Nakopni sa v novom roku v REŠTART VÝZVE s Michalom Páleníkom.

3 najlepšie cviky na zadok ako lusk: Zabudnite na drepy!

redakcia

Zadok sa netrénuje len pre krásu, ale aj pre zdravotné benefity. Ak neviete aké, povieme vám to a zároveň pridáme tipy na video tréningy na zadok, ktoré môžete cvičiť aj doma.

3 najlepšie cviky na zadok ako lusk: Zabudnite na drepy!
Zdroj: Supershape
24. JAN 2023

Tréning zadku alebo gluteálnych svalov, prináša ženám rôzne výhody. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali do svojho tréningu zaradiť aj cviky na zadok:

1. Zlepšenie držania tela a zarovnania: Silné svaly zadku pomáhajú podopierať spodnú časť chrbta a udržiavať panvu v neutrálnej polohe, čo môže pomôcť znížiť bolesť a zlepšiť držanie tela.

2. Lepší športový výkon: Zadok a okolité svaly sú najväčšou svalovou skupinou v tele a zohrávajú kľúčovú úlohu pri pohyboch, ako je beh, skoky a bicyklovanie. Ich tréningom môžete zlepšiť svoj výkon pri týchto aktivitách.

3. Zníženie rizika zranenia: Slabé svaly zadku môžu prispieť k nerovnováhe v tele, čo môže viesť k zraneniam v oblasti dolnej časti chrbta, bokov a kolien. Ich posilňovaním môžete pomôcť predchádzať týmto typom zranení.

4. Estetika: Silné gluteálne svaly môžu tiež prispieť k zlepšeniu vzhľadu zadnej časti tela a môžu byť súčasťou celkovej vyváženej postavy.

Ako teda môžete trénovať túto časť tela? Tu je niekoľko cvikov, ktoré vám môžu pomôcť, ak nemáte rady drepy:

Výpady: Výpady sú skvelým cvikom na precvičenie zadku. Môžete ich vykonávať so záťažou alebo bez nej a na výber máte z mnohých variantov, napríklad výpady vpred, výpady vzad a výpady do strán.

Mostíky: Tento cvik je zameraný aj na zadok a možno ho vykonávať so záťažou alebo bez nej. Jednoducho si ľahnite na chrbát s pokrčenými kolenami a potom zdvihnite boky smerom k stropu.

Mŕtve ťahy: Mŕtve ťahy sú zloženým pohybom, ktorý sa zameriava na zadok, hamstringy a spodnú časť chrbta.

Nezabudnite počúvať svoje telo a podľa toho upraviť hmotnosť, počet opakovaní a sérií. V nasledujúcich videotréningoch môžete načerpať tipy na tréning zadku - vystačí vám pri nich vlastná váha a kúsok miesta.

Chcete vyformovať nielen zadok vďaka účinným cvičeniam s top slovenskými trénerkami? Staňte sa Supershape PREMIUM členkou a cvičte online neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek chcete. Získate tak prístup k desiatkom hodín video tréningov na domáce cvičenia, obľúbeným vedeným výzvam so skúsenými odborníkmi a jedálničkom s chutnými fit receptami od výživových špecialistov. Pridajte sa k nám aj vy a získajte štíhle, pevné a zdravé telo.

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 najlepšie cviky na zadok ako lusk: Zabudnite na drepy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.