Nezmeškaj začiatok LETNEJ VÝZVY, začíname už 20.5.!

15 top tipov pre ploché bruško

Redakcia

Túžite po štíhlom drieku? Vieme, ako ho docieliť! Skúste týchto 15 tipov – sú nenáročné, takže ich dokážete bez problémov zapracovať do života. Na čo by ste sa mali zamerať?

15 top tipov pre ploché bruško
Zdroj: AdobeStock
15. MÁJ 2024

Zdravá strava je základ

Fast food skúste vynechať a skúste to s čerstvým ovocím, zeleninou, celozrnnými potravinami a bielkovinami. Dôležité je vyhnúť sa prebytku cukru a rafinovaným sacharidom.

Cvičte srdce!

Kardiovaskulárne cvičenia ako beh, plávanie alebo jazda na bicykli pomáhajú spaľovať tuk a zlepšujú celkovú stavbu tela.

Plánujte si jedlá vopred

Pravidelné jedlo v menších porciách počas dňa udržuje metabolizmus v pohybe a zabraňuje vlčiemu hladu. Nutriční špecialisti z našich výziev odporúčajú chystať si jedlo na pár dní dopredu – vyhnete sa prejedaniu a stresu z toho, čo zjesť.

Vyhýbajte sa stresu

A keď sme už pri tom strese – vedeli ste, že nadmerný alebo chronický stres spôsobuje hromadenie tukov v oblasti bruška? Skúste relaxačné techniky ako sú meditácia alebo joga.

Spánok je dôležitejší ako si myslíte

Nedostatok spánku negatívne vplýva na metabolizmus a spôsobuje priberanie. Doprajte si kvalitný odpočinok a spite 7 až 8 hodín denne. Telo sa vám poďakuje.

Silové tréningy potrebujete

Silové cvičenia sú kľúčové pri budovaní svalovej hmoty, ktorá pomáha spaľovať tuk a tvarovať brušné svaly.

Prečítajte si aj: Stravovanie pre ploché bruško: 7 tipov ako sa prejesť k štíhlemu drieku

Voda, voda, voda

Uistite sa, že pijete dostatok vody – je nevyhnutná pre správne fungovanie metabolizmu. A ten je zásadný pre všetko ostatné.

Jedzte vlákninu

Vláknina z ovocia, zeleniny a celozrnných potravín pomáha udržiavať tráviaci systém zdravý a reguluje hladinu cukru v krvi.

Kalorický príjem pod kontrolou

Od toho, koľko kalórií prijmete, sa odvíja, či sa dopracujete k plochému brušku. Vyhnite sa tiež prázdnym kalóriám zo sladkostí či alkoholu, tiež nezdravým tukom.

Nie brušáky, planky

Mnoho štúdií dokazuje, že izometrické cvičenia v podobe plankov sú skvelým spôsobom ako posilniť core a svaly brušnej oblasti.

Probiotikami k zdravým črevám

Probiotiká podporujú zdravú črevnú flóru a pomáhajú pri trávení, vďaka čomu sa odbúrava nadúvanie, zápcha a dochádza k pravidelnému vyprázdňovaniu. Dobre fungujúce trávenie = plochšie bruško.

Znížte príjem soli

Nadmerný príjem soli spôsobuje zadržiavanie vody v tele a nadúvanie, čo má priamy vplyv na to, ako naše bruško vyzerá. Vyhnite sa presoleným polotovarom a stavte na stravu, ktorú si vlastnoručne pripravíte zo zdravých surovín.

Regeneráciou k fungujúcemu telu

Mnohí tlačíme na cvičenie a výkon, no kľúčom k výsledkom je v zásadnej miere aj regenerácia. Pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu a kontrolu nad hmotnosťou.

Bez pravidelného cvičenia to nepôjde

Vytrvalosť a disciplína sú kľúčom k dosiahnutiu plochého bruška. Pravidelný a vyvážený cvičebný plán je nevyhnutný pre formovanie nielen stredu tela, ale taktiež celého tela. Pomáha udržiavať svalovú hmotu a spaľovať tuk.

Trpezlivosť ruže prináša

Dosiahnutie plochého bruška vyžaduje čas a úsilie. Dôležité je byť na svojej ceste trpezlivými a realistickými. Progres by ste mali sledovať v dlhodobom meradle.

Ploché bruško nie je len o vzhľade, ale aj o zdraví a celkovom prístupe k životu. Ak chcete trvalú zmenu, zabudnite na zbytočné diéty a vyberte si cestu k zdravému a vyváženému životnému štýlu s Letnou výzvou Supershape! V nej vás čaká 6 týždňov formovania a rysovania pod vedením výživovej špecialistky a profesionálnych tréneriek. Dostanete od nás všetky potrebné cvičenia, ako aj chutné jedálničky a fit recepty, tak aby ste dosiahli vytúžené štíhle, pevné a zdravé telo. Každý deň môže byť ten, ktorý vám vie zmeniť život. Ten deň sa blíži. Začíname spolu už 20.5. Poďte do toho s nami v Letnej výzve!

banner letna vyzva


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 15 top tipov pre ploché bruško

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.