Nezmeškaj začiatok BEŽECKEJ VÝZVY – pridaj sa ešte DNES!

BEŽECKÁ VÝZVA 2024

10 minútový tréning na brucho vhodný aj pre začiatočníkov

Redakcia

Poďte si s nami zacvičiť bruško. Tento tréning pod taktovkou Janky Šimkovič a Nadi Mezei precvičí každý sval stredu tela. A celý tréning trvá len 10 minút. Jednoducho, rýchly a efektívny!

10 minútový tréning na brucho vhodný aj pre začiatočníkov
Zdroj: AdobeStock
18. JUN 2024

Cvičenie brucha má mnoho benefitov, ktoré idú nad rámec estetických cieľov. Posilňovanie brušných svalov pomáha stabilizovať chrbticu a panvu, tiež zlepšuje celkový postoj. Silné brušné svaly prispievajú k lepšiemu výkonu v rôznych športoch, vrátane behu, plávania, cyklistiky a posilňovania. Zlepšujú silu, rovnováhu a koordináciu. Tiež vám pomôžu aj pri bežných denných aktivitách.

Cvičiť brucho sa oplatí!

Silný stred tela podporuje dolnú časť chrbta, čo môže pomôcť predchádzať alebo zmierniť bolesť chrbta. Pravidelné cvičenie, vrátane posilňovania brušných svalov, zlepšuje trávenie tým, že podporuje pohyb čriev a pomáha predchádzať zápche. A samozrejme, cvičenie brucha prispieva k lepšiemu vzhľadu brušných svalov. A hoci lokalizované cvičenie nevedie k lokalizovanému úbytku tuku, pravidelné cvičenie a zdravá strava dokážu znížiť celkový telesný tuk, vrátane tuku v oblasti brucha. O dôvod viac, prečo si dopriať tréning zameraný na stred tela.

10-minútový tréning vhodný aj pre začiatočníkov

Skúste 3-4 série a sústreďte sa na správne prevedenie cvikov. Počúvajte hlas vo videu, ktorý vás bude správne korigovať. Cvičiť brucho rýchlo sa nevypláca, nezapojíte tie správne svaly. Ak chcete poctivo precvičiť core, treba sa sústrediť na viac vecí, presne na tie ktoré počujete vo videu. 

Posilňovanie brušných svalov je kľúčové pre celkovú fyzickú kondíciu, zdravie a pohodu. Aby ste dosiahli výsledky, nezabúdajte kombinovať brušné cvičenia s celkovým posilňovaním a kardio tréningom! Účinné cvičenia nájdete v našom Supershape Premium členstve, v ktorom získate neobmedzený prístup k desiatkam hodín profesionálnych video tréningov, vedeným výzvam a jedálničkom od výživových špecialistov. Účinné tréningy na spaľovanie tuku a spevnenie tela, taktiež všetky programy na domáce cvičenie, máte k dispozícii v online fitku Supershape

premium-členstvo


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 10 minútový tréning na brucho vhodný aj pre začiatočníkov

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.