Športové aktivity, ktoré majú Slováci počas jesene a zimy najradšej
Zisťovali sme, ktoré indoorové športové aktivity majú Slováci počas jesenných a zimných dní najradšej. K jednotlivým aktivitám sme si pre vás pripravili konkrétne videa, ktoré vás nakopnú!
S príchodom jesenných dní sme sa vybrali do ulíc a spýtali sa, ktorým indoor aktivitám sa venujete počas chladných dní najradšej. Na základe vašich odpovedí sme vybrali 5 športových aktivít, ktoré z vašich úst zazneli najčastejšie. K tomu, aby sme vás motivovali k pohybovej aktivite, pridávame pozitíva najobľúbenejších jesenných športov a zaujímavé videá.
Zumba je pre všetkých, ktorí milujú hudbu, zábavu a tanec
Zumba patrí do kategórie vysoko návykových športov, pretože je zábavná. Pre človeka je prirodzené, že ak ho niečo baví a má pozitívne účinky na fyzickú i psychickú stránku, venuje sa tomu pravidelne a s nadšením. Vďaka tomu sú výsledky jasne viditeľné. Zumbu milujú rovnako študentky i ženy v zrelom veku.
Zumba prináša okrem zábavy pri latinsko-amerických rytmoch aj skvelý intervalový tréning, ktorý je jednotkou v chudnutí, budovaní kondície, celkovej koordinácie a kardiovaskulárneho zdravia.
Fitnes je v chladných dňoch predovšetkým doménou mužov
Fitnes za obľúbenú športovú aktivitu, označili predovšetkým muži. Predstavuje pre nich náhradu za letnú cyklistiku, futbal alebo plážový volejbal. Silový tréning medzi ženami mierne absentuje, čo je škoda, pretože pre zdravie a štíhlu líniu je posilňovanie nevyhnutnosťou.
Je dôležité pripomenúť, že kardio tréning síce pomáha spaľovať tuky, ale kľúčovým bodom budovania svalovej hmoty je práve silový tréning. Svaly sú hlavným spaľovačom tukových zásob. Výhodou silového tréningu je to, že telo spaľuje tuky i vtedy, keď práve závažia nezdvíhate a pozeráte napríklad televíziu alebo čítate knihu. Silový tréning sa podieľa na tvarovaní ladných kriviek. Je vedecky dokázané, že pravidelný silový tréning zrýchľuje metabolizmus o 15 percent, čiže namiesto 2000 kalórií môžete prijať 2300 bez toho, aby ste čo i len gram tuku pribrali. Nezabúdajte, že fitnes nie je len o závažiach, ale aj o cvičení s vlastnou váhou.
Jumping – cvičenie stvorené pre akčné ženy
Jumping centrá neustále pribúdajú a nemajú núdzu o nadšené účastníčky. Cvičenie na špeciálne upravených trampolínach vyhovuje skôr mladším ročníkom, ženám, ktoré sa potrebujú po náročnom dni v práci alebo pri deťoch „vyblázniť“. Výhodou cvičenia na trampolínach je skutočnosť, že šetrí chrbticu a kĺby. Je skvelou prevenciou únavy a depresie, pretože počas jumpingu človek nemyslí na nič iné, len si užíva pohyby pri rytmickej hudbe. Samozrejmosťou je celý rad ďalších výhod – jumping pozitívne pôsobí na kardiovaskulárny systém, posilňuje problematické svalové partie, vplýva na rozvoj koordinácie atď. atď.
Pilates učaroval dámam v zrelom veku a ľuďom so zdravotnými problémami
Opotrebované kĺby, bolesti chrbta a ďalšie zdravotné problémy prinášajú obmedzenia pri výbere športovej aktivity. Pilates je jednotkou v prinavracaní a udržiavaní zdravia, vitality i štíhlej línie.
Zameranie pilatesu na svaly v oblasti centra tela je prínosom pre chrbticu, ktorá je každodenne vystavovaná obrovskej záťaži. Pilates rieši aj problémy s ochabnutými, oslabenými a skrátenými svalmi. Mnohí označujú pilates ako spôsob skvalitnenia svojho života.
Joga ako cesta k zdraviu, šťastiu a spokojnosti
V minulosti mnohých z nás odrádzal od cvičenia jogy príliš veľký dôraz na filozofiu tohto cvičenia. Dnes máme k dispozícii pestrú paletu štýlov jogy, ktoré zaručujú, že vybrať si môže naozaj každý. Pri všetkých štýloch jogy však zostala jedna vec zachovaná. Viera v to, že telo, duša a myseľ človeka sú prepojené a joga sa pokúša o harmóniu medzi nimi. Joga je vo svojej podstate cestou k tomu, ako nájsť zdravie, šťastie a spokojnosť. Samozrejmosťou je získanie štíhlej línie, sily, flexibility a vytrvalosti.
Diskusia k článku - Športové aktivity, ktoré majú Slováci počas jesene a zimy najradšej
Nový príspevok
ivanpolak: Ďakujeme za dopĺňujúce info. Teší náš Vás komentár, je super, že motivujete aj zrelšie ženy!!! :)
Dovolím si pridať komenták k Jumpingu a oponovať, že je pre mladšie ročníky, sama som inštruktorkou a hodiny navštevujú aj 60 ročné dámy, ktoré sa výborne bavia, nevedia si vynachváliť, idú vo svojom tempe, ale pozorujem, že po pár hodinách sa doťahujú na tempo mladších ročníkov, cvičenie je vysoko individuálne a preto sa ho netreba báť a vyskúšať : )