Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

5-násobná mama Alenka: Vďaka princípom z Letnej výzvy som spokojnejšia, krajšia a zdravšia

Barbora Volná

Alenka Mikušíncová, sympatická mamina piatich synov váhala, či sa zapojiť do nášho letného projektu, no dnes vie, že urobila pre seba a svoju rodinu to najlepšie. Doma má jej chlapský gang vyrovnanú a spokojnú mamu plnú energie a lásky na rozdávanie. Áno, aj toto dokáže zmena v podobe vedenej výzvy od Supershape.

Alenka Mikušíncová
Zdroj: Archív A. Mikušíncovej
27. JUN 2023

Alenka, ako ste fungovali „pred Supershape", respektíve, kým ste začali do života aplikovať nové princípy zdravého životného štýlu?

Pred zapojením sa do Letnej výzvy od Supershape som fungovala dosť neorganizovane. Vôbec som nerozmýšľala nad tým čo a kedy jem. Všetko som dojedala po deťoch, nestravovala som sa pravidelne. Keď som išla s kočíkom, rýchlo som si zobrala nejaké keksíky, sladkosti do ruky. Nevnímala som, koľko sa hýbem za deň... Mala som nejaké pokusy s cvičením, nebolo to však pravidelné a nepatrilo to medzi moje priority. Dala som prednosť relaxu pred telkou a podobne.

Prečo ste sa rozhodli pre zmenu?

Stále ma lákala myšlienka, že potrebujem pohyb, niečo spraviť s telom. Necítila som sa úplne ok sama so sebou. Po štyroch pôrodoch ale hlavne teda po poslednom s dvojičkami to telo dostalo zabrať. Koža ovisnutá, celkovo som bola neforemná. Sama pre seba som sa chcela cítiť lepšie, krajšie, zdravšie. Videá zo Supershape Letnej výzvy stále pútali moju pozornosť, no mala som veľký rešpekt pred tým, či to dám. Dlho som sa rozhodovala, či ísť do toho, pretože som človek, ktorý keď sa na niečo dá, tak to chce robiť dobre a poriadne, len som nevedela, či je ten správny čas.  

Alenka Mikušíncová

Ukázalo sa, že bol! Čo bolo pre vás v rámci zmeny najťažšie?

Určite prvý týždeň. Aj čo sa týka stravy, pitného režimu, tiež nájdenia času na cvičenie. Prvé dni som bola veľmi hladná. Znervózňovalo ma, že nemám čas na prípravu jedla. Potom som mala pocit, že nič nestíham, že zanedbávam deti... Pokým si telo zvyklo na pitný režim, musela som neskutočne často chodiť na WC, čo bol problém, keď som išla s deťmi von. Tretí deň prišiel zlom... V hlave som si to upratala, že to jednoducho musím dať. Na druhý týždeň prišli nové recepty, zmena, zvyknutie tela, celkovo som sa začala lepšie cítiť a nebola som hladná. Koláčik v jedálničku nadchol moje sladké chuťové bunky, vedela som si vyskladať jedálniček, ktorý aj zasýti, aj uspokojí chuť na sladké. Cvičila som až v kľude, keď deti zaspali.

Základom úspechu je dobrý časový manažment. Máte doma 5 chlapov – ako sa vám podarilo uchmatnúť si čas len pre seba?

Na začiatku som mala obavy. Starší chlapci vo veku 12 a 11 riešia školu, úlohy, absolvujú krúžky, menší traja – 3,5 ročný a dvojročné dvojičky sú doma, takže mám zábavu na celý deň. K tomu povinnosti okolo domu, záhrada. Stanovili sme si pravidlá, kedy sme si určili priority, že mamina sa takto cíti dobre, že to potrebuje pre seba urobiť. Že som spokojnejšia a šťastnejšia, keď sa hýbem, keď si odcvičím tréning. Všetko mám premyslené v rámci jedla vopred a o cvičenie sa nemusím starať. Tak to máte úžasne nastavené, že som si len pustila video a išlo sa. Teraz idem vlastne už šiesty týždeň a veľmi ma to baví.

