Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

Aké telo v plavkách vlastne chceme?

Viete, ako som vždy chcela vyzerať v plavkách? Byť vysoká, chudá s pevnými prsami, vyrysované brucho a keď si sadnem, nič sa mi neprehne.

Aké telo v plavkách vlastne chceme?
Zdroj: Jozef Buhaj
22. MÁJ 2024

Realita? Aby som to dosiahla, museli by mi zbrúsiť z bokov, predĺžiť nohy, zúžiť ramená… O bruchu sa nebavme :)

Neustále sa s niekým porovnávame. Potom je naozaj náročné vydržať samy so sebou. Takže STOP. Toto nie je cesta. Každá z nás má vlastnú hodnotu a tej sa treba držať. 

Zaujíma vás, ako to dopadlo s mojím telom? 

Mám pekné a pevné telo. Aj napriek pravidelnému cvičeniu som nezabránila striám na zadku, a tým na prsiach už vôbec nie. Ale mám veľa svalov, čo dodáva telu krivky, aké sa mi vždy páčili. Konečne si už zopár rokov udržiavam stálu hmotnosť, aj keď vnútri v tele to nevyzerá rovnako. Svalovej hmoty pribúda, z tuku ubúda. Môj biologický vek, je podľa meraní zhruba o 10 rokov menej než ten kalendárny. V podstate som ešte riadna mladica, len s úžasnými životnými skúsenosťami, ktoré mi život nadelil.

Prečítajte si aj: Janka Šimkovič: Čas pre seba je dôležitý a ovplyvňuje celý náš život

A čo mi vlastne nadelil? Že sa:

  • Nemám báť jedla
  • Že občasný burger, hranolky, zmrzlina či pizza nič nepokazia. 
  • Že je dôležité, čo robíš celý rok, nie pár dní.
  • Že keď si aj milionkrát prestala, vždy sa oplatí začať cvičiť. Telo si pamätá aj to málo.
  • Že každá zmena chce svoj čas a zázraky sa nedejú na počkanie
  • Že niekedy je lepšie sa dobre vyspať než začať do seba búšiť viac tréningov.
  • Že stres ešte nikomu zdravie nepriniesol.
  • Že nemusíš robiť milión hodín kardio, ale radšej zvoliť silový tréning .
  • Že všetku tu prácu na sebe robím kvôli sebe. Nie mužovi, okoliu, ani kvôli plavkám...

Cvičením som zosilnela – fyzicky aj mentálne

Je toho veľa. Naučili ma to Supershape výzvy. Najviac systematickej práci na sebe. Vnímať, koľko jedla potrebujem. Ako sa to mení v závislosti od energického výdaja. Aké porcie sú pre mňa v poriadku. Systematické a efektívne tréningy mi pomohli vybudovať svalovú hmotu. Okrem toho, že mi svaly tvoria pevnú oporu, moje telo spaľuje aj v pokoji. Hlavne som vďaka pravidelnému cvičeniu získala akúsi vnútornú silu a nadhľad. Viete v čom najviac? Nepanikáriť, keď sa mi nafúkne brucho. Vedieť si oddýchnuť. Netlačiť na seba. Získať nadhľad a odstup od okolia. Byť viac nad vecou.

Janka Šimkovičová

Výzva je aj pre teba...

...ak sa stále motáš v tom, čo jesť, ak si myslíš, že treba jesť iba zdravé potraviny a všetkého ostatného sa nemôžeš ani dotknúť, potom sa ti výzva zíde. Ak neustále kolíšeš s hmotnosťou, aj vtedy sa ti zíde. Ak by si už chcela pravidelne cvičiť a nefunguje ti to, aj vtedy ti dokáže pomôcť.

Nestrčíme ti len plány pod nos, snažíme sa edukovať, aby tá tvoja cesta bola čo najviac trvalá. Rozhodnutie je na tebe. Začali sme 20.5., ale pridať sa môžeš kedykoľvek. Pre seba, nie plavky….

Viac podnetných myšlienok a tipov od Janky nájdete na Instagramovom profile @janasimkovic, kde sa snaží inšpirovať a motivovať k zdravému životnému štýlu a pohybu aj ďalšie ženy.

Jana Śimkovič - instagram

Poďte urobiť niečo pre seba aj vy a zmeňte svoj život k lepšiemu! Zapojte sa do Supershape Letnej výzvy, v ktorej vás čaká 6 tždňov formovania a rysovania s dôrazom na problematické partie, pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete od nás k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a najmä zdravé telo. Každý deň môže byť ten, ktorý vám vie zmeniť život. Poďte do toho s nami v Letnej výzve!

banner letna vyzva


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aké telo v plavkách vlastne chceme?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.