Pridaj sa do Supershape LETNEJ VÝZVY, začať môžeš aj DNES!

3 benefity pravidelného pohybu, o ktorých sa bežne nehovorí

Redakcia

Pravidelný pohyb a cvičenie dávajú nášmu telu oveľa viac ako si zvykneme myslieť. Prekonávanie vlastných limitov spolu s bonusom v podobe dobrej kondície a zdravého, pevného tela, sú len zlomkom z toho, čo nám pohyb prináša.

Poznáte 3 benefity pravidelného pohybu, o ktorých sa bežne nehovorí?
Zdroj: AdobeStock
19. SEP 2023

1. Všetko je v hlave, no telom ju vieme oklamať

Ako je to možné? Vysvetlíme vám to na konkrétnom príklade – nechce sa vám cvičiť, no máte naplánovaný tréning. Prekonáte sa a idete si zacvičiť. Aj keď je začiatok tréningu rozpačitý, po chvíli sa do toho dostanete a prekleniete sa ku koncu cvičenia tak, že v závere sa usmievate a cítite endorfíny. Zvládli ste to, telom ste oklamali hlavu! 

Prečítajte si aj: Cvičením proti depresii: Aj pol hodina denne má veľký efekt!

2. S pohybom sa hýbeme smerom k svojmu cieľu

Inak povedané, keď sa hýbeme, tak sa hýbeme aj k tomu, čo v živote chceme. Tajomstvo je v proaktívnom postoji k životu, teda aktívnemu prístupu ku všetkým výzvam, ktoré prináša. Práve ním dávame hlave i telu informáciu, že máme život pevne vo svojich rukách a formujeme si ho sami. Áno, v zmysle sloganu SHAPE YOUR LIFE, ktorý nesú naše podložky ale aj fľaše, ktoré ste si zamilovali. Rozmenené na drobné, vďaka proaktivite vieme získať to, po čom v živote túžime – či už je to šťastie, zdravie, alebo aj vyformované, štíhle telo.

3. Plnohodnotný život? Áno, aj vďaka svalom!

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako budete fungovať o 20 alebo 30 rokov? Ako na tom budete so zdravím a kondičkou? Či budete mať dostatok svalov, ktoré udržia pokope zdravé kosti? So svalovou hmotou súvisí nielen to, ako dlho, ale najmä ako aktívne budeme žiť. Spomeňte si na to pri každom cvičení, z ktorého máte endorfíny takmer okamžite, no dokáže vám výrazne pomôcť aj v budúcnosti. 

Cvičenie má mnoho benefitov, zlepšíte ním nielen svoju fyzickú, ale aj psychickú kondíciu! V rámci Supershape Premium členstva získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape

premium-členstvo


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 benefity pravidelného pohybu, o ktorých sa bežne nehovorí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.