Cvič neobmedzene kedykoľvek a kdekoľvek so Supershape PREMIUM už od 6,50 €

12 rokov plných pohybu: Cvičte.sk sa mení na Supershape!

Portál Cvičte.sk som založila s cieľom motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu. Podarilo sa. Môj sen sa zmenil na realitu aj vďaka vám. Posledných dvanásť rokov to bola parádna jazda!

12 rokov plných pohybu: Cvičte.sk sa mení na Supershape!
Zdroj: Natália Jakubcová pre Supershape
2. MAR 2023

Keď vznikla túžba robiť niečo iné, písal sa rok 2010. V tom čase ma bavila atmosféra športových podujatí, zamilovala som sa do power jogy a zháňala si ďalšie informácie. Nenašla som nič na jednom mieste. Fungovali iba kulturistické stránky, čo je jeden extrém, alebo články v ženských časopisoch zväčša o diétach, čo bol druhý extrém. 

Tak som založila portál Cvičte.sk s cieľom motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu. Keď sa dnes obzriem za seba, som na nás hrdá. Byť úspešne dvanásty rok na trhu, je na Slovensku veľká vec. Keď tieto riadky píšem, usmievam sa nad tým, koľkokrát som chcela tento náš „biznis” predať. V pravidelných intervaloch – aspoň raz ročne. Vždy, keď bolo ťažko, samozrejme. Boli aj ponuky, ale nikdy mi neprišli fér vzhľadom k tomu, koľko roboty, hodnoty a duše v tom celom bolo. Tak sme do dnešného dňa ostali sami a bojujeme o to svoje miesto medzi vami, ako sa len dá. 

Možno to chudnutie nejde, lebo nerešpektujeme samé seba

Začiatky boli o túžbe a presvedčení

Už to nie je boj o prežitie ako kedysi a verím, že už ani nebude. Začiatky však boli náročné. Keby som vtedy vedela, čo všetko ma čaká, ťažko povedať, či by som to okúsila znova. Podnikateľky, vy to určite poznáte. Navyše, plniť si pracovný sen popri dvoch malých deťoch znie tiež ako samovražedný plán. Nepýtajte sa ma, ako som to dala. Zo dňa na deň posilnená vnútornou túžbou a vierou, že každým dňom bude lepšie. 

Prvé roky som budovala portál, ktorý v tom čase pomerne rýchlo vyrástol, a stal sa v našej oblasti známym. Prišli prví klienti a vznikli z toho nádherné spolupráce a projekty. Značky ako adidas alebo dm drogerie markt s nami spolupracovali viac ako 7 rokov, na čo sa nedá len tak zabudnúť.

Po prvých štyroch rokoch sa však trh začal výrazne meniť. Prišiel fenomén blogerov, zrazu každý kto chcel, si založil web a písal. Trh sa začal drobiť, videli sme to aj pri rozhovoroch s klientmi, vnímali sme to na číslach a štatistikách. Facebook zažíval svoj rozmach, čo tiež spravilo svoje. Bolo načase zvažovať, či dokážeme žiť len z príjmov z reklamy. 

...a vznikli naše kuchárky

Nastal boom e-blogov a nám napadlo, že by sme tiež mohli jen vydať – zdravé a rýchle recepty pre všetky zaneprázdnené ženy. Stalo sa. Naše Zdravé rýchlovky sa stali také úspešné, že sme z nich predali vyše 10 tisíc kusov. Veľmi sa nad tým usmievam, boli sme totiž dosť opatrní, čo sa týka prípravy knihy. My sme vlastne tlačenú knihu vôbec nechceli, pretože náklady spojené s tlačou sú vysoké. Ale vy ste rozhodli, neustále ste nám písali, že chcete mať doma knihu a nechcete behať s počítačom po kuchyni. Pamätám si ako som knihu pred tlačou kontrolovala v pôrodnici s druhým synom. Musela som byť za exota, no nemohli sme si dovoliť nestihnúť tlač, mali sme v tom kopec peňazí, aj tých rodinných. Nasmerovali ste nás a my vám za to dodnes ďakujeme. 

ZR

Neustále sme vymýšľali témy podľa toho, čím sme žili a čo sme spolu s vami riešili. Tak vznikli ďalšie tituly, ktoré dnes poznáte – Nabitá kuchárka, Zdravé rýchlovky 2 a Ľahký reštart. Verím, že z nich radi čerpáte a pomáhajú vám v kuchyni. 

Trh zaplavili videá, založili sme Premium

Niekedy nemáte jasnú predstavu, no trh a vzniknuté situácie vás nasmerujú. Doba sa zrýchlila a nastala taká dynamika, že behom piatich rokov sa trh tak zmenil, až sme si nemohli dovoliť neprispôsobiť sa. Všeobecne v podnikaní platí, buď sa prispôsobíte alebo zaniknete. Fotky už prestali byť zaujímavé. Teda boli, ale len na Instagrame. V médiách sa stal žiadaným video formát. Všetci chceli videá. Čitatelia, klienti, agentúry, všetci hovorili o videách. Veď to vlastne vidíte dnes, kam až sa videá dostali. Dáva im prednosť Instagram s TikTokom a YouTube na čele. Aj my sme chceli robiť videá, len to malo a stále má, ak hovoríme o kvalite, jeden zádrheľ. Náklady. Stále je to drahá záležitosť, preto sme museli vymyslieť ako produkovať videá tak, aby sme si nimi vedeli zarobiť.

