Vyformuj sa do plaviek za 28 dní­ v BIKINI VÝZVE

3 tipy, ako dosiahneš výsledky pri cvičení

Jana Šimkovičová

Poznáte to? Snažíte a nič? Doslova nič. Žiaden posun, z váhy neodišiel ani gram.

Jana Simkovic_Domace cvicenie_4-3
Zdroj: Simona Hulmanová pre Supershape
15. NOV 2021

To brucho sa stále nevyrysovalo. Menej jesť už nedokážem, to by som už žila zo vzduchu. Dobre, to som trochu nadniesla. Verím, že keď sa človek snaží, vždy príde aj úspech. Ale mohol by prísť aj s lepším výsledkom, čo poviete? 

1. Pravidelný pohyb je kľúč

Ak chceme schudnúť a spevniť telo, musíme sa hýbať. Bez cvičenia môže byť telo štíhle, ale nebude zdravé a pevné. Predstavte si chudý ženský roztrasený zadok a plnoštíhlu ženu s pevne vypracovaným zadkom. Čo by ste si vybrali? Ja ten pevný. Sama som žena, ktorá má odjakživa predpoklady byť krv a mlieko. Keby som necvičila, mám minimálne 10 kíl navyše a rozliate telo na všetky strany. Pevnosť by ste tam darmo hľadali. Pýtate sa, čo som so sebou urobila? Cvičím a hlavne pravidelne. Výsledky neuvidíte, keď budete cvičiť raz za týždeň. Žiaľ aj dvakrát je málo. Chce to aspoň tri až štyri tréningy do týždňa. Desíte sa, kde na to vziať čas? Nebojte sa, aj k tomu sa dostaneme. Odkedy som zaradila pohyb medzi svoje priority, stal sa z toho životný štýl. Trvalo to určitý čas, ale všetko je možné, keď sa chce. Na čom však pri pohybe záleží?

Pobehujte od jedného cvičenia k druhému

Pamätám si roky, keď som cvičila iba jogu. Potom nastala chvíľa, keď som mala niekam pobehnúť a išla som dušu vypľuť. Nepáčilo sa mi to. Tak som pridala kondičné cvičenia a obmieňala ich s jogou. Následne prišlo obdobie behu, ale zistila som, že keď popritom vôbec nerobím silové cvičenia hoc aj s vlastnou váhou, svalstvo poľavuje a telo už nie je také pevné. A tak som vlastne za tie roky pochopila, že to naše telo potrebuje v pohybe pestrosť. Že sa vôbec nemusím obmedzovať a “biť sa do pŕs”, že ja som len jogín a kto je viac. Žiadne obdobie u mňa už nevyzerá rovnako. Pobehujem od jedného cvičenia k druhému, ako mám chuť a čo ma dané obdobie baví. A viete čo? Môjmu telu nič nechýba. Je pevné, je pružné, má kondíciu a nič ho nebolí. Som spokojná, pretože vidím aj výsledky. Moje telo sa mi páči, pretože má dostatok svalov, je pevné a štíhle.

Jana Simkovicova

Lenže je náročné takto pobehovať a vždy hľadať tréningy. Preto sme vymysleli prístup do online fitka Supershape PREMIUM, kde nájdete už vyše 100 rôznych video tréningov. Každý nájde, čo potrebuje. Aj začiatočník, aj pokročilý. Ak nevieš s čím začať, poradíme ti. Pretože tvoríme komunitu, máme radi všetkých aktívnych ľudí. Aj teba! Nájdeš tu aj jedálničky a vedené programy, ktoré majú jasný cieľ. Nemusíš nič hľadať, všetko máš na jednom mieste. 

Kde na to vziať čas?

Určite si kladiete otázku, ako to zvládnuť s tou hromadou dennodenných poviností. Ani neviete milé ženy, ako vám rozumiem. Dve školopovinné deti, práca, domácnocť a miliarda drobných úkonov, ktoré je potrebné každý deň ustrážiť a vykonať. Tiež som na seba nemala čas, až som to zmenila. V jeden krásny deň som si položila otázku, čo je toto za život, keď v ňom nemám ani pol hodinu denne pre seba? Chápete, 30 minút. Je to veľa? V tom mi pomohli video tréningy zo Supershape PREMIUM. Prevažná väčšina sú 30 minútové tréningy, ktoré ma svojou efektívnosťou udržujú vo forme. Toľko času pre seba nájdem vždy, lebo chcem. Tie hodinové si nechávam na víkendy. 

