Zapoj sa s nami do BEŽECKEJ VÝZVY 2 spojenej s otužovaním!

5 cvikov na spevnenie ženských pŕs

Čo je dokonalé, je podozrivé. Ale prečo sa k dokonalosti nepriblížiť, ak viete, ako na to? Napríklad správnymi jógovými pozíciami môžete veľmi efektívne vytvarovať prsia do krásnej formy.

7 cvikov na spevnenie ženských pŕs
Zdroj: ANITA
9. DEC 2018

1. Pozícia Bojovníka alebo Virabhradasana

V čom pomôže: Zlepšuje silu a rozširuje hrudník. 

Rozkročte nohy tak, aby boli rovnobežne. Otočte ľavú nohu doľava o 90 stupňov a pravú nohu dovnútra. Vydýchnite a zohnite ľavé koleno. Pravá noha by mala zostať rovná. Zdvihnite ruky a otvorte ramená. Otočte hlavu doľava a pohľad nasmerujte na končeky vystretých prstov rovno pred seba. Opakujte 7-10 krát, potom to isté zopakujte na opačnú stranu. Ukážka pozície.

Virabhradasana

2. Pozícia Trojuholníka alebo Trikonasana

V čom pomôže: Uvoľňuje a posilňuje hrudník, naťahuje chrbticu a pomáha zlepšiť krvný obeh. 

Stojte rovno a rozkročte nohy doširoka. Otočte ľavú nohu o 90 stupňov a pravú o 15 stupňov. Chyťte sa za ľavý členok ľavou rukou a vystrite pravú ruku smerom hore tak, aby obe ruky vytvorili priamku. Snažte sa byť v chrbte vystretí. Obráťte tvár hore a pozrite sa na prsty pravej ruky. Potom zopakujte cvičenie na druhú stranu. Ukážka pozície.

Trikonasana

3. Pozícia Kobry alebo Bhujangasana

V čom pomôže: Zväčšuje objem pľúc, rozťahuje hrudník, posilní brušné svalstvo a zlepší držanie tela.

Ľahnite si na brucho a dýchajte. Pomaly zdvihnite hornú polovicu tela a zároveň spodnú časť nechajte na podlahe. Oprite sa o predlaktie a pozerajte pred seba. Pomaly dýchajte a striedajte túto pozíciu s pôvodnou. S každým opakovaním skúste predĺžiť čas, počas ktorého sa v pozícii nachádzate. Ukážka pozície.

4. Pozícia Poklony alebo Dhanurasana

V čom pomôže: Naťahuje chrbticu a tvaruje prsia.

Ľahnite si na brucho a zhlboka dýchajte. Zohnite kolená a zdvihnite ich hore zo zeme, zároveň si ich chyťte rukami za členky, čím sa dostanete hrudníkom nad podložku. Mali by ste balansovať na bruchu a nohy skúsiť pritiahnuť čo najviac k hlave. Pokúste sa zostať v tejto pozícii aspoň 30 sekúnd. Ukážka pozície.

Dhanurasana

5. Pozícia Mostíku alebo Chakrasana

V čom pomôže: Natiahne hrudník, chrbticu a krk, uvoľňuje napätie a čiastočne aj bolesti hlavy.

Ľahnite si na chrbát a nohy dajte do polohy, o niečo širšie ako sú vaše ramená. Potom ich potiahnite dozadu pätami až k zadku. Dajte ruky za hlavu, dlaňami nadol s tým, že prsty sú nasmerované k chrbtu. S výdychom zdvihnite prsia a boky čo najvyššie. Skúste úplne narovnať ruky v lakťoch a zostaňte v tejto polohe 30 sekúnd. Ukážka pozície.

Len cvičenie nestačí

Samotné cvičenie je veľmi účinné. O tom niet pochýb. Ženy by však mali venovať pozornosť aj kvalitnej športovej podprsenke. Ak prsiam nie je počas cvičenia poskytnutá dostatočná opora, tak sa hýbu nielen zhora nadol, ale aj do bokov. Preto by pri každej športovej aktivite mali nosiť športovú podprsenku v správnej veľkosti a vo vhodnej kvalite. Práve kvalitu vám vedia poskytnúť športové podprsenky značky ANITA. V predajniach so spodnou bielizňou vám odborne poradia s výberom správnej veľkosti  športovej podprsenky. Každý rok zbierajú športové modely ANITA ocenenia ISPO, REDDOT design award. 

Anita

Zdroj fotiek: Pixabay.com, Clker-Free-Vector-Images, CC0


Autor článku

aktivna matka

Adela Jasenovcova

Redaktorka Cvičte.sk. Akreditovaná inštruktorka aerobiku, držiteľka certifikátu z jogy a zumby. Rada beháva, robí jogu a v voľnom čase sa venuje literárnej tvorbe. Pracuje ako redaktorka pre online, aj printové médiá, miluje knihy a svoju rodinu.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 cvikov na spevnenie ženských pŕs

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2530
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.