Vyformuj sa za 28 dní v Supershape LETNEJ VÝZVE!

5 účinných tipov našej predplatiteľky: Tieto mi vyformovali telo a život!

Redakcia

Keď nás sledujete pravidelne, určite vám neušla premena mladej mamičky Benediky, ktorej sa vďaka výzvam a cvičeniu so Supershape zmenila postava (a život) doslova na nepoznanie. Aký je jej recept na šťastnú myseľ a pevné, štíhle telo plné energie?

Benedika Pátek
Zdroj: Archív B. Pátek
22. MAR 2023

„Po druhom pôrode som bojovala nielen s váhou a rôznymi zdravotnými problémami, ale najmä s mojou hlavou. Po absolvovaní Supershape výziev sa zmenilo moje myslenie i životný štýl. Naučila som sa správne stravovať a naštartovala som svoj metabolizmus, najväčšia zmena však nastala v mojej hlave. Naučila som sa venovať čas samej sebe aj pri dvoch malých deťoch, pripraviť si rýchlo a jednoducho výborné, plnohodnotné jedlá, ktoré si obľúbila celá rodina,“ hovorí Benedika, ktorej vášeň je tanec, power joga a beh. Aké konkrétne kroky jej pomohli ku zmene?

Po absolvovaní Supershape výziev sa zmenilo moje myslenie i životný štýl, naučila som sa správne stravovať a naštartovala som svoj metabolizmus.

1. Zmena myslenia je základ

Nastaviť si hlavu na nový model života, v ktorom bude figurovať pohyb, zdravá a pravidelná strava a pitný režim, je hlavným pilierom vášho úspechu. Nelistujte v minulosti, na tej sa nedá nič zmeniť. Zmeňte svoju budúcnosť. Napíšte si to, čo chcete docieliť. Nastavte sa na to, že idete zapracovať na tom najdôležitejšom, čo v živote máte – na sebe. „V ´návode´ od Supershape sa nájde určite každý, kto je pripravený počúvať, učiť sa a nechýba mu pevná vôľa a odhodlanie. Pretože návod je bezchybný, no tou cestou si musí každý prejsť sám. Shape your life.

Prečítajte si aj: Mladej mamičke naše výzvy zmenili život: Pozrite na tú premenu!

2. Pravidelný pohyb lieči

Uzdravuje dušu, pomáha ako prevencia vzniku depresie. Už polhodina fyzickej aktivity denne znižuje riziko vzniku depresie až o 17 %! To znie ako dobrý dôvod, prečo sa hýbať, čo poviete? Svoje o benefitoch pohybu a zdravého životného štýlu vie aj Benedika: „Ocitla som sa v situácii, z ktorej som nevedela nájsť východisko. Unavená matka dvoch detí bez štipky energie a bez nálady sa razom zmenila na usmiatu, aktívne žijúcu – nie prežívajúcu Benediku. Naučila som sa piť vodu, zmizli mi nehorázne kožné problémy, s ktorými si už žiadny lekár nevedel dať rady, ustúpili veľké bolesti počas menštruácie a takto by som mohla pokračovať ešte dlho.“

Benedika Pátek

3. Plánovanie vás naučí disciplíne

Ako hovorí obľúbený výživový špecialista a garant našej Supershape Reštart výzvy Michal Páleník, cieľ bez plánu je len želanie. Benedika s ním absolútne súhlasí a dodáva: „Chce to plán, no nie je to nemožné. Síce ešte som na rodičovskej dovolenke, no pracujem, trikrát do týždňa vyučujem tanec, venujem sa power joge, chodím behať minimálne trikrát do týždňa, aktívne tancujem a popritom všetkom som stále mamou na plný úväzok. Varím, upratujem, vozím deti na krúžky. Nemám k dispozícií mojich rodičov a manžel má časovo veľmi náročné povolanie. Aj napriek tomu všetkému sa to dá, ak chcete!“ Naplánujte si čas svojho tréningu, pripravte si jedlo dopredu a nesiahajte po rýchlych a nezdravých riešeniach. Doprajte si oddych a počúvajte pri plánovaní svojich aktivít svoje telo.

Návod od Supershape je bezchybný, no tou cestou si musí prejsť každý sám. Shape your life.

4. Pitný režim a kvalitná strava – bez nich to nepôjde

„Každé ráno sa snažím do hodiny najesť. Dodržujem pitný režim, jem pravidelne. Doteraz sa vraciam k receptom z výzvy, ktoré nikdy neomrzia a dajú sa pripraviť na sto spôsobov. Supershape výzva bola pre mňa ako druhá vysoká škola.“ Ak si neviete dať rady, v našich vedených výzvach sme pre vás pripravili vzorové jedálničky i konkrétne tréningy, ktoré vám pomôžu na vašej ceste, tiež obsahujú aj videá, ktoré vysvetľujú dôležitosť pitného režimu, spánku i regenerácie. Návod i motiváciu máte k dispozícii, stačí len začať.

Benedika Pátek

5. Jesť a vychutnávať, no neprejedať sa

Benedika si dopraje všetko, na čo má chuť, no svoje telo už pozná a vie si v strave držať balans. Dnes už stres z váhy nerieši. „Jedlo milujem, je to pre mňa pôžitok. Vždy si všetko vychutnávam a som vďačná, že sa môžem dobre najesť. Ak si môžem vyberať, siaham vždy po zdravších alternatívach. Ak má človek dostatok pohybu, ani vyprážaný rezeň mu neublíži. Metabolizmus mi pracuje bez väčších odchýlok, pri mojom aktívnom životnom štýle a stravovacích návykoch je to už len o regulovaní v rôznych fázach. Avšak, nikdy sa neprejedám. Každý príjem si žiada aj výdaj, preto sa aj najem, no tiež pravidelne cvičím, tancujem a športujem. Tak, ako to robím celý rok,“ uzatvára dvojnásobná mama.

Túžite po zmene aj vy? Zapojte sa do Supershape Reštart výzvy! Program pod vedením Janky Šimkovič a Michala Páleníka je zostavený odborníkmi z oblasti výživy a cvičenia tak, aby sa vám podarilo získať správne pohybové a stravovacie návyky, nevyhnutné pre vyformovanie tela a udržanie váhy bez obmedzovaní. Idete do toho s nami ako Benedika a stovky ďalších žien?

Supershape Restart Vyzva 2023


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 účinných tipov našej predplatiteľky: Tieto mi vyformovali telo a život!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.