Ešte stále stíhaš - pridaj sa do REŠTART VÝZVY, začať môžeš kedykoľvek

Abeceda pánskej spodnej bielizne. Poznáte všetky druhy?

Advertoriál

Aj v pánskych šatníkoch sa môže ukrývať mnoho odlišných kúskov bielizne. Prichystali sme si pre vás prehľad tých najzákladnejších typov pánskej spodnej bielizne aj pár menej obvyklých modelov. Poďte spoločne s nami preskúmať pánsky šuplík, a to pekne abecedne!

Spodne pradlo_Muz_Boxerky
Zdroj: PR, GetFound, Astratex.sk
25. SEP 2022

„B“ ako boxerky

Poznáme ich všetci a dlhodobo patria k jedným z najobľúbenejších typov pánskej spodnej bielizne. Muži po nich siahajú hlavne kvôli praktickosti, pretože boxerky disponujú krátkymi nohavičkami, sú upnuté, väčšinou so širokou gumou v páse av rozkroku sú anatomicky tvarované. Preto sú pre mužov, ktorí preferujú užšie nohavice , jasnou voľbou. Pánske boxerky sa, ako väčšina pánskej spodnej bielizne, vyrábajú v širokej škále materiálov. Vybrať si tak môžete z bavlny, bambusových vlákien, modalu , viskózy aj funkčných materiálov. Ženy majú tento typ na mužoch rady nielen vďaka praktickosti tohto typu bielizne, ale ruku na srdce, aj kvôli tomu, že sú v nich páni neodolateľní.

Boxerky_Muz

„J“ ako jockstrapy

Tento typ spodnej bielizne poznáme už od 2. polovice 19. storočia. Sprvu patril iba do športového sveta, postupom času sa z neho dostal aj do skríň " obyčajných " mužov. Aj tak je ale tento typ bielizne pre veľa ľudí veľkou neznámou. Jockstrapy alebo tiež „jocksy ” vyzerajú spredu ako suspensor alebo slipy, látka kryje naozaj len to najnutnejšie. Zadná časť tohto neobvyklého kúsku je otvorená a tvorí ju len pár šnúrok pod polovičkami. Jockstrapy sú pohodlné a sú tiež výbornou bielizňou na športovanie – chránia citlivé partie a inak dovoľujú pokožke voľne dýchať.

„S“ ako slipy

Slipy sú najznámejším strihom pánskej spodnej bielizne. Majú tvar písmena „V“ a na rozdiel od boxeriek sú úplne bez nohavičiek. Aj keď v poslednom čase pretrvávajú v obľube skôr spomínané modely, slipy stále zostávajú klasikou, na ktorú sa muži môžu spoľahnúť. Ako väčšina pánskej spodnej bielizne sa aj slipy vyrábajú v športovom aj sexy prevedení. To je napríklad z priesvitnej sieťoviny, ktorá decentne poodhaľuje pánske partie. A viete, prečo sa slipy volajú tak, ako sa volajú? Názov slipy pochádza z anglického slip, teda vkĺznuť

Slipy_Muz

„T“ ako tangá

Ďaleko v histórii tangá obývala pánske aj dámske šatníky domorodých kmeňov v Južnej Amerike, Ázii aj Afrike. V posledných desaťročiach síce boli výsadou žien, avšak pánske tangá sa stávajú čoraz viac obľúbenejším kúskom. Tento odvážny kúsok je príjemný na nosenie, nerysuje sa pod oblečením a na trhu ho nájdete v širokej ponuke materiálov. Pánske tangá sú navrhnuté tak , aby držali tvar, poskytovali maximálnu oporu a nespôsobovali nepríjemný pocit pri nosení.

A ešte raz „T“ ako trenírky

Trenírky sú znakom maximálneho pohodlia. Vďaka dlhším voľným nohaviciam sú nielen pohodlné, ale tiež poskytujú nositeľovi voľnosť a vďaka poklopcu s funkčným prehmatom sú aj dokonale praktické. Ďalšou výhodou trenírok je aj fakt, že sú väčšinou vyrábané z bavlny alebo z úpletu s 95% podielom bavlny. Tá je mäkká, výborne pohlcuje vlhkosť, je priedušná a zároveň pevná. Bavlna dokonca ani nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a je možné ju žehliť aj prať pri vysokých teplotách.

Náš tip: Vďaka ich voľnosti je možné použiť trenírky aj ako pánske pyžamo, alebo ako aj domáci odev.

Spodne pradlo_Muz_Boxerky


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Abeceda pánskej spodnej bielizne. Poznáte všetky druhy?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.