy sú nastavené zväčša na 30 minút, aby ich stíhala aj pracujúca mamina alebo mamina na materskej. 

Jana Simkovicova

Častá otázka. Zvládnem to?

Pre niekoho bude výzva veľkou zmenou, pre niekoho menej. Všetko závisí od toho, ako sme sa dlhodobo stravovali a či sme sa pravidelne hýbali. Každý z nás ide do výzvy s iným vstupom. Ale postupovať budeme všetci spoločne. Vždy, keď bude ťažšie, spomeňte si, že v tom nie ste samé. Veľkú podporu a motiváciu nájdete vo Facebook skupine NEBUĎ LOKŠA, do ktorej vás pozývam. Denne tam ženy pridávajú, ako sa im vo výzve darí, čo potrebujú vysvetliť, a motivujú sa tými, ktoré už majú napríklad tréning za sebou. Podarilo sa nám vytvoriť veľmi prajnú komunitu žien, ktoré sa navzájom povzbudzujú a motivujú. 

V Supershape REŠTART VÝZVE sa veľa o sebe naučíte. Určite zmeníte pohľad na to, že stravovať sa zdravšie je komplikované. Čo vám určite viem sľúbiť, že už po prvom týždni sa budete cítiť úžasne. Nič nezistíte, pokiaľ to neskúsite. Teším sa na vás vo výzve. Nezabudnite, začíname spoločne 17.1. Ja tam budem. A vy?

Banner_Restart Vyzva_1640x820


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako sa dostať po sviatkoch do formy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2558
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.