TU nájdeš vyše 300 tréningov už za 6,50 € mesačne

Aj v práci vás môžu namotivovať na cvičenie

Ak chcete športovať, skúste sa poobzerať okolo seba, kto z kolegov pravidelne cvičí. Podobne začal aj nasledovný inšpiratívny príbeh.

Nechajte sa v práci namotivovať na cvičenie
Zdroj: Jana Šimkovičová
8. NOV 2018

Ľudia sa často vyhovárajú, že nemôžu cvičiť, či športovať kvôli rodine a práci. Tieto tri oblasti sa však dajú krásne spojiť, čoho dôkazom je aj bývalá pretekárka v kanoistike Janka Gregorovičová, ktorá momentálne pracuje v spoločnosti BILLA. 

Práve v práci sa jej podarilo rozprúdiť športové aktivity a motivovať mnohých kolegov k pohybu. Pretavila vlastný pohyb a cvičenie do firemnej kultúry. Ako to v BILLE žije športom si môžete pozrieť aj v nasledujúcom videu.

Janka sa do 25 rokov venovala rýchlostnej kanoistike. Ako sama tvrdí, vďaka športu sa naučila sebadisciplíne, čo sa odráža aj v jej práci: „V športe som bola naučená dosahovať víťazstvá. To sa v BILLA premietlo do motivácie, cieľavedomosti, ctižiadostivosti. Som perfekcionista a detailista. Všetky projekty, ktoré robím, sa snažím robiť sto percentne. Tak, ako som v športe vyhrávala, tak aj tu mám svoje víťazstvá v podobe práce.“

billa

Okrem toho sa stala tou, ktorá kolegyne motivuje k športovaniu. „V BILLE pracujem 2,5 roka a za túto dobu sme sa tam vytvorili BILLA bežeckú komunitu. Veľmi sa z nej teším. Každý rok sa k nám pripájajú nové a nové kolegyne,“ hovorí spokojne motivátorka Janka a dodáva: „Zámerne hovorím kolegyne, pretože väčšina BILLA komunity sú kolegyne, a zopár kolegov. Je to úplne super. S kočkami sa zúčastňujeme behov, či už interných, alebo externých po celom Slovensku. Keď sú rodinné podujatia, zapájame do nich aj svoje rodiny.“

BILLA podporuje rôzne športové podujatia, ktoré navštevujú aj jej zamestnanci. Napríklad rodinný projekt Hýb sa!, ktorého sa zúčastňujú aj s rodinami. „Máme občianske združenie BILLA ľuďom, pod ktorým robíme tiež športové aktivity pre svojich zamestnancov. Tento rok sme premiérovo organizovali BILLA splav. Mal veľmi dobrú odozvu a všetci sa už tešíme na ďalší ročník. Plánujeme aj lyžovačku v zimných mesiacoch, takže šport začína naozaj v BILLE žiť,“ teší sa Janka Gregorovičová. Jej kolegyne postupne zistili, aké je super sa pri športe odreagovať, a že šport človeka naštartuje aj do pracovného života.

Janka má tri deti, ktoré od malička vedie k športu, keďže ten je bežnou súčasťou jej života. Spoločne chodia na bicykle, turistiku a beh. Deti majú aj svoje krúžky a pohybové aktivity. Takisto sa rodinu snaží viesť k zdravému stravovaniu: „Na raňajky uprednostňujem kaše, či už ovsené, krupicové a rôzne ovocné. To je taký základ. Tie majú radi aj deti. Na obed musím mať polievku a k druhému jedlu nejakú formu šalátu. Večera je často spontánna. Veľmi rada varím zeleninu na rôzne spôsoby. Či už sú to omáčky alebo pečená zelenina. Snažím sa k tomu viesť aj deti. Pokúšam sa zeleninu zakomponovať do všetkých jedál,“ opisuje Janka svoje zdravé stravovacie návyky.


Autor článku

Silvia Hadekova

Silvia Hadeková

Som inštruktorka skupinových cvičení a autorka stránky o zdravom životnom štýle - Eat.Train.Love. Venujem sa hlavne funkčným tréningom zameraným na prácu s vlastnou váhou, intervalovým cvičeniam (HIIT) a DeepWorku. Mojím cieľom je, aby sa ľudia po mojej hodine cítili nabití pozitívnou fyzickou aj psychickou energiou.

http://silviahadekova.com

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aj v práci vás môžu namotivovať na cvičenie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.