Všeobecne v podnikaní platí, buď sa prispôsobíte alebo zaniknete.

Janka Simkovic_Diana Hager_Super Body

Keďže som bola stále na materskej a v dedine nebolo kde cvičiť, opäť vznikol nápad na základe mojej vlastnej potreby. Chcem cvičiť doma. Nechcela som však pár cvikov, ktoré boli niekde popísané. Ani som v tom čase nevedela ako ich zlepiť, aby som z nich dostala efektívny tréning. Chcela som vedený tréning s trénerkou, ktorá ma povedie a vysvetlí, čo mám robiť. A samozrejme, aby som stíhala cvičiť popri deťoch, domácnosti a práci.

Prvý video program, ktorý vznikol, sa volá Super Body 1. Je to vlastne 28-dňový plán pre tých, ktorí chcú začať s cvičením. Ako prvé sme povolali trénerky, s ktorými sme pracovali roky rokúce. S Leou Grančič cvičíte silovo-kondičné cvičenia, s ktorými spaľujete tuk a spevňujete telo. S Helenkou Ballovou cvičíte pilates, ktorý poskytuje telu dostatočnú flexibilitu a posilňujete hlboké svaly, hlavne core. Oddychové dni sme vyplnili tvárovou gymnastikou s Ivetkou Štecovou. 

Natáčať tento prvý video program bolo veľmi vzrušujúce. Toto nadšenie nikdy neopadlo. Každý jeden tréning, ktorý natáčame, prežívame akoby sme pripravovali ten prvý. Samozrejme, sme o niečo múdrejší a hlavne skúsenejší. Stále nás to však baví ako na začiatku. 

Vybudovali sme komunitu

Postupne sme si povedali, že tvorba tréningov nás baví viac. Aj preto, že sme od vás mali častejšiu spätnú väzbu než pri práci s portálom Cvičte.sk. Zrazu ste nám písali ako sa vám cvičí, čo vám chýba, čo by ste ešte potrebovali a my sme zistili, že budovanie komunity nám dáva hlbší zmysel a baví nás to s vami. O to viac, keď ľudí zo správ a mailov spoznávame osobne na našich eventoch a Fit pobytoch

Fit pobyt_640x360

Keď s nami cvičíte, možno už zvyšok príbehu poznáte. Behom štyroch rokov sa naša ponuka video tréningov rozrástla neúrekom. Máme vyše 200 video tréningov pre každú ženu a neustále pridávame ďalšie. Na svoje si prídu začiatočníci i pokročilí, tehotné ženy aj tie po pôrode. Vybrať si môžete pokojnejšie tréningy ako jogu, pilates, či fyziotréningy, zamakať si môžete so silovo-kondičnými, HIT, či TABATA tréningami. Pripravili sme FIT BOX, ale aj silové tréningy s pomôckami pod názvom POWER WOMAN. V Supershape Premium členstve nájdete aj krátke špecializované tréningy, napríklad SIXPACK. Snažíme sa ich s vybranými trénerkami zostaviť tak, aby nepresiahli 30 minút a boli zároveň efektívne. Čiže, aby ste vďaka nim videli výsledky. 

Jana Simkovicova_Veronika Hanakova_Nada Ulehlova_Lucia Babony_Erika Depetris_Sixpack_4-3

Naše Premium členky majú k dispozícii aj všetky vedené Supershape výzvy, ktoré organizujeme minimálne dvakrát do roka. Súčasťou výzvy sú konkrétne jedálničky s receptami a stanovenými kalóriami, ako aj tréningové plány. Každá výzva má svoje zameranie, podľa toho v nej nájdete aj edukačné videá, pretože naším cieľom je aj vzdelávať a rozšírovať obzory vo svete výživy a športu. 

Supershape Restart Vyzva 2023

Už to nie je boj o prežitie ako kedysi a verím, že už ani nebude. Vďaka vám, našim klientom, robíme prácu, ktorá nás baví a ženie vpred. Každý spokojný e-mail či správa, že ste spokojní s našimi službami, nás povzbudzuje a motivuje k novým projektom. A za tú dôveru vám z celého srdca ďakujem. 

Aktuálne sme dospeli k rozhodnutiu, že sa chceme plne venovať a rozvíjať značku Supershape. Takže značka Cvičte.sk ako samostatná značka skončí a postupne prejde aj celý portál pod Supershape. Ďakujeme vám za doterajšiu priazeň. Nie sme smutní. Jedna éra končí, druhá začína. 

Moju cestu a prerod Cvičte.sk na Supershape môžete sledovať na mojom instagramovom profile @janasimkovic

Jana Śimkovič - instagram


Autor článku

Janašlm

Jana Šimkovičová

Píšem o tom, čo práve zažívam, a je toho veľa! Všetko sa v mojom živote točí okolo zdravého životného štýlu. Mám taký cieľ, a myslím, že reálny. Žiť spokojný, vyrovnaný a pohodový život. Ak to máte podobne, tak vás môžem na jeho ceste sprevádzať.

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 12 rokov plných pohybu: Cvičte.sk sa mení na Supershape!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.