2. Cvičenie musíš podporiť správnou stravou 

Môžeme sa ucvičiť aj do bezvedomia, ale keď sa nebudeme vhodne stravovať, výsledky neuvidíme. O tom by som vám mohla písať eseje. Ako som veľa cvičila a málo jedla. Ako som jedla príliš striktne a nebrala do úvahy to, čo telo ptrebuje po cvičení. Ako som dostala telo do podvýživy, a tak začalo zadržiavať tuky a brzdiť metabolizmus. Na strave záleží. Otvoriť oči mi pomohla DETOX VÝZVA, na ktorú ma nahovorila naša vyživová špecialistka Veronika Hanáková. Nejde v nej len o prečistenie tela, ale hlavne o dovýživu tela. Naučiť sa jesť pravidelne, pestro a dať telu to, čo potrebuje hlavne v tréningových dňoch. Stal sa zázrak alebo to naozaj funguje? Pretože po skončení som sa zbavila posledných kíl, ktoré mi zavadzali, vyrysovala som si telo a hlavne, mala som energie na rozdávanie. Konečne som sa necítila po tréningoch tak strašne unavená. Po výzve nám veľa žien potvrdilo, že ich výzva naučila správne, zdravo a najmä výživne sa stravovať. Nemusia jesť celý život podľa konkrétneho jedálnička. Tak ako ja, tiež sa naučili princípom, ktoré uplatňujú pri každodenno stravovaní. Ja ich aktuálne prenášam aj do rodiny a učím ich aj svojich chalanov.

Preto v Superhape PREMIUM nájdete jedálničky, ktoré obsahujú komplet recepty. Pripravené pre vás máme aj ucelené výzvy, čo sú programy, v ktorých vás určitý čas vedieme každý deň. Aj v strave, aj v cvičení. Môžete si zvoliť DETOX VÝZVU, alebo s jedálničkom na chudnutie, BIKINI VÝZVU, ktorou si môžete telo viac vyrysovať. Na výber máte aj dve BEŽECKÉ VÝZVY. Pracovať na sebe môžete v každom smere. Tiež na sebe denne makám, a o tom píšem aj na svojom instagramovom profile @janasimkovic

 

3. Komunita pomáha vydržať 

Bola by som veľká frajerka, keby som to vždy všetko zvládala s úsmevom. Aj ja mám obdobia, kedy som unavená, kedy nič nestíham, nieto ešte cvičiť. Keď však cítím, že to na mňa ide a niekde v hlave sa opäť ozýva to pohodlie, ale veď nechaj tak, čo sa budeš namáhať, idem sa namotivovať do podpornej Facebook skupiny NEBUĎ LOKŠA. Tam sú totiž reálne ženy, ktoré žijú reálny život ako my a tiež denne bojujú so všetkým možným. Ale bojujú aj za seba. Makajú na sebe. A to ma vždy donúti zdvihnúť zadok a ísť cvičiť. Alebo si namiesto keksíka pripraviť chutný snack. Snažíme sa tam navzájom motivovať a edukovať. Výsledky totiž uvidíš len vtedy, ak sa nevzdáš hneď po prvých tréningoch. 

Supershape PREMIUM pre všetkých 

Pridať sa k nám môže hocikto. Začiatočník, pokročilý, tehotná žena, aj po pôrode. Každý si príde na svoje a vie si vybrať. Prichádzame k vám dokonca s novinkou. Spustili sme mesačné predplatné a tak je Supershape PREMIUM prístupné naozaj pre všetkých. PREMIUM členovia majú prístup ku všetkým video tréningom, jedálničkom, výzvam a e-knihám s receptami. Pravidelne do PREMIA pribúda nový obsah v podobe nových video a LIVE tréningoch. Kedže sa staráme aj o edukáciu, pripravené máme aj prednášky na tému cvičenia, stravovania, ale aj duševného zdravia, či psychosaomatiky. Je mnoho faktorov, ktoré vplývajú na naše výsledky, a tým sa chceme venovať, aby tie naše ciele a výsledky boli pre každého na dosah. 

Supershape Premium_16-9


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 3 tipy, ako dosiahneš výsledky pri cvičení

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Návšteva vo fitness centre

Ako často navštevujete svoje fitness centrum?

1 krát do týždňa
2 krát do týždňa
3 a viac krát do týždňa
1 krát mesačne

Celkom hlasovalo: 2558
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.