Stanovili sme si pravidlá, kedy sme si určili priority, že mamina sa takto cíti dobre, že to potrebuje pre seba urobiť. Že som spokojnejšia a šťastnejšia, keď si odcvičím tréning. 

Ak venujete dostatok času príprave, máločo vás prekvapí na ceste do cieľa. Presne stanovený plán robí divy!

Namiesto sledovania televízie teraz venujem čas príprave jedla a cvičeniu. Keď sú menšie deti uložené, cvičím a chystám si jedlo. Veľa jedál pripravujem pre celú rodinu, keďže sú chutné. Kto chce, ten čas si nájde. Za to samozrejme vďačím manželovi, ktorý mi dopraje priestor.

Alenka, čo konkrétne ste zmenili vo svojom fungovaní?

Myslím, že úplne všetko. Celkovo mi Letná výzva zmenila pohľad na stravovanie a pohyb. Veľmi rada sa hýbem a cvičím cviky, ktoré som si myslela, že nie sú úplne pre mňa. Jogu, pilates a tréningy z programu Fit mama som najskôr aj odkladala, no keď som išla postupne, prišla som na to, že keď jeden deň cvičím nejaký posilňujúci, rýchly tréning a na druhý deň skúsim niečo zo spomínaných cvičení, moje telo má viac energie. Tieto tréningy som možno trošku podceňovala, no v konečnom dôsledku mi dali najviac zabrať.

Alenka Mikušíncová

Ako ste to mali s prechodom na iný typ stravovania?

Jednoznačne som obmedzila sladké a zmenšila som objem jedla. Prišla som na chuť napríklad tofu, ktoré som teda vôbec nemusela a zrazu je to jedno z mojich top jedál. Takisto praženica so špenátom – niečo úžasné! Veľa jedál z tejto výzvy je naozaj veľmi chutných, zdravých a hlavne veľmi rýchlo hotových.

Aké najsilnejšie poznanie vám dala naša Letná výzva?

Určite to, že diéty nie sú dlhodobé riešenie. Sama som niektoré vyskúšala a potom som sa naspäť vypapkala. Celá výzva je tak skvele premyslená, je to cesta, keď na sebe chceme zapracovať a cítiť sa lepšie. Ja som nesmierne vďačná Janke a celému tímu Supershape, pretože to má celé hlavu a pätu. Všetko vymysleli za nás. Nemusíme nad ničím rozmýšľať, máme pripravený jedálniček, máme vopred stanovené cvičenia. Už len ako hovoria vo videách, si to musíme odmakať. Tieto video rozhovory mi veľmi veľa dali a pomohli, dievčatá v nich prakticky vysvetlili prečo, čo a kedy jesť. Tiež aj prečo sú pre nás vhodné rôzne druhy cvičení.

Celá výzva je tak skvele premyslená, je to cesta, keď na sebe chceme zapracovať a cítiť sa lepšie.

Naše motto – Shape your life – Vyformuj si svoj život, sa vám darí pekne napĺňať. Čo považujete za najväčší benefit vedenej výzvy od Superhape?

Odmenou je vyformované telo. Nejde len o kilá dolu, ktoré potrebujeme zhodiť, formuje to celú našu postavu postupne. Možno pomalšie ako nejaké rýchle diéty, u mňa však Letná výzva vytvorila návyky, v ktorých chcem pokračovať ďalej. A stojí to za to, cítim sa oveľa lepšie! Mám dostatok energie, a aj keď nemám postavičku tip top, už teraz cítim ako je moje telo pevnejšie, a preto stále pokračujem ďalej. Baví ma to a teším sa z výsledkov!

Tešiť sa z výsledkov môžete rovnako ako Alenka aj vy – podávame vám šikovný návod i pomocnú ruku v našej Supershape Letnej výzve. Čaká vás 28 dní, počas ktorých vás budeme sprevádzať krok za krokom pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete k tomu všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo. Zmeňte svoj život k lepšiemu! 

Banner_Letna Vyzva 2023_1080x1080

Zdroj: https://www.facebook.com/alena.mikusincova/


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5-násobná mama Alenka: Vďaka princípom z Letnej výzvy som spokojnejšia, krajšia a zdravšia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.