Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

6 pravidiel pre okrúhly zadok a vytvarované boky + účinný video tréning

Redakcia

Boky a zadok patria medzi partie, na ktoré sa pri cvičení zameriavame najčastejšie. Získať pekný tvarovaný zadok a boky si vyžaduje systematický prístup a cvičenie, ktoré kombinuje rôzne cviky a techniky. Ak chcete docieliť vyformované boky a zadok, skúste našich šesť pravidiel!

6 pravidiel pre okrúhly zadok a vytvarované boky + účinný video tréning
Zdroj: AdobeStock
7. NOV 2023

Pevné, okrúhle pozadie a vytvarované boky sú túžbou mnohých žien. Ak ich chcete dosiahnuť aj vy, bude to chcieť pravidelné cvičenie zamerané na tieto oblasti. Na čo všetko by ste mali dbať, ak ide o formovanie zadočka a bokov?

1. Dôležitosť svalovej rovnováhy

Predtým, ako sa pustíte do špecifických cvikov, je dôležité mať na pamäti, že rovnováha medzi svalmi je kľúčom k vytvarovaným bokom a zadku. To znamená, že by ste nemali zanedbávať ani iné svalové skupiny, ako sú stehná, nohy, brucho a chrbát. Všetky tieto svaly majú vplyv na celkový tvar tela.

2. Silový tréning ako základ

Ak chcete popracovať na tvare zadku a bokov, silový tréning je nevyhnutnou súčasťou samotného cvičenia. Cviky ako drep, mŕtvy ťah, leg press a či zdvíhanie zadku, vám pomôžu posilniť svaly zadku, stehien a bokov. Treba mať na pamäti, že vyvážený tréning s rôznymi cvikmi vám umožní rozvíjať všetky potrebné svalové skupiny.

3. Aeróbny tréning vám nemôže chýbať

Okrem silového tréningu je dôležité zahrnúť do celkového tréningového plánu aj aeróbny tréning. Účinné aktivity sú beh, jazda na bicykli či plávanie. Vďaka nim spálite prebytočný tuk a zlepšíte si celkovú kondíciu, čo je kľúčové pri dosahovaní vašich cieľov týkajúcich sa bokov a zadku. Tuk sa často ukladá práve v týchto oblastiach, aj preto bývajú označované za problematické partie.

4. Výživa s dostatkom bielkovín

Správna výživa je kľúčovým faktorom pri formovaní tela. Zdravá strava s dostatočným množstvom bielkovín, vlákniny a zdravých tukov vám pomôže udržať nízku hladinu tuku a podporí rast svalov. Dbajte na dostatočný príjem kalórií a nezabudnite piť dosť vody.

Prečítajte si aj: 6 zvykov, ktoré naštartujú váš metabolizmus + 2 recepty na zaručené spaľovanie

5. Dôslednosť a pravidelnosť

Dôležitým aspektom úspechu je konzistentnosť vo vašom cvičebnom pláne. Zmeny v rámci telesnej kompozície neprichádzajú za noc, preto je potrebné cvičiť pravidelne a dodržiavať správnu výživu dlhodobo. Stanovte si reálne ciele a buďte trpezliví.

6. Nutnosť strečingu

Neberte na ľahkú váhu dôležitosť natiahnutia svalov. Pravidelný strečing vám pomôže udržať pružnosť svalov a zmierni stuhnutosť, čo je dôležité pri každom type tréningu, pri silovom ešte o niečo viac.

Tvarovanie bokov a zadku si vyžaduje komplexný prístup k tréningu a výžive. Je dôležité staviť na silový tréning, aeróbny tréning, správnu výživu a byť v rámci jednotlivých cvičení dôslednými. S pravidelným úsilím a správnymi cvikmi sa výsledky, ktoré očakávate, určite dostavia. Poďte si s nami zacvičiť účinný tréning pod vedením Ley Grančič!

VIDEO: TOP cviky na zadok a boky

Účinné tréningy na spevnenie zadku, bokov a celého tela nájdete v novom programe z dielne Supershape Fit madam. Zostavili ho skúsené trénerky, výživová špecialistka, pohybový terapeut, gynekologička a lekárka tak, aby ste našli na jednom mieste všetko potrebné pre ľahšie zvládnutie prechodu. Okrem efektívnych video tréningov v ňom nájdete aj užitočné a praktické videá o všetkom dôležitom, čo vplýva na prechod. Nový program je súčasťou Supershape Premium členstva. Pridajte sa k nám a získajte zdravé a pevné telo!

Fit Madam banner


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 6 pravidiel pre okrúhly zadok a vytvarované boky + účinný video tréning